НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЩО ПРИХОВУЄ НЕЗАКОННА АДМІНІСТРАЦІЯ РЕЙДЕРІВ НМУ?

«Демократичні», «прогресивні», «відкриті»… Приблизно так звучать компліменти керівництва МОЗу представникам нинішньої «адміністрації» НМУ ім. О.О. Богомольця, які сплять і бачать себе на вищих керівних посадах Університету, але вже у легалізованому колективом статусі – через вибори. Бо ота ганебна приставка «псевдо», «самопроголошені», «нелегітимні» добряче і вже давно свердлить професорські спини. Колеги до певного часу можуть робити вигляд, що конфлікт в НМУ їх не обходить, але думку свою стосовно нього мають. Так само мають думку щодо професійного рівня та моральних якостей претендентів на вищу посаду в Університеті. Чи поділяють переконання високопосадовців з профільного міністерства щодо їх «демократичності», «прогресивності», «відкритості», питання риторичне. Бо існує низка запитань від університетської спільноти, які крутяться у її представників на язику, але поки з різних причин (у кожного вони свої) не озвучуються.

Наприклад, чому це такий відкритий і порядний головний претендент на посаду ректора НМУ Юрій Кучин до сих пір не оприлюднив на сайті матеріали свого звіту у МОЗі, як це робили його звинувачені у закритості попередники? Нема про що звітувати? Чи знову, як у тому фільмі для майбутніх абітурієнтів, обрав стиль «Ми зробили…», «Ми домоглися….», «Ми ініціювали….», а далі – низка новацій ректора Катерини Амосової і її команди? Пам’ятається, пан Лінчевський, друг, покровитель і соратник Кучина, навіть обіцяв пряму трансляцію звітів ректорів, як це було, скажімо, у минулому році.

А ще не може не виникати інше, і вже зовсім не риторичне питання – чому на офіційному сайті Університету нема ні штатного розкладу, затвердженого Вченою радою, ні кошторису. Ні… Питання, чи вміє нинішній «перший проректор» розпоряджатися державними грошима, не виникає ні в кого. Вміє, і це він довів ще перебуваючи на посаді директора інституту післядипломної освіти, коли гарненько і без жодних докорів сумління зробив державні кошти у мільйонних вимірах своїми власними. Просто, цікаво, на які виміри він може зазіхнути на новій керівній посаді…

Якби отой виборчий процес дійсно задумувався як процедура відкрита, демократична, хіба не доцільно було б замість того, щоб у вузькому колі давати інструктаж «електорату», а голову лічильної комісії спонукати у цілях економії часу підписувати порожні протоколи, організувати публічні виступи кандидатів перед колективом? І чому б на сайті не подати максимум важливої інформації з відкритим доступом, починаючи від наказу про організацію виборів, склад оргкомітету, виборчої комісії, закінчуючи списками всіх виборців, у тому числі від студентів (плюс положення про студентське самоврядування), спостерігачів, тощо? Якщо не вистачає професіоналізму, необхідних знань і досвіду, щоб правильно і відкрито діяти у виборчому процесі, підтверджуючи свій статус «прогресивних реформаторів», можна просто скористатися досвідом інших закладів вищої освіти. Наприклад, ось як це робив НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ .

Напевне, справа не лише у некомпетентності. Необхідна інформація не подається у відкритий доступ тому, що тоді доведеться пояснювати, наприклад, чому у виборчій комісії одночасно знаходяться професор Венцьківський і його зять професор Нікітін? А ще, чому оргкомітет очолює не один з шановних академіків, а колишній міліціонер-антимайдановець Поливач? І багато чого іншого доведеться пояснювати спільноті – віч на віч, відкрито, публічно. З теперішнього часу. І з минулого, про окремі «яскраві» події якого «реформаторам» дуже хочеться забути… Забути самим і наказати забути спільноті. Але чи вдасться, побачимо…

Передвиборча спека. Звільнення викладачів, ґрати в ректораті та численні судові позови — так у провідному медичному виші готуються до ректорських перегонів – газета “День”

Це лише штрих із університетського життя напередодні ректорських виборів. Міністерство охорони здоров’я призначило їх на 30 травня. Але немає певності, що вони відбудуться. У Мінздоров’я  вважають, що мають усі підстави для проведення виборів, оскільки набула чинності постанова Київського апеляційного суду від 15 травня 2019 року, що дозволяє організувати конкурс на посаду ректора.

