НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ, НОВЕ СУЧАСНЕ УСТАТКУВАННЯ, ВИСОКОЯКІСНІ МУЛЯЖІ ТА ТРЕНАЖЕРИ, СУЧАСНІ ВІЗУАЛІЗАЦІЙНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ – КАФЕДРА ОПЕРАТИВНОЇ ХІРУРГІЇ ТА ТОПОГРАФІЧНОЇ АНАТОМІЇ НМУ

13.11.2018

Доктор медичних наук, професор Віктор Черняк про позитивні зміни на кафедрі, які відбулися за останні роки.

Вікторе Анатолійовичу, на початку  року на кафедрі оперативної хірургії та топографічної анатомії, яку Ви очолюєте, відбулась перша лекція з використанням нової інтерактивної мультимедійної системи. Наскільки нова інтерактивна система осучаснила навчальну програму?

Звичайно, після встановлення в лекційній аудиторії кафедри нового устаткування, навчальний процес змінився. За словами більшості студентів, новий формат лекцій став більш корисним для них. Ватро зазначити, що окрім наявності пультів для голосування, що дозволяє мати зворотній зв’язок зі студентською аудиторією, також була оптимізована тривалість лекцій. За відгуками студентства, такі лекції перетворилися зі «стандартного часу для напівсну між парами» на корисний навчальний матеріал. Нова система також дозволяє використовувати сучасні візуалізаційні методи під час проведення лекцій. Також, програмне забезпечення дозволяє «прив’язати» пульти до кожного студента індивідуально, тобто здійснювати контроль знань персоніфіковано та об’єктивно.

Капітальний ремонт історичної будівлі за адресою вул. Мечнікова, 5, де знаходиться кафедра, вражає. Коли порівнюєш фото до ремонту і після, виникає питання, як взагалі у цих приміщеннях можна було навчатися і працювати.

Так, робота проведена колосальна. Окремо варто зазначити, що після ремонту був збережений первинний вигляд будівлі кафедри та навчальних аудиторій. Збереження історії нашої славетної кафедри є важливою задачею та нашим обов’язком. Цього літа ми каталогізували історичну бібліотеку кафедри та створили її цифровий каталог. В ній присутні видання (більше 500) середини та кінця 19 століття з автографами авторів та історичними надписами.

Окрім капітального ремонту історичної будівлі за останні роки відбулися і інші події, які вплинули на якість роботи викладачів та умови навчання студентів. Скажімо, закуплено нові тренажери-муляжі для виконання студентами операцій. Наскільки у цілому змінилась ситуація на кафедрі, на Вашу думку.

Звичайно, ситуація змінилась. Після капітального ремонту будівлі кафедра була забезпечена новими високоякісними муляжами та тренажерами для студентів. На сьогодні, весь календарно-тематичний план ми маємо змогу підкріпити даними муляжами. Окрім того, із устаткування на кафедрі наявний 3D – принтер, за допомогою якого, співробітники кафедри створюють навчальні моделі та хірургічні тренажери. Активно на кафедрі впроваджується використання AR та VR технологій, особлива увага в цьому плані, приділяється іноземним студентам. Всі викладачі використовують інтерактивні дошки протягом викладання дисципліни.

На сьогодні, ми вважаємо, що надважливою є імплементація у навчальний процес сучасних технологій та англомовної літератури. На конференції, яка пройшла нещодавно під егідою кафедр хірургії №1 та №4 співробітники представили доповідь про навчання на нашій кафедрі, яка викликала жвавий інтерес в учасників секції, оскільки була підкріплена демонстрацією високотехнологічного устаткування.

На завершення, кілька слів про те, наскільки змінились умови роботи у віварію НМУ.

Після ремонту в віварію НМУ стало можливим на високому рівні займатись експериментальною наукою, в даному випадку, хірургією. Всі умови створені для комфорту дослідників. Важливо, що ремонт проводився із урахуванням консультацій хірургів-практиків та молодих науковців.