НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ОЛЬГА ГОЛУБОВСЬКА: РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ ВІД ГРИПУ НЕ ПІЗНО І СЬОГОДНІ

З приходом  холодів в Україні до нас традиційно приходять ГРВІ, і  грип залишається найпоширенішою інфекційною хворобою на усій земній кулі. Під час епідемічних спалахів хворіє до 30 – 50% населення ураженого регіону.  Щорічно епідемії обходяться в суму 167 млн. доларів. За словами лікаря-інфекціоніста, професора, доктора медичних наук, завідувача кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. А.А. Богомольця Ольги Анатоліївни Голубовської, найгірше те, що на сьогоднішній день грип залишається практично неконтрольованою і малокерованою інфекцією «ми ніколи не знаємо як вірус поведе себе завтра».

Нинішнього сезону перші випадки грипу, з лабораторно підтвердженим діагнозом, в Україні  почали фіксувати дещо раніше, ніж зазвичай – вже в вересні. Але у другій половині листопада про пік захворюваності ще не йдеться.

Саме тому на запитання, яке сьогодні  часто ставлять українці: «Чи доцільно зробити щеплення від грипу, якщо його з якихось причин ще не зроблено?» Ольга Голубовська відповідає однозначно: «Можна і потрібно».

За словами професора, звичайно, краще подбати про щеплення заздалегідь, але робити його можна робити і сьогодні, тип паче, що значного зростання захворюваності в Україні нині не фіксується.  Але у випадку, коли щеплення робиться вже у сезон грипу, існують дещо інші вимоги до лікарського огляду перед маніпуляцією, він має бути більш уважний, щоб не пропустити проблем зі здоров’ям, які можуть бути протипоказанням.

Щороку у нас, як правило, циркулюють декілька штамів вірусу грипу. Два з них типу А в нинішньому сезоні це Мічиган і Колорадо – і один типу В – Брісбен. Не виключено, що стикнуться українці і з азіатським грипом типу В – Пхукет. Більше про штами стане відомо лише з наближенням епідемії, – каже лікар-інфекціоніст.

Вакцини в Україні нині є (європейського і корейського виробництва), вони відповідають рекомендаціям ВООЗ. Але Ольга Анатоліївна нагадує, що, купуючи вакцину в аптеці, треба звертати увагу на те, щоб вона перебувала в спеціальному контейнері з хладогеном. Лише за таких умов зберігання вакцина  придатна до вживання.

У кого найвищий ризик захворіти на грип?  Це люди похилого віку, діти, вагітні жінки, хворі на цукровий діабет, люди з ожирінням, хворобами серця, бронхіальною астмою та ті, хто за рекомендацією лікаря на постійній основі бере аспірин, тобто ацетилсаліцилову кислоту.

За словами професора, усі засоби специфічної терапії проти грипу ефективні лише у перші 48 годин захворювання. Тому при перших ознаках необхідно одразу звертатися до лікарів.

Хоча прояви грипу, як правило, не міняються із року в рік, нагадаємо про них ще раз: висока температура (38,5), кашель (переважно сухий), головний біль, м’язовий біль та біль у суглобах і грудях, сильне нездужання (погане самопочуття), біль в горлі та нежить, нудота та діарея.

Ольга Голубовська також радить з усією серйозністю ставитись до таких заходів профілактики як часте миття рук, вологе прибирання кімнат, провітрювання приміщень.

Ще кілька дуже важливих моментів, про які рекомендує пам’ятати Ольга Голубовська.

Не використовуйте аспірин для зниження температури при грипі. Для цього використовуйте парацетамол. Але не зловживайте напоями, які містять парацетамол з різними смаковими додатками. Таке навантаження на печінку може бути фатальним, особливо, якщо вона хвора (за оцінками фахівців, у нас в країні вірусом гепатиту уражені приблизно 5% населення, і мало хто знає про це).

Добова доза парацетамолу для людей зі здоровою печінкою не повинна перевищувати чотирьох грамів. Якщо ж є проблеми з печінкою, не можна приймати більше 2 грамів парацетамолу на день.

Пам’ятайте й інше – збиваючи температуру, ми заважаємо організму боротися зі збудником інфекції. Однак, якщо людина дуже погано себе почуває, температура після жарознижувальних якщо й падає, до на півгодини, а потім знову піднімається до критичних позначок, треба викликати «Швидку допомогу». Навіть при нинішній медичній реформі, такі пацієнти мають бути госпіталізовані.

Обтирання водою кімнатної температури (з оцтом чи без) області чола, магістральних судин (пахові складки, пахвова область і т.д.) – теж дієвий спосіб зниження температури.

ДО УВАГИ СПІВРОБІТНИКІВ УНІВЕРСИТЕТУ

Шановні співробітники Університету, інформуємо Вас, що завдяки плідній співпраці університетського економічного блоку з органами Державного казначейства, є підстави очікувати отримання коштів для виплати першого в 2018 році авансу завтра 24 січня, а заробітної плати разом з надбавками  – 28-29 січня.

Адміністрація

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА ЧЕРНЯКА ВІКТОРА АНАТОЛІЙОВИЧА

Колектив Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вітає з Днем народження завідувача кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії, доктора медичних наук, професора Віктора Анатолійовича Черняка.

Шановний Вікторе Анатолійовичу! 

Щиросердечно вітаємо Вас зі святом!

Вроджена інтелігентність, потужній інтелект, висока наукова культура, цілеспрямованість та наполегливість при досягненні мети та виконанні службових обов’язків викликають до Вас глибоку повагу та симпатію.