Проте Печерський районний суд 21 травня видав ухвалу про заборону МОЗ та НМУ вчиняти будь-які дії, пов’язані з оголошенням конкурсу на заміщення посади ректора, прийомом документів від претендентів, проведенням конкурсу, самими виборами, голосуванням тощо.

«ЗАЛИШИЛИСЯ КАНДИДАТУРИ, ЯКІ ЗАБОРОНИВ СУД»

За планами міністерства до конкурсу мали допустити усього трьох кандидатів, які «відповідають вимогам статті 42 Закону України «Про вищу освіту» та умовам конкурсу — Олександра Канюру, Олександра Науменка та Юрія Кучина». Нікого більше до участі не допустили.

Як розповів «Дню» Володимир МІШАЛОВ, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії №4 НМУ імені Олександра Богомольця, заяву від його імені не прийняли, як і від інших колег. Ба більше, ще в січні Мішалова звільнили з університету та відсторонили від лікарської практики. Причина — аморальна поведінка.

«Ще 15 січня за рішенням суду та виконавчої служби Катерина Амосова з командою мала була зайти в університет. Але Амосову ніхто не пускав до ректорату, — описує передісторію свого звільнення Володимир Мішалов. — Ми зачитали лист виконавчої служби, але найняті охоронці нікого не пустили, бо нібито нема розпорядження МОЗ. Ми простояли кілька годин, а наступного дня мене звільнили, в трудовій книжці написали — за аморальну поведінку. Мене давно хотіли звільнити як чоловіка Катерини Амосової. Так само звільнили професора Ярослава Цехмістра, Олександра Никитюка, офіційно звільнили 18 осіб, потім ще 15. Для усіх шукали формальні приводи або змушували до цього».

Про неприпустимі звільнення раніше розповідала «Дню» Катерина Амосова (матеріал «Наш єдиний механізм — це закон» у №2 від 10 січня 2019 року). Частину команди Амосової не пускали на робочі місця в ректораті, а про звільнення не повідомляли належним чином, були випадки, що трудову книжку колишні викладачі отримували поштою.

«Хочуть провести незаконні вибори. Але кандидатури залишилися ще з квітня минулого року, які заборонив суд», — продовжує Мішалов. Пан Володимир має на увазі ухвалу Окружного адмінсуду міста Києва у справі №826/14303/18, якою заборонено Юрію Кучину, Олександру Науменку та будь-яким іншим особам, крім обраного у встановленому чинним законодавством порядку ректора НМУ імені Олександра Богомольця, брати участь у ректорських перегонах.

«Університет завжди посідав п’яте-сьоме місце серед усіх закладів вищої освіти в Україні. Ми перші потрапили в міжнародні рейтинги. Більше за всіх ми приймали іноземних студентів — понад тисячу. В нас обсяг бюджету сягав до мільярда. Закуплено на десятки мільйонів обладнання, зроблені ремонти. А тепер закритий вхід навіть у ректорат, нікого не пропускають. Вибори хочуть робити в маленькій кімнаті в ректораті, площею 30 квадратних метрів, а завжди це проводили в морфологічному корпусі», — додає Володимир Мішалов.

ПОДВІЙНЕ ЖИТТЯ ВИШУ

До цієї круговерті додайте внутрішні чвари в університеті. Приміром, про життя закладу можна дізнаватися одночасно з двох сайтів (https://nmuofficial.com та http://nmu.ua/ua). На першому інформація про ректорат нібито оновлюється. Разом з тим розповідається про зустрічі студентів з іноземними науковцями та проведення ліцензійних іспитів «Крок». На іншому ресурсі одна з останніх новин стосується заяви закладу вищої освіти до Служби безпеки України.

«Із середини вересня 2018 року адміністрація НМУ імені О. О. Богомольця не має можливості потрапити до будівлі ректорату та не має можливості здійснювати контроль за діяльністю університету. В той же час особи, які самовільно захопили ректорат, ігноруючи судові рішення та заборони, здійснюють ручне управління величезним державним закладом освіти, самі себе по колу незаконно призначають на посади проректорів (без проведення конкурсу, не маючи необхідних кваліфікацій, учених ступенів та звань), розпоряджаються коштами університету, видають дипломи та інші правовстановлюючі документи», — йдеться в повідомленні.

