НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

КАТЕРИНА АМОСОВА ПОПЕРЕДИЛА УЛЯНУ СУПРУН ПРО ТЕ, ЩО ДІЇ МОЗ НЕЗАКОННІ

22.02.2018

Ректор Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Катерина Амосова звернулася з відкритим листом до виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун про ситуацію, що склалася навколо діяльності цього ВНЗ. Текст звернення є в розпорядженні редакції Українських Новин.

Зокрема, в листі йдеться, що на сьогодні Міністерством охорони здоров’я прийнято низку рішень щодо НМУ ім. О.Богомольця та щодо мене – ректора, які явно порушують чинне законодавство і завдають шкоди державному Університету і порушують права і свободи фізичної особи.

Доктор Амосова вказала, що 20 лютого 2018 року Міністерством охорони здоров’я України видано Наказ № 15-Адм “Про проведення перевірки”.

Цим Наказом призначено проведення перевірки належного забезпечення проведення в НМУ 20 лютого ліцензійного інтегрованого іспиту “Крок.1 Стоматологія” і затверджено персональний склад членів комісії з її проведення. Головою комісії призначено заступника міністра охорони здоров’я О. Лінчевського.

Згідно з п.2 цього Наказу, на два тижні проведення перевірки ректор Амосова відсторонена від виконання повноважень з посади та призначено виконуючим обов’язки ректора професора кафедри хірургії №1 НМУ М. Захараш.

“Положення профільного Закону “Про вищу освіту”, які регулюють діяльність ректора вищого навчального закладу, не передбачають можливість відсторонення ректора з посади … Не допускає чинне законодавство і компетенцію МОЗ України призначати виконуючого обов’язки ректора у вищих навчальних закладах, які не є новоутвореними…

Маю також вказати, що на момент призначення Головою комісії з проведення перевірки заступника