За період Вашої праці на посаді завідувача кафедра досягла значного творчого доробку. Для нас Ви – приклад послідовного і наполегливого руху до вершин професіоналізму.

Сердечно бажаємо Вам міцного здоров’я, особистого щастя, творчого натхнення, добра, миру та благополуччя, відчуття справжнього задоволення від своєї роботи, а людська повага хай буде подякою Вам за плідну працю, чуйність, уміння творити добро.

Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги, минають негаразди та непорозуміння.

Добробуту і злагоди у Вашій оселі!

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА ЧАЙКОВСЬКОГО ЮРІЯ БОГДАНОВИЧА

Колектив Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вітає з Днем народження завідувача кафедри гістології та ембріології, доктора медичних наук, Заслуженого діяча науки та техніки України професора, член-кореспондента НАМН України Юрія Богдановича Чайковського.

Шановний Юрію Богдановичу! 

Сердечно вітаємо Вас з святом!

Глибока повага та визнання серед колег є найкращим доказом Вашого високого професіоналізму та величезного досвіду.

Зичимо Вам щастя та міцного здоров’я, життєвих сил та любові, радісних подій і звершень, плідної праці та подальших успіхів у всіх починаннях, бадьорості духу, злагоди та достатку.

Хай здійсняться всі Ваші задуми і плани, а легка вдача та гарний настрій стануть незмінними супутниками по життю.

Добробуту, щастя і радості Вам!

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ КОСТЯНТИНА КОВАЛІШИНА

Колектив Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вітає з Днем народження голову Студентського парламенту НМУ Костянтина Ковалішина. 

Kostia%20Kovalishyn(1)[1]

Шановний Костянтине!

Вітаємо Вас з Днем народження!

Цінуємо Вас за наполегливість на відповідальній посаді, за відкритість та щирість у вирішенні студентських питань, за цікаві та корисні проекти. Нехай студентські роки не стануть рутиною, а приносять Вам задоволення.

Бажаємо успіху в обраній медичній професії і щоб поряд завжди були вірні друзі та щирі колеги.

Міцного здоров’я, наснаги до нових звершень та втілення цікавих ідей, невичерпної енергії і здійснення усіх мрій.

Щастя та добробуту!

ВІТАЄМО ПРОФЕСОРА ТАРАСА НИКУЛУ З НАГОРОДЖЕННЯМ ОРДЕНОМ «ЗА ЗАСЛУГИ» ІІІ СТУПЕНЯ

Колектив Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вітає академіка НАН України, Заслуженого  діяча науки і техніки України, Лауреата Державної премії України, професора кафедри внутрішньої пропедевтики №2 ТАРАСА ДЕНИСОВИЧА НИКУЛУ
з нагородженням орденом «За заслуги» ІІІ ступеня Указом Президента України №257/2016  з нагоди Дня медичного працівника

goyd2a_11(2)[1]

Шановний Тарасе Денисовичу!

Прийміть щирі привітання з нагородженням орденом «За заслуги» ІІІ ступеня –  високої державної нагороди України за видатні заслуги перед Україною в галузі охорони здоров’я.
Ця нагорода, насамперед, є нагадуванням про надзвичайно великий внесок у розвиток вітчизняної медицини. Ви не перестаєте вчитися і навчати колег, передаючи свій багатий досвід.
Нехай не зраджує Вас творча наснага і працьовитість. Зичимо міцного здоров’я і подальших успіхів на Вашому життєвому і творчому шляху.

ВІТАЄМО З ПРИСВОЄННЯМ ПОЧЕСНОГО ЗВАННЯ “ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ” ОЛЕКСАНДРА БУР’ЯНОВА

Колектив Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вітає з присвоєнням почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України» завідувача кафедри травматології та ортопедії професора ОЛЕКСАНДРА АНАТОЛІЙОВИЧА БУР’ЯНОВА

Указом Президента України №257/2016 від 17 червня 2016 року Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня медичного працівника за значний особистий внесок у розвиток вітчизняної системи охорони здоров’я, надання кваліфікованої медичної допомоги та високу професійну майстерність Олександру Анатолійовичу Бур’янову присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

_page_clip_image002[1]

Шановний Олександре Анатолійовичу!

Щиро вітаємо Вас з присвоєнням почесного звання. Зичимо міцного здоров’я, приємних життєвих моментів, невичерпної енергії для нових досягнень. Нехай Ваша плідна робота стане запорукою Вашого успіху та визнання.

 

ГОТУЄМОСЬ ДО ЗАСІДАНЬ ШКОЛИ-СЕМІНАРУ “ПРОБЛЕМИ БІОЕТИКИ ТА ФІЗИКИ ЖИВОГО”

01(15)[1]

02(7)[1]

СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ АКАДЕМІКУ РОЗЕНФЕЛЬДУ ЛЕОНІДУ ГЕОРГІЙОВИЧУ

11 червня на 86-му році життя пішов у вічність видатний вчений, знавець медичної радіології, доктор медичних наук, професор, академік НАМН України, член-кореспондент НАН України Розенфельд Леонід Георгійович.

Колектив Національного медичного університету імені О.О. Богомольця висловлює глибокі співчуття рідним, близьким та колегам покійного з приводу непоправної втрати.

Церемонія прощання відбудеться 14 червня з 11:00 до 12:00 в актовій залі ДУ “Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН України”.

14 червня 2016 року о 14.30 у конфернц-залі фізико-хімічного корпусу НМУ відбудеться засідання конференції трудового колективу НМУ

14 червня 2016 року о 14.30 у конфернц-залі фізико-хімічного корпусу НМУ відбудеться засідання конференції трудового колективу НМУ імені О.О. Богомольця. Запрошуються співробітники Університету – делегати КТК.