Тому й не дивно, що Катерина Амосова в своєму зверненні в «Фейсбук» наголошувала, що ґрати з ректорату будуть зняті, а вона разом з командою адвокатів продовжить доводити незаконність дій МОЗ у судах.

«Я весь час стояв на тій позиції, що несправедливо ведеться кампанія проти ректора університету Катерини Амосової, якій приписують абсолютно міфічні порушення та корупцію, — зауважує «Дню» Юрій ЩЕРБАК, голова Наглядової ради НМУ імені Богомольця, доктор медичних наук, письменник. — Я знаю цю родину давно, тому не вірю усім вигадкам, тим паче, вони не підтверджені судом. Чотири рази МОЗ звільняло Амосову усупереч законам та судовим приписам. Хірург Мішалов теж потрапив під цю залізну п’яту МОЗ.

Пан Юрій розповів, що мав зустріч із в. о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун. «Дійшов висновку, що це дуже конфронтаційна людина, не здатна на жодні компроміси, — ділиться він враженнями. — Я намагався усіма силами знайти компроміс між міністром і ректором університету, але нічого не вдалося. Мішалов — видатний хірург, представник школи Шалімова, спеціаліст загальної, торакальної та судинної хірургії. Те, що його відсторонили від роботи завкафедрою, а  відтак він не проводить операції, вважаю неприпустимим. Не можна допускати, щоб хірург такої високої кваліфікації нічого не робив, коли є тисячі пацієнтів, які хочуть та потребують лікування в цього лікаря. Треба зважати саме на це, а не на те, що комусь захотілось одним розчерком пера звільнити людину з роботи».

Тим часом на сайті Мінздоров’я оголосили, що 24 травня продовжать заслуховувати щорічні звіти ректорів медичних університетів, зокрема — ректора НМУ імені Богомольця Юрія Кучина.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета:

ВИБОРИ БЕЗ ВИБОРУ – ЧОМУ ЛІНЧЕВСЬКИЙ ВЖЕ БАЧИТЬ СЕБЕ РЕКТОРОМ НМУ?

Канюра Олександр Андрійович. Кучин Юрій Леонідович. Науменко Олександр Миколайович. Кандидати на посаду ректора провідного закладу вищої медичної освіти на виборах, проведення яких заборонено судовою ухвалою. Усі вони, попри оптимістичні заяви на власних інтернет-ресурсах і різного роду зібраннях (теж незаконних), помітно нервуються. Ще б пак. Аргументи, чому на цей раз ними грубо ігнорується судова ухвала, винесена іменем України, вичерпані.

Придумати щось, щоб її не виконувати, складно – судом чітко виписано усі позиції, дії, які заборонено вчиняти щодо організації та проведення цих виборів.

Апеляцією вже не прикриєшся – ухвала набрала чинності з моменту винесення (21 травня 2019 року) та підлягає негайному виконанню, незалежно від відкриття виконавчого провадження.

Сказати, що в очі її не бачили теж не виходить – вручено офіційно  і МОЗу і НМУ, під підпис, чому є документальне підтвердження…

