НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Спільне засідання гуртківців та клініцистів з кафедри внутрішньої медицини №2 та кафедри інфекційних хвороб

19.12.2018

18 грудня в Олександрівській клінічній лікарні було проведено чергове зібрання небайдужих до нових знань студентів. Цього разу на засіданні розглянули тему “ВІЛ-асоційоване ураження серцево-судинної системи”, тому не дивно, що ця зустріч об’єднала гуртківців та клініцистів двох суміжних дисциплін – з кафедри внутрішньої медицини №2 та кафедри інфекційних хвороб.

В ході засідання асистент кафедри інфекційних хвороб Марина Сукач представила цікавий клінічний випадок гострого ексудативного перикардиту у пацієнта з ВІЛ-інфекцією та хронічним вірусним гепатитом С, розглянула з гуртківцями діагностично-лікувальні підходи та підкреслила роль ВІЛ і ВААРТ у формуванні загального кардіоваскулярного ризику.

Студент 5 курсу медичного факультету №2 НикитаІванченко  доступно й наочно розповів про патофізіологічні механізми уражень серця і судин у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, розглянув роль побічної дії препаратів АРТ та сформулював рекомендації щодо терапевтичних преференцій у ВІЛ-інфікованих хворих.

Член-кореспондент Академії медичних наук України, професор кафедри внутрішньої медицини №2 Катерина Амосова розглянула клінічний кейс, що нещодавно мав місце в Олександрівскій клінічній лікарні. На конкретному прикладі в ході дискусії із спеціалістами в сфері інфекційної патології було розглянуто алгоритм вибору оптимального лікування ВІЛ-інфікованого пацієнта з ІХС, проведеним перкутанним коронарним втручанням та наявним порушенням ритму серця, з приводу якого був імплантований штучний водій ритму.

Доцент кафедри інфекційних хвороб Шестакова Іветта Владиславівна наголосила на поширеності ВІЛ-інфекції у наш час та важливості комплексного і часто мультидисциплінарного підходу при лікуванні таких пацієнтів.

Такі спільні засідання допомогають агрегувати активних студентів, які цікавляться різними дисциплінами, для живої дискусії з експертами в певних галузях медицини на спільні теми. Слідкуйте за анонсами наступних засідань на сторінці в Фейсбуці та на сайті Університету.