НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ УНІВЕРСИТЕТУ ТА ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ КАДРОВИХ ТА ІНШИХ РІШЕНЬ САМОПРОГОЛОШЕНОГО КЕРІВНИЦТВА НМУ

04.10.2018

Ситуація в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця продовжує приковувати увагу наукової, медичної спільноти, журналістів, правників. Розібратися в тонкощах подій з точки зору дотримання норм законодавства непросто навіть юристам, не кажучи вже про людей, які не мають жодного відношення до юриспруденції.

Хто є легітимним в.о. ректора? Від кого залежить, чи отримають люди зарплату? Чи варто серйозно сприймати  телефонні дзвінки з погрозою звільнення або ж взагалі – фізичної розправи? Наскільки законним є виконання своїх службових обов’язків у приміщеннях Університету за адресою пр. Перемоги, 34? І що буде з колективом завтра?

Питань дуже багато і разом з колегами, у відкритій дискусії, за участю провідних фахівців у галузі права шукати на відповіді на них набагато простіше. Тож Адміністрація Університету на чолі з в.о. ректора, першим проректором з науково-педагогічної роботи, професором Ярославом Цехмістером, головою профкому співробітників Марією Лук’янець, головою Вченої ради, професором Катериною Амосовою запросила проректорів, деканів, керівників та співробітників структурних підрозділів, працівників ректорату до розмови про поточну ситуацію в Університеті і про те, як колектив буде жити завтра. Участь у зустрічі також взяла юрист Катерина Цвєткова (працівники юридичного відділу НМУ наразі беруть активну участь у судових процесах).

Питання щодо виконувача обов’язків ректора НМУ після повторного звільнення 1 жовтня 2018 року Міністерством охорони здоров’я Катерини Амосової  з посади ректора наразі є одним з найважливіших. Адже цю посаду собі приписують то Олександр Науменко, обіцяючи людям зарплати,  які разом з МОЗом самі ж штучно заблокували, то Юрій Кучин, який зранку 4 жовтня опинився у ЄДР як підписант від НМУ ім.О.О.Богомольця. Проте обоє не мають жодних законних повноважень виконувати обов’язки ректора, – пояснює юрист. Юрій Кучин призначений в.о. ректора відповідно до наказу МОЗ України №42-о від 14 серпня, дію якого зупинено ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 5 вересня 2018 року. Тобто, починаючи з 5 вересня Юрій Кучин не мав права виконувати обов’язки ректора, а наказ № 3-з за його підписом від 5 вересня щодо призначення в.о. ректора НМУ Олександра Науменка, є незаконним. Є ще й інші ухвали суду, які взагалі забороняють МОЗу призначати в.о. ректора у будь-який спосіб. Це ухвали Окружного адміністративного суду м.Києва від 5 та 11 вересня. Але МОЗ України продовжує, всупереч закону, всупереч рішенню суду, визнавати законним в.о. ректора Олександра Науменка. 1 жовтня Окружний адміністративний суд м. Києва виносить ще одну ухвалу, якою зупиняє дію Наказу МОЗ України № 1639 від 7 вересня 2018 року, яким і було призначено Олександра Науменка в.о. ректора.

Таким чином, починаючи з 5 вересня 2018 року Юрій Кучин, а більш того Олександр Науменко не мали права виконувати будь-яких обов’язків ректора НМУ.  Тобто, будь-які розпорядження чи накази, у тому числі щодо звільнення працівників НМУ, видані за підписом Юрія Кучина або Олександра Науменка як в.о. ректора є такими, що видані незаконно та не спричиняють жодних юридичних наслідків, – пояснює юрист.

Фактично звільнення не відбулося, оскільки накази видані особами, які не мали на це жодних повноважень. При цьому, відповідно до трудового законодавства, звільнення працівників відбувається у декілька етапів, зокрема, доведення до відома працівника наказу про звільнення, проведення остаточного розрахунку, видача трудової книжки, чого зроблено не було, що ще раз свідчить про незаконність таких наказів та відсутність факту звільнення працівників.

Хто ж є наразі законним в.о. ректора? Відповідно до вимог чинного законодавства та внутрішніх положень Університету єдиним законним виконувачем обов’язків ректора НМУ ім. О.О.Богомольця є перший проректор з науково-педагогічної роботи НМУ Ярослав Цехмістер.

Звертаючись до учасників зібрання, Ярослав Цехмістер подякував за згуртованість, за витримку і принциповість у відстоюванні своїх прав і підтримку законної Адміністрації НМУ. Ярослав Володимирович наголосив, що місце роботи співробітників НМУ, які згідно чинного Наказу в.о. ректора переїхали з окупованого самопроголошеним ректором приміщення на бульварі Шевченка, 13 у навчальні приміщення на пр. Перемоги, 34, є законним. Це також територія Університету і свої службові обов’язки співробітнику тут виконують у повному обсязі. У звичному режимі відбувається навчальний процес, надаються необхідні юридичні консультації, працюють у штатному режимі відділ кадрів, канцелярія, своєчасно підготовлені необхідні документи для виплати заробітних плат та стипендій, ведеться прийом іноземних делегацій, тощо. Жодних питань нема до роботи деканатів, працюють усі кафедри.

Щодо погроз і спроб шантажу, які лунають від невідомих осіб на адресу співробітників, вони є неприпустимими ні з точки зору закону, ні з точки зору моралі і повинні стати предметом звернення до органів поліції.

Прес-центр