Ситуація непроста, нервуватися є чому, особливо, якщо включити логіку – або пан (ректор), або пропав (в’язниця). Адже мова йде про серйозні правопорушення, за які передбачено кримінальну відповідальність. Нервуються. Але не лише ці троє. Не менше переймається ситуацією, що склалася, ще одна людина – пан Лінчевський, заступник керівниці МОЗу і давній друг Кучина, який стояв біля самих витоків конфліктної ситуації в НМУ і на кожному її етапі вносив свій «посильний» внесок в її загострення – де інформаційною підтримкою, де юридичною консультацією чи судовим позовом, де допомогою з кадрами фізичного захисту, чи морального… Старався дуже. Для друга Кучина?… Навряд чи… Дружба дружбою, а над головою Лінчевського хмари почали збиратися давно – ще з тих часів, коли він списав онкохворих українців, як непотріб, зайвий тягар. Були й інші супероригінальні за своєю цинічністю заяви і позиції високопосадовця, які в будь-якій цивілізованій країні коштували б йому кар’єри як мінімум.  Поки Лінчевського захищали його безпосередня начальниця, а її – прем’єр тай особисто гарант, все якось сходило з рук. Але вже тоді Лінчевський почав серйозно думати про майбутнє без мозівського крісла і вибудовувати шлях для кар’єрного руху далі. Прямісінько в НМУ ім. О.О.Богомольця, в головне його крісло – ректорське. Думаєте він так цінує заслуги Кучина, що стільки зусиль і ресурсів вкладає в його просунення на керівну посаду? Ні, він так цінує себе. Як тільки Кучин стане ректором, Лінчевський приєднається до його адміністративної команди в якості першого проректора. І зовсім скоро замінить свого друга на посаді ректора, бо з якоїсь поважної причини той не зможе виконувати свої обов’язки (стан здоров’я – не дай Бог, звісно, чи щось придумають).

МЕТА ДОСЯГНУТА. А як же інші претенденти – запитаєте ви. Чому саме Кучина мають обрати ректором на отих псевдовиборах? В колективі добре знають його фінансові «заслуги», його зверхність на межі з хамством, його рейдерські замашки, любов до колишніх міліцейських кадрів у ректораті  і їх стилю роботи і криваву війну зі студентами. Так. Але…

НІ НАУМЕНКУ, НІ КАНЮРІ РЕКТОРСТВО НЕ СВІТИТЬ. Бо вже сьогодні, очевидно, з ними проводиться велика виховна робота.

Олександру Канюрі, вочевидь, друзі Лінчевський-Кучин урочисто обіцяють посаду директора стоматологічного центру, перед якою важко встояти. А Копчак, авторитет якого просто бездоганний, а ім’я відоме на увесь світ? Кажуть, є домовленості, тож проблем не буде.

Що з Науменком? Його просто в черговий раз використають, пообіцяють посаду першого проректора, але слово не стримають. Олександру Миколайовичу до таких підстав не звикати. Але у цій зв’язці Лінчевський-Кучин-Науменко дуже багато за останній рік різних «напрацювань», підписів, тощо, у тому числі дуже ризикованих з точки зору невідворотності кримінальної відповідальності. Тож Науменко погодиться.

В результаті у кожного з двох кандидатів буде (чи вже є) пропозиція, від якої не можна відмовитися. Дуже ймовірно, що вони знімуть свої кандидатури, щоб очистити дорогу КУЧИНУ, тобто ЛІНЧЕВСЬКОМУ. Дорогу до ректорства.

Друзі, колеги, вам подобається працювати під постійним міліцейським наглядом, за металевою решіткою? Вам комфортно знати, що в Університет повертаються люди, яких вигнали за різні недобрі діяння? Ви хочете, щоб пан, який прославився своїми «реформами» на всю країну, і які українці не дозволили йому закінчити, почав експериментувати в НМУ? Вам не шкода віддавати наш Університет у руки Лінчевського?

Дивіться Юрій Кучин – давній товариш Лінчевського ще з часів початку роботи обох в Київській лікарні №17.

Вітання завідуючому кафедрою гігієни та екології №1, професору, члену-кореспонденту НАМН України Василю Гавриловичу Бардову

Шановний Василю Гавриловичу!

Сердечно вітаємо Вас з днем народження. Бажаємо міцного здоров’я, особистого щастя, творчого натхнення, добра, миру та благополуччя.

Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги, минають негаразди та непорозуміння.

Добробуту і злагоди у Вашій оселі!

УХВАЛА ПЕЧЕРСЬКОГО РАЙСУДУ М. КИЄВА ВІД 21.05.19 Р. – АБСОЛЮТНИЙ ПРАВОЧИН ЩОДО ВИКОНАННЯ

Зважаючи на те, що 23.05.19 р. на «оргкомітеті з проведення «виборів ректора» Ю.Кучин повідомив присутніх, що НМУ не отримував ухвали Печерського райсуду м. Києва від 21.05.19 р. про заборону проведення виборів, відтак, бадьоро порадив всім спокійно йти на вибори та не перейматися кримінальною відповідальністю за невиконання судового рішення, мусимо спростувати цю чергову відверту брехню та повідомити таке.
1. Відповідно до ч. 1 ст. 157 Цивільного процесуального кодексу України, ухвала суду про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
2. Ухвалу про забезпечення позову 22.05.19р. було офіційно оприлюднено та отримано як МОЗ України, так і НМУ ім. О.О.Богомольця (докази наведено нижче).

