НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

КАТЕРИНА АМОСОВА: ПРИТОК ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ – ПОКАЗНИК АВТОРИТЕТУ УНІВЕРСИТЕТУ, І «ПОДУШКА БЕЗПЕКИ» ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ БАЗИ І РОЗВИТКУ

07.11.2018

Кількість іноземних студентів, які мають бажання здобувати освіту саме в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця, з кожним роком зростає, і за підсумками цьогорічної вступної кампанії досягла рекордних 1260 осіб (у 2014/2015 н.р. –  460). Цей факт став не лише предметом гордості, а й приводом для дискусій у певних колах викладачів, інколи – сумнівів щодо того, чи зможе Університет забезпечити високий рівень надання освітніх послуг такій кількості іноземних у переважній більшості англомовних студентів.

Прокоментувати ситуацію і висловити свою позицію щодо питання навчання іноземних студентів в НМУ ми попросили Голову Вченої ради НМУ ім. О.О.Богомольця, члена-кореспондента НАМН України, доктора медичних наук, професора Катерину Амосову.

«Приток іноземних студентів – показник авторитету університету, і «подушка безпеки» для покращення матеріальної бази і розвитку. Із зміною правил прийому кількість контрактних студентів – українців буде і надалі зменшуватися, а покращення державного фінансування належить до царини фантастики», – переконана Катерина Амосова.

«Тому, якщо ми хочемо працювати і жити в теплі, купувати фантоми, комп’ютери, УЗД-апарати, навіть стільці і столи, ми маємо розвивати англомовне навчання.

До речі, за рівнем підготовки і результатами складання іспитів ці студенти значно кращі, ніж російськомовні, і ми можемо їх навчати за кращими світовими підручниками, і цим підвищувати власну кваліфікацію, до речі, – акцентує Катерина Амосова. – Це зовнішній стимул для викладацької спільноти, мовою пана Лінчевського – «гірка, але корисна таблетка». Я розділяю позицію МОЗу стосовно важливості знання медичною спільнотою професійної англійської мови, а викладачі – це її лідери.

Тому не треба «скиглити», а треба братися за підручники.

До того ж, англомовні іноземні студенти не носять хабарів. Може, саме це не до вподоби деяким колегам?».