НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ КЕРІВНИКІВ ТА СПІВРОБІТНИКІВ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ НМУ ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ КЕРІВНИЦТВУ МОЗ УКРАЇНИ

05.10.2018

Звертаємось до Вас з приводу подій, які є свідченням грубого порушення трудового законодавства та конституційних прав співробітників НМУ ім. О.О.Богомольця.

Так, на адресу керівників та співробітників структурних підрозділів Університету впродовж останнього часу почали надходити погрози звільнення від невідомих осіб, які представлялись працівниками ректорату. А згодом стало відомо про наявність наказу від 25 вересня 2018 року, яким низку осіб звільнено на підставі актів про відсутність на робочих місцях за підписом «в.о. ректора Науменка О.М.».

Інформуємо Вас про те, що, згідно чинного наказу від 14 вересня № 488 «Про виконання рішення ректорату щодо розміщення структурних підрозділів» , підписаного чинним  в.о. ректора Ярославом Цехмістером, структурні підрозділи НМУ переїхали з бульвару Шевченка, 13 у приміщення навчальних корпусів за адресою пр. Перемоги, 34, де продовжили роботу у штатному режимі.

Свої службові обов’язки співробітники підрозділів виконують у повному обсязі на очах у всього колективу у приміщеннях морфологічного, фізико-хімічного корпусів. Адреси розміщення підрозділів було оприлюднено на офіційному сайті Університету та у соціальних мережах.

Завдяки злагодженій роботі підрозділів, які забезпечені усім необхідним для роботи,  у звичному режимі відбувається навчальний процес, вирішуються кадрові питання, надаються необхідні юридичні консультації, приймається  та опрацьовується  кореспонденція, своєчасно підготовлені необхідні документи для виплати заробітних плат та стипендій, ведеться прийом іноземних делегацій, тощо.   Про організацію роботи підрозділів неодноразово розповідалось на сайті Університету та у соціальних мережах.

Окрім того, декілька разів співробітники НМУ разом з проректорами, деканами, представниками студентського самоврядування намагались у присутності ЗМІ та поліцейських зайти у приміщення ректорату на бульварі Шевченка, 13, чому є документальне підтвердження, у тому числі – заяви у поліцію про недопущення до робочого місця. Щоразу двері ректорату зачинялись і вивішувався новий папірець про те, що ректорат не працює.

Тому так зване  звільнення працівників за прогули є надуманим і таким, яке принижує людську гідність та порушує наші конституційні права. З правової точки зору звільнення не відбулося ще й тому, що накази видані особами, які не мали на це жодних повноважень, бо їх призначення судом визнано незаконним.

Відповідно до трудового законодавства, звільнення працівників відбувається у декілька етапів, зокрема, отримання пояснення від працівників, доведення до відома  наказу про звільнення, проведення остаточного розрахунку, видача трудової книжки, чого зроблено не було, що ще раз свідчить про незаконність таких наказів.

Закликаємо Вас проявити здоровий глузд і зупинити переслідування співробітників Університету, яке межує зі справжніми репресіями, адже за  умов погроз і шантажу, дуже складно ефективно виконувати свої службові обов’язки.

Керівники та співробітники структурних підрозділів

НМУ ім. О.О.Богомольця