Отже, Ю.Кучин, знаючи про факт винесення ухвали та її зміст, отримавши її офіційно, намагається шляхом обману переконати академічну спільноту за будь-яку ціну обрати його «ректором». 
А академічна спільнота, добре знаючи моральні якості Ю.Кучина, який неодноразово продавав не тільки колег, але й своїх вчителів, має розуміти ціну його обіцянок та зважати на те, що вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб не означає, що ніхто не несе особистої відповідності, адже «голосували гуртом», а, навпаки, є обтяжуючою обставиною.

Ті, хто розраховує, що голосування є таємним і вони можуть потім сказати, що не голосували за Кучина, чи не голосували взагалі, мають уважно прочитати ухвалу Печерського райсуду від 21.05.19р. та розуміти, що судом заборонено не тільки безпосередньо голосування, але й будь-які дії з підготовки та проведення виборів, в т.ч. реєстрація виборців, отримання бюлетенів тощо.

Звичайно, якщо в процесі досудового розслідування у кримінальному провадженні буде встановлено, що особа брала участь у цьому процесі під примусом чи погрозами, це буде пом’якшуючою обставиною, яка дозволить отримати не 8 років позбавлення волі, а мінімальні 3, проте, такий примус ця особа має довести, а також обґрунтувати, що перешкоджало їй повідомити про нього правоохоронні органи завчасно, як це передбачено законом.

Переконливо просимо не піддаватися на провокації авантюристів, час яких сплив, та прийняти виважене рішення.

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ДІЇ, ЩО МІСТЯТЬ ОЗНАКИ ЗЛОЧИНУ

