НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЧЕРГОВІ МАНІПУЛЯЦІЇ ВІД САМОПРОГОЛОШЕНОГО В.О. РЕКТОРА ЮРІЯ КУЧИНА. ГРА В НАПЕРСТКИ. НАСТУПНА СЕРІЯ.

04.12.2018

Вступ

3 грудня більшість завідувачів кафедрами у телефонному режимі були запрошені на робоче засідання, яке мало відбутися об 11.00 в адміністративному корпусі НМУ.

Про питання, які виносились на нараду, не  повідомляли. Натомість у категоричній формі зазначалось про необхідність мати при собі документи, які посвідчують особу.

Деякі із керівників кафедр були поінформовані про захід безпосередньо перед самим початком засідання (мабуть, з метою особливого його засекречення).

Втім, це був лише початок цілої низки принизливих і незаконних дій, пов’язаних з вказаною таємничою нарадою.

4 грудня вже під час реєстрації і ретельної перевірки документів учасників засідання мета його ще трималася у секреті. Все стало на свої місця, коли засідання розпочалося.

Юрій Кучин, який нещодавно оголосив себе керівником Університету, запропонував вважати нараду завідувачів кафедр власне… засіданням Вченої ради НМУ.

Навіть на тлі останніх потрясінь, які відбуваються в НМУ через антизаконну діяльність так званого керівництва, переслідувань і залякувань, кадрових чисток і незаконних розпоряджень лже-реформаторів від міністерства охорони здоров’я, такого повороту подій ніхто із присутніх не чекав. Здавалось, на настільки цинічне ігнорування цілої низки нормативно-правових актів, які регламентують діяльність Університету, та відверте маніпулювання академічною спільнотою, не здатен навіть Юрій Кучин, людина, про ставлення до якої члени Вченої ради Університету заявили ще влітку, коли в результаті таємного голосування 30 серпня переваженою більшістю голосів висловили недовіру Юрію Кучину.

Дійсно, брехнею заманювати на фейкову Вчену раду – такого ще в історії Університету не було.

НОРМАТИВ

Зауважимо, що діяльність Вченої ради, як колегіального органу управління регламентується Законом України «Про вищу освіту», Статутом Університету та її положенням, яке затверджено наказом НМУ від 25.12. 2014 року.

Вчену раду очолює її Голова. Голова Вченої ради обирається таємним голосуванням серед членів ради  на строк діяльності Вченої ради.

І сьогодні законно обраним Головою Вченої Ради НМУ є член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор Катерина Амосова (яку, мабуть, просто випадково забули запросити на засідання).

У положенні зазначено, що організацію підготовки засідання Вченої ради здійснює Учений секретар відповідно до затвердженого плану роботи Вченої ради на навчальний рік.

Важливим пунктом положення є наступний:  Ученому секретарю матеріали чергового засідання Вченої ради надаються не пізніше ніж за 7 днів до самого засідання, який погоджує його із головою, і за два дні до засідання учений секретар забезпечує ознайомлення членів Вченої ради з датою, місцем проведення і порядком денним.

Питання про кількість присутніх на зборах не має сенсу з огляду на його формат. А виглядає цей формат наступним чином.

Отримавши вотум недовіри Вченої ради, висловлений шляхом таємного голосування з дотриманням всіх правових процедур, Юрій Кучин, благословенний на Грушевського під загрозою звільнення, зібрав своїх підлеглих. При цьому він організував такі заходи безпеки, які не снилися «нашому Януковичу» -Москаленко. Три пояси охорони, вхід за паспортами.

Виходить, що «каліф на годину» когось дуже боїться?