НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВЧИНЕННЯ ДІЙ, ЩО МІСТЯТЬ ОЗНАКИ ЗЛОЧИНУ

14.05.2019

Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, який є державним вищим закладом освіти та має статус Національного, вважає за необхідне повідомити Службу безпеки України про факт вчинення колишнім директором одного зі структурних підрозділів Університету Кучиним Юрієм Леонідовичем у змові з окремими службовими особами Міністерства охорони здоров’я України (яке є органом, в сфері управління якого перебуває Університет) та НМУ імені О.О.Богомольця дій, що містять ознаки злочинів, віднесених до підслідності СБ України згідно ст. 216 КПК України, а саме: ст.ст. 328, 329, ч. 3 ст. 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації, вчинені організованою групою або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам чи інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, ст. 422.

З середині вересня 2018 р. адміністрація НМУ імені О.О.Богомольця не має можливості потрапити до будівлі ректорату, розташованої за адресою: м. Київ, бульвар Т.Шевченка, 13, та не має можливості здійснювати контроль за діяльністю Університету.

В той же час, особи, які самовільно захопили ректорат, ігноруючи судові рішення та заборони, здійснюють ручне управління величезним державним закладом освіти, самі себе по колу незаконно призначають на посади проректорів (без проведення конкурсу, не маючи необхідних кваліфікації, вчених ступенів та звань), розпоряджаються коштами Університету, в т.ч. коштами, отриманими з бюджету та від іноземних студентів, видають дипломи та інші правовстановлюючі документи, не маючи на це права, мають необмежений доступ до всієї внутрішньої документації, в т.ч. до інформації з обмеженим доступом.

На посади проректорів та начальників відділів, що мають доступ до всієї інформації, призначено сторонніх осіб, в т.ч. люстрованих колишніх працівників МВС – антимайданівців, без проведення передбачених законодавством процедур.

Згадані вище особи та навіть їх «родичі та друзі», мають повний, необмежений та неконтрольований доступ до всієї документації, створеної за весь період функціонування Університету.

За період з вересня 2018 р. було неодноразово зафіксовано винесення з будівлі ректорату сторонніми особами цілих коробок з документами, завантаження їх у приватний автотранспорт та вивезення у невідомому напрямку.

Окрім цього за декілька місяців до захоплення Університету, а також в період після вересня 2018 р. невідомими особами було здійснено неодноразове використання спеціальних технічних засобів отримання інформації для зламу та отримання доступу до серверів та телефонів Університету, а також до особистих телефонів ректора та проректорів, а отримана таким незаконним шляхом інформація опинялася у тих осіб, які захопили ректорат.

Приводом для силового захоплення ректорату стало незаконне звільнення ректора Амосової К.М., проте, незважаючи на те, що її було поновлено Печерським райсудом м. Києва на посаді ще у вересні 2018р., в Єдиному державному реєстрі саме Амосова К.М. значиться керівником Університету, а ухвалою Окружного адмінсуду м. Києва у справі № 826/14303/18 суд заборонив Кучину Ю.Л., Науменку О.М. та будь-яким іншим особам, крім обраного у встановленому чинним законодавством порядку ректора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, вчиняти дії, спрямовані на виконання повноважень ректора (виконуючого обов’язки ректора) Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, визначених, зокрема, але не виключно, положеннями ст. 34 Закону України «Про вищу освіту», Статутом НМУ, Положенням про ректорат НМУ.

Особами, які незаконно захопили адміністративну будівлю Університету керує колишній директор одного зі структурних підрозділів НМУ імені О.О.Богомольця – Інституту післядипломної освіти – Кучин Юрій Леонідович.