НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ

26.03.2018

23-24 березня 2018 року на базі кафедри внутрішньої медицини №2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади із дисципліни «Внутрішня медицина». В урочистому відкритті заходу взяла участь проректор з наукової роботи професор Тетяна Черенько (голова оргкомітету з проведення ІІ етапу в НМУ), яка привітала учасників від імені ректора університету, професора Катерини Амосової та розповіла про історію та досягнення київської терапевтичної школи; проректор з науково-педагогічної роботи доцент Олена Стеченко (заступник голови оргкомітету), наголосила: «Олімпіада – це не лише змагання, яке визначить кращого, ви вже кращі тому, що берете участь в олімпіаді Всеукраїнського рівня. Олімпіада – це ще й важливий досвід, обмін думок між кращими серед студентів, які відначилися не лише теоретичними знаннями, а й здобуттям майбутніх спеціальних компетентностей з дисципліни «внутрішня медицина». Побажали успіхів студентам-учасникам завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 НМУ, доцент Галина Мостбауер; голова журі – завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 НМУ, професор Вадим Шипулін, а також члени журі, куди ввійшли представники чотирьох медичних вишів України.

В ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади взяли участь 35 учасників з 13 ВНМЗ та міст України: Києва, Ужгорода, Запоріжжя, Вінниці, Одеси, Тернополя, Івано-Франківська, Луганська, Полтави, Чернівців, Дніпра, Харкова, Сум. Перший тур Олімпіади проходив у формі письмової роботи, яка складалася з 50 тестових завдань. Протягом другого дня 16 кращих студентів, які за результатами письмового тестування були допущені до 2 туру – демонстрували практичні компетентності: обстеження хворих з однією з нозологій ОКХ з інтерпретацією даних додаткових обстежень, ставили діагноз і призначали лікування, визначали прогноз перебігу захворювання .

Журі, під головуванням професора Вадима Шипуліна визначили переможців олімпіади:
1 місце – Комкіна Марія (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця)
2 місце – Толіашвілі Микита (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця)
3 місце – Гнатенко Світлана (Вінницький національний медичний університете імені М.І. Пирогова.
3 місце – Островський Владислав (Українська медична стоматологічна академія).

В закритті та нагороджені переможців олімпіади взяли участь професор В.П. Шипулін (голова журі), члени журі. Вони нагородили учасників сертифікатами та наголосили, що сьогоднішні здобутки студентів – це важливий етап, який допоможе в майбутньому застосувати набуті знання та підготуватися до надважливої роботи лікаря.
Кожен студент, який брав участь в олімпіаді отримав подарунки – сувенірну атрибутику з логотипом НМУ, а переможці Олімпіади – фахові наукові посібники під редакцією провідних вчених НМУ. Учасники, які показали показали хороші результати отримали фонендоскопи, тонометри та пульсоксиметри. В рамках проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з внутрішньої медицини для студентів-учасників підготували культурну програму: вони побували в Національному музеї медицини України, а також доцентом кафедри внутрішньої медицини №2 Безродним А.Б. був проведений майстер-клас по Ехо-кардіографії.

Кафедра внутрішньої медицини №2