НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПРАВО НА ВЛАДУ: ДЕМОКРАТІЯ ПРОТИ ДИКТАТУРИ

04.10.2018

В основі конфлікту, створеного МОЗ навколо НМУ, який продовжується вже більше року, лежить дивна впевненість очільників МОЗу, що призначення на високі посади зробило їх «небожителями», наділеними безмежними адміністративними повноваженнями і моральним правом керувати всією медичною галуззю, включно з НМУ, як їм заманеться.

Їм байдуже на гарантовану ЗУ «Про вищу освіту» університетську самоврядність і виборність всіх членів адміністрації освітніх закладів на засадах демократії.

Спроби керувати НМУ в ручному режимі прогресували від втручань у господарську діяльність з вимогами порушувати закон, під погрозою звільнення до звільнення та низки незаконних призначень в якості в.о. ректора осіб за власним вибором, не дивлячись на закон, який дає право на виконання цих обов‘язків лише обраному першому проректору.

Для відстоювання права університету на самоврядність адміністрація була вимушена неодноразово звертатися до суду.

Програші МОЗу в цих судових спорах відбувалися на очах всього суспільства і стали іміджевою загрозою. Відповіддю стало наповнення інформаційного простору численними гучними обвинуваченнями НМУ в «корупції», а адміністрації – в ніби-то багатомільйонних «незаконних фінансових оборудках», «зухвалих злочинах», «дезорганізації роботи» в ході «боротьби за владу», попри «вимоги її залишити» від невідомої «громадськості». Програвши суди, високопосадовці МОЗу дозволяють собі не визнавати їхніх рішень, офіційно оголошуючи їх сумнівними і незаконними.

Звісно ж МОЗівські речники свої фейкові заяви не підтверджують жодними доказами, задокументованими фактами чи судовими рішеннями.

Натомість звучить лише специфічна лексика окремих персонажів Михайла Булгакова.

Чергове (друге) звільнення мене наказом МОЗ від 1-го жовтня, через лічені дні після рішення суду про незаконність першого звільнення, було оформлене на тих саміх «підставах», що і попереднє, які не були визнані судом.

Завдяки урядовому візиту до Нью-Йорку інтервал від мого поновлення до звільнення став приємним сюрпризом і дав шанс встигнути потрапити до ЄДР задля можливості оформлення платіжних доручень для сплати заробітноі платні співробітникам і вартості комунальних послуг НМУ. ��На жаль, МОЗ штучно блокує цей процес усіма можливими засобами, аби дати зробити виплати від імені «окупаційної адміністрації», тим самим трохи підвищивши її легітимність (переважно у власних очах). Проблеми і невизначеність, які виникли у людей через цю затримку їх не хвилюють.

Що я буду робити далі?

– повторно звернусь до суду з новим позовом – інакше вийде, що я визнала фейкові обвинувачення, а наша команда буде репресована;
– долучуся до забезпечення того, щоб в період до винесення судового рішення обов’язки в.о. ректора, у відповідності з законом, виконував перший проректор, задля виведення викладацькоі спільноти із стану невизначеності;
– паралельно з трудовим спором адвокати займуться темою кримінального переслідування чиновників, яка була розпочата моєю заявою про імовірний злочин до Печерського відділку поліції.

Катерина АМОСОВА, член-кореспондент НАМН України,
доктор медичних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України,
лауреат Державної премії України, голова Вченої ради Націонеального медичного університету ім. О.О.Богомольця.

ПРАВО НА ВЛАДУ: ДЕМОКРАТІЯ ПРОТИ ДИКТАТУРИ В основі конфлікту, створеного МОЗ навколо НМУ, який продовжується вже…

Posted by Катерина Амосова on Wednesday, October 3, 2018