НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

104-ТА РІЧНИЦЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИКОЛИ АМОСОВА

06.12.2017

6 грудня 2017 року минуло 104 роки від Дня народження Миколи Михайловича Амосова, а 12 грудня – 15-і роковини Його смерті.

Спільнота Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, студенти та представники Студентського парламенту вшановують пам`ять видатного вченого, талановитого кардіохірурга і громадського діяча, чиї судження стали не лише інтелектуальним надбанням свого часу, а й духовним даром, чітко спрямованим у прийдешні роки.

Микола Михайлович Амосов створив інститут серцево-судинної хірургії та першим здійснив протезування мітрального клапана серця, а на міжнародному рівні він вперше ввів у вживання протезування клапанів серця, що мають антитромботичні властивості. За роки своєї кардіохірургічної практики Амосов провів понад 6 тисяч операцій на серці. Звичайно, бували і невдачі, але Микола Михайлович не опускав руки і сміливо йшов вперед, впроваджуючи нові, воістину революційні способи проведення хірургічних операцій в боротьбі зі складними недугами. Зазначимо, що свою останню операцію на серці Микола Амосов провів на початку 90-х років. А йому тоді вже минуло вісімдесят років.

Автор понад 400 наукових робіт, включаючи 19 монографій. Амосовські твори, доповіді на наукових і громадських форумах, участь у дискусіях, публічні лекції завжди привертали до себе особливу увагу. Кожен із його виступів виявлявся предметом зацікавлених, нерідко бурхливих і зовсім неоднозначних суджень. І так було не тільки за життя Миколи Михайловича, а й сьогодні, коли його немає з нами, коли для багатьох, хто тільки вступає у світ пізнання духовних цінностей, його літературна, наукова спадщина виявляється вражаючим відкриттям і одкровенням. Як і одкровенням нерідко були враження під час зустрічей і знайомства з М.Амосовим.

Тож пам’ятаймо і шануймо своїх національних героїв! Безсумнівно, ми й надалі будемо продовжувати гідно нести надбання та вчення Миколи Михайловича Амосова, що йдуть від покоління до покоління вже багато років поспіль.

Студентський парламент