НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ФАХІВЦІ НМУ СТАЖУЮТЬСЯ В США ЩОДО СУЧАСНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

09.02.2018

5 лютого 2018 р. клінічний ординатор кафедри фтизіатрії та пульмонології Мамотенко Андрій і студентка 6-го курсу медичного факультету №3 Кухарівська Юлія, розпочали стажування в м.Провіденс штату Род-Айленд, США.

Стажування присвячене актуальним питанням сучасної діагностики, ведення і лікування інфекційних захворювань, зокрема туберкульозу. Перш ніж отримати доступ до роботи в лікарнях, було запропоновано пройти тренінг щодо політики конфіденційності, структури медичних закладів, техніки безпеки.

Старт стажування полягав у відвідуванні конференції, де активно обговорювалась специфіка ведення інфекційних хворих, характер перебігу захворювань. Одним із лікарів були представлені напрацювання, які стосуються лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів препаратом «Бактегравір», переваги цього лікарського засобу над іншими.

Подальшим кроком стало відвідування протитуберкульозної клініки, де стажери брали участь у структурованому куруванні пацієнта. Цікавим являється те, що в штаті працює єдина електроння система з розширеною інформацією про пацієнта, історією його попередніх звернень, даними лабораторних та інструментальних досліджень.

Щодня випадає прекрасна можливість побачити щось цікаве і інформативно цінне. Тому, не виникає сумніву, що отриманий досвід і знання, принесуть користь у подальшій роботі на просторах України.

Кафедра фтизіатрії та пульмонології