НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

У НМУ РОЗПОЧАЛАСЬ НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ – «ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ СУЧАСНОЇ ГІСТОЛОГІЇ»

05.10.2018

У Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця 4-5 жовтня 2018 почала свою роботу науково-практична конференція за міжнародною участю «Досягнення та перспективи сучасної гістології», присвячена 150-річчю кафедри гістології та ембріології.

На урочистому відкритті зі вступним словом та привітанням від адміністрації НМУ імені О.О. Богомольця виступила проректор з наукової роботи, професор Черенько Тетяна Макарівна. З дружніми висловлюваннями та щирими побажаннями кафедру та особисто її завідувача, член-кореспондента НАМН України, професора Чайковського Юрія Богдановича, привітали гості конференції: колективи кафедр гістології медичних університетів України.

Доповідь Юрія Богдановича Чайковського «Краса та виклики сучасної гістології» викликала значний інтерес усіх присутніх, особливо молодих вчених та студентів, які за цей час практично «закохалися» в гістологію та були вражені сучасними дослідницькими методиками, зокрема прогресом в нейрогістології та нейрорегенерації. Окрема секція конференції «Шлях кафедри довжиною в 150 років», в ході якої з доповідями виступили професори та доценти кафедри гістології та ембріології НМУ імені О.О.Богомольця, присвячена висвітленню історичних кроків становлення гістологічної науки. Секція включала конкурс проектів студентів та молодих учених на історичну тематику.

За програмою конференції відбулась нарада завідувачів кафедр гістології, цитології та ембріології вищих медичних навчальних закладів України. Також заплановано проведення секції «Морфологія сьогодні» та сателітного симпозіуму «Нейрорегенерація», присвяченому пам’яті професора Черняхівського Олександра Григоровича.  Також на конференції були проведений майстер-класи від ТОВ «ОПТЕК» ZEISS Group, де усі присутні мали можливість отримати інформацію про використання новітніх мікроскопів і відеосистем найвідомішого в світі виробника оптичних приладів для візуалізації.

Маємо надію, що таке свято науки буде гарним прикладом популяризації гістології серед молоді, сприятиме поширенню інтересу студентів до сучасних морфологічних досліджень та стане гарним стимулом у подальшому вивченні медицини.

 

Кафедра гістології та ембріології