НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

РІШЕННЯ ПЕЧЕРСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ МІСТА КИЄВА

04.07.2014
 
Шановні колеги і громадськість!
      Сьогодні відбулося засідання Печерського районного суда міста Києва, на якому заслухали справу за позовом В.Ф. Москаленка до Міністерства охорони здоров`я України та Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
      Грубо ігноруючи волю громади Університету, що домоглася його відсторонення від виконання обов’язків та проведення комісійної перевірки діяльності Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, рішення Вченої та Наглядової ради Університету, що рекомендували відкликати Віталія Москаленко з посади ректора, та рішення Конференції трудового колективу НМУ, що кількістю у 74% проголосувала за його відкликання з посади, суд частково задовольнив позов, постановивши поновити Москаленко Віталія Федоровича на посаді ректора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця з 10.04.2014 р. 
Вступну частину рішення – див. нижче, повний текст суддею, з невідомих причин, не наданий.
        Нагадуємо деякі (далеко не всі!) результати роботи комісії Міністерства охорони здоров`я України з комплексної перевірки НМУ імені О.О. Богомольця від 20.03.2014 р. за наказом МОЗ України від 24.02.2014 р. № 18-Адм.:
          завищені вартості будівельно-монтажних робіт по будівництву гуртожитку № 8 на 10 млн 625000 грн., а також ремонтно-будівельних робіт по аудиторії  №2 морфологічного корпусу на 341 856 грн.;
         за результатами інвентаризації службового кабінету ректора Університету встановлені лишки на 179000 грн., які за даними бухгалтерії на обліку не рахуються;
          відповідно до довідок, які були надані комісії бухгалтерією НМУ, за період 2010-2013 р.р. В.Ф. Москаленку було нараховано доходів у загальній сумі 3 млн 751 866 грн., у т.ч. лише за 2013 р. – 1 млн 44000 грн.;
 
         комісією було встановлено неправомірне отримання ректором винагороди в розмірі 0,5% від надходжень до НМУ як плати за навчання контрактних студентів, у зв’язку з невиконанням їм  більш ніж одного пункту вимог контракту, відповідно до вимог п. 4.2. контракту з МОЗ України.
Міністр охорони здоров’я України Олег Степанович Мусій назвав В.Ф. Москаленка корупційним стовпом системи охорони здоров’я України. (http://focus.ua/society/305364/).
      Будемо оперативно інформувати вас про подальший розвиток подій.
 
Адміністрація і студентський актив
Національного медичного університету
імені О.О. Богомольця