НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДЗНАЧЕННЯ 175-РІЧЧЯ НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ

31.10.2016

28 жовтня 2016 року в Національній опері України імені Тараса Шевченка відбулися урочистості з нагоди відзначення 175-річчя з часу заснування Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Серед гостей заходу Дружина Президента України Марина Порошенко; віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, Святійший Патріарх Київський та Всієї Руси-України Філарет; голова Комітету ВР України з питань охорони здоров’я, професор Ольга Богомолець; голова Наглядової ради НМУ, професор Юрій Щербак; член Наглядової ради НМУ Святослав Вакарчук, представники органів державної влади, громадськості, академіки НАМН і НАН України, вітчизняні та закордонні гості.

Зі 175-річчям багатотисячний колектив студентів та співробітників привітала Дружина Президента України Пані Марина Порошенко. «Дорогі друзі, ювіляри! Думаю, не перебільшу, якщо скажу, що сьогодні визначна подія для нашої держави. Величезна історична спадщина закладу, геніальні і талановиті його випускники творять цілу епоху розвитку медичної освіти. Я завжди з гордістю визнаю, що є випускницею цього славетного університету, а своїх викладачів згадую словами подяки і великої пошани. Сьогодні це не просто медичний заклад, а рейтинговий осередок освіти та потужний науковий центр. Для мене дуже почесно відкривати цей ювілейний вечір, тож щиро вітаю Вас, бажаю життєвої мудрості, міцного здоров’я та натхнення», – сказала Пані Марина Порошенко.

Вітальну промову від Президента України Петра Порошенка зачитав заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко. На адресу колективу університету надійшли вітання від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

З ювілеєм університетську спільноту привітала ректора НМУ імені О.О. Богомольця, член-кореспондент НАМН України, професора Катерина Амосова «Цей урочистий день важливий для нас перш за все, бо ми вшановуємо пам’ять і здобутки тих лікарів, вчених, які працювали в університеті, які були випускниками нашого університету, які приносили нашій країні славу і були моральними авторитетами України. Сторіччя тоді Київського медичного інституту, як і сьогодні відзначали в Національній опері, це був 1944 рік, ще не закінчилась війна, але країна віддавала шану тим, хто готує лікарів, хто працює за операційним столом, хто ходить на виклик до хворого. Країна має шанувати своїх лікарів. Але лікарі та викладачі країни мають бути гідними цього шанування, тої довіри яку на них покладають і пацієнти, і студенти, і можновладці. Ми лікуємо людей, займаємось громадським здоров’ям, запобігаємо захворюванням, а якщо цього не зробить лікарська спільнота, не зробить ніхто. На наших плечах велика відповідальність – від нас залежить майбутнє нашої країни. Дякую усім за вітання – нашому Президенту, Уряду, Верховній раді, Наглядовій раді і кожному з вас», – наголосила Ректор Катерина Амосова.

Один з найстаріший в Україні медичних університетів, створений у 1841 році, за 175 років безперервної роботи подарував світу більше 85 тисяч висококласних фахівців – лікарів.
Відтак за розвиток медицини України, покращення здоров’я її мешканців кращих науковців та співробітників університету відзначено державними нагородами, подяками та

Почесними грамотами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, КМДА.
Для гостей свята підготували театреалізоване дійство «Альма Матер-175» – про багаторічну історію університету. Режисер постановки – Народний артист України Віталій Малахов. Також адміністрація університету організувала фотовиставку унікальних історичних світлин.

Апогеєм свята став урочистий концерт, ведучою якого була Катерина Осадча. Для університетської спільноти та гостей свята виступали: Народна артистка України Ніна Матвієнко, солістка Національної опери України, Заслужена артистка України Сусанна Чахоян, акапельна група Джазекс, а також артисти та творчі колективи НМУ: акордеоніст Олег Микитюк, команда КВК «Діти Гіпократа».

Прес-центр