ФЕЙКОВІ ВИБОРИ РЕКТОРА НМУ: ПРАВОВІ НАСЛІДКИ

22.05.19 р. на сайті https://nmuofficial.com було оприлюднено оголошення про проведення 30.05.19р. виборів ректора. Оскільки ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 21.05.19р. у справі № 75720293/19-ц було заборонено організовувати голосування та вчиняти будь-які інші дії з проведення виборів ректора, ця ухвала набрала чинності з моменту винесення та підлягає негайному виконанню, незалежно від відкриття виконавчого провадження, її було офіційно вручено як МОЗ України, так і «адміністрації НМУ», яка тимчасово контролює ректорат та організовує «вибори», а за невиконання цієї ухвали статтею 382 КК України передбачено кримінальну відповідальність, 23.05.19р. на тому ж сайті з’явилося дивне за своєю примітивністю навіть для цього сайту виправдання під назвою «Національний медичний університет виборов своє право на обрання ректора університету» https://nmuofficial.com/news/natsionalnyj-medychnyj-universytet-vyborov-svoye-pravo-na-obrannya-rektora-universytetu/ 
В цьому лінгвістичному та юридичному перлі автори, розуміючи, що проведення виборів заборонене, намагаються переконати академічну спільноту, що цією забороною можна знехтувати та, нарешті, обрати з трьох гідних кандидатів, запропонованих для голосування, найгіднішого.
Цікаво, що згідно цього виправдання, вибори відбудуться не згідно Закону чи Статуту, а «на підставі рішень Верховного суду України та Апеляційного суду м. Києва».
В зв’язку з цим, вважаємо за необхідне повідомити таке:
1. Верховного суду України ніколи не існувало. Верховний Суд України припинив свою діяльність з 15.12.17р. З цієї дати функції касаційної інстанції виконує Верховний Суд.
2. Апеляційний суд м. Києва припинив свою діяльність 02.10.18р. З цієї дати функції суду апеляційної інстанції в межах м. Києва здійснює Київський апеляційний суд.
3. Ані Верховний Суд, ані Київський апеляційний суд, ані Апеляційний суд м. Києва, ані «Верховний суд України» не встановлювали та не могли встановлювати підстав для проведення виборів ректора НМУ ім. О.О.Богомольця. Такі вибори відбувається не на підставі рішення суду, а на підставі Закону України «Про вищу освіту» та Статуту Університету.
4. Вибори ректора призначаються виключно у разі звільнення цієї посади. Натомість, як встановлено в постанові Верховного Суду від 16.05.19р. у справі № №826/14303/18 (адміністративне провадження №К/9901/66892/18), наразі ця посада не є вакантною, оскільки ректор Амосова К.М. не може вважатися звільненою.
В цій постанові Верховний Суд, який, як вірно зазначено в згаданому вище перлі, «це найвищий суд у системі судоустрою України», встановив, зокрема:
6.          01.02.2019 до суду надійшло клопотання представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця про відмову від касаційної скарги, підписане ректором Амосовою К.М. 08.01.2019.
…21.          Як вбачається з поданої відповідачем та третьою особою на стороні відповідача копії наказу Міністерства охорони здоров`я України “Про звільнення Амосової К.М.” від 08.01.2019№1-о, Амосову К.М. звільнено з посади ректора Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця з 08.01.2019. При цьому, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру судових рішень, дію даного наказу було зупинено ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.01.2019 про забезпечення позову, постановленою в межах справи №826/14303/18, яка підлягала негайному виконанню.
22.          Отже, станом на момент підписання і подання до суду клопотання про відмову від касаційної скарги від імені Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Амосова К.М. мала відповідні повноваження».
Таким чином, в зв’язку із зупиненням Окружним адміністративним судом м. Києва дії наказу МОЗ України від 08.01.19р. про звільнення Амосової К.М., вона не вважається такою, що звільнена ані станом на 08.01.19р., ані станом на 01.02.19р., ані станом на сьогодні, адже ухвала Окружного адмінсуду м. Києва про зупинення дії наказу про звільнення є чинною. І ці обставини встановлено Верховним Судом, висновки якого є обов’язковими для всіх інших судів, а також для всіх державних органів, підприємств, організацій, установ та громадян.
Отже, про жодні вибори ректора йтися не може, за відсутністю вакантної посади ректора.
5. Розуміючи, що т.зв. «адміністрація» НМУ, яка впевнена, що в Україні діє «Верховний суд України», не спроможна так глибоко аналізувати законодавство та судові рішення і розуміє тільки прямі, чітко та однозначно викладені заборони, Амосова К.М. звернулася до Печерського райсуду м. Києва із заявою про забезпечення позову шляхом заборони проведення виробів ректора. І суд ухвалою від 21.05.19р. цю заяву задовольнив, чітко та недвозначно про це вказавши, про що вже було згадано вище.
Ухвала Печерського райсуду м. Києва від 21.05.19р. є окремим самодостатнім процесуальним документом, який підлягає негайному виконанню та за невиконання якого передбачено кримінальну відповідальність для будь-яких державних органів, включаючи МОЗ та його посадових осіб, фізичних чи юридичних осіб, включаючи всіх учасників незаконного голосування. При цьому, посилання на будь-які рішення інших судів в контексті можливості невиконання ухвали Печерського райсуду м. Києва від 21.05.19р. є проявом правового невігластва, адже в Україні не прецедентна система права.
6. 23.05.19р. на сайті МОЗ з’явилося (а потім одразу зникло) оголошення про заслуховування 24.05.19р. звітів ректорів, зокрема «ректора НМУ Кучина». Отже, цей фальстарт, за Фрейдом, демонструє, хто саме вже заздалегідь визначений переможцем цих псевдовиборів.
Сподіваємось, що академічна спільнота НМУ імені О.О.Богомольця, яка має високий авторитет та повагу як на теренах нашої держави так і поза іі межами, не дозволить перетворити себе у «електорат», який можна використовувати, як заманеться.
Кримінальний кодекс України
Стаття 382. Невиконання судового рішення
1. Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню –
карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, –
караються штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, –
караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

На вибори можна не йти? Кучин вже ректор – так вирішив МОЗ

Інформація, в якій зазначено, що Юрій Кучин є ректором Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця, 23 травня з’явилася на офіційному сайті МОЗу і була швидко і, очевидно, з радістю (чи необачністю), оприлюднена тим само “ректором” на своїй сторінці у соціальних мережах.

Підхопили її і деякі ЗМІ – офіційний ресурс подав.

Згодом з офіційного сайту МОЗу вказану інформацію було знято. Сподіваємось, назавжди.

Нагадуємо, СУД ЗАБОРОНИВ ПРОВОДИТИ ВИБОРИ РЕКТОРА НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ. Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду м. Києві від 21 травня 2019 року. Заборона адресована МОЗу України та НМУ ім. О.О.Богомольця і стосується будь-яких дій, спрямованих на оголошення конкурсу на заміщення посади ректора, прийом документів від претендентів, проведення конкурсу, самих виборів, голосування, тощо. УХВАЛА ПІДЛЯГАЄ НЕГАЙНОМУ ВИКОНАННЮ З ДНЯ ЇЇ ПОСТАНОВЛЕННЯ, НЕЗАЛЕЖНО ВІД ЇЇ ОСКАРЖЕННЯ ТА ВІДКРИТЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ.

 

СУД ЗАБОРОНИВ ПРОВОДИТИ ВИБОРИ РЕКТОРА НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду м. Києва від 21 травня 2019 року. Заборона адресована МОЗу України та НМУ ім. О.О.Богомольця і стосується будь-яких дій, спрямованих на оголошення конкурсу на заміщення посади ректора, прийом документів від претендентів, проведення конкурсу, самих виборів, голосування, тощо. І, що дуже важливо, УХВАЛА ПІДЛЯГАЄ НЕГАЙНОМУ ВИКОНАННЮ З ДНЯ ЇЇ ПОСТАНОВЛЕННЯ, НЕЗАЛЕЖНО ВІД ЇЇ ОСКАРЖЕННЯ ТА ВІДКРИТЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ.

Тобто усі намагання очільників МОЗу та його поплічників, які вже впродовж майже року незаконно, всупереч судовим рішенням, користуючись покровительством високопосадовців профільного міністерства, виконують обов’язки керівництва Університету, використати перехідну суспільно-політичну ситуацію у державі та тихо і швидко провести незаконні вибори ректора (вони вже призначені на 30 травня) і зайняти крісло ректора провідного закладу вищої медичної освіти держави, ПРОВАЛИЛИСЯ.

Сьогодні нема жодних аргументів, які могли б дозволити їм у рамках закону провести такі вибори.

 

Нагадаємо, стаття 157 «Виконання ухвали про забезпечення позову» Цивільного процесуальний кодекс України говорить:

  1. Ухвала суду про забезпечення позову є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
  2. Примірник ухвали про забезпечення позову залежно від виду вжитих заходів одночасно з направленням заявнику направляється судом для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.

Володимир Зеленський склав присягу як Глава держави. Вітаємо Президента!

20 травня у Києві, під час урочистого засідання Верховної Ради, новообраний Президент України Володимир Зеленський склав присягу як Глава держави і вступив на найвищу державну посаду в Україні.

З цією доленосною подією мільйони українців пов’язують свої надії на зміни на краще, на мир, добробут, процвітання.

Серед них і колектив  провідного закладу вищої медичної освіти України – Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця. 

Свої сподівання на  позитивні зміни у медичній галузі після обрання нового Президента вже озвучили найвідоміші представники медичної спільноти України.

Саме від Президента Зеленського відтепер буде в значній мірі залежати, у якій країні нам жити, у яких педагогів і чому вчитися, яким лікарям довіри найцінніше – своє здоров’я і здоров’я своїх дітей.

Шановний Володимире Олександровичу!

Щиросередно вітаємо Вас з обранням на посаду Президента.

Мужності Вам, витримки, здоров’я, щоб змінити нашу Україну – повернути бранців, принести мир, підвищити добробут кожного українця і побороти ганебні явища, які гальмують розвиток і знецінюють те прекрасне, що створено руками і розумом наших співвітчизників в усі часи.

Бажаємо на цьому нелегкому шляху не піддатися спокусам, не розгубити запал, а зміцнити його набутим досвідом, вірою і підтримкою друзів і колег, любов’ю рідних і близьких!

Слава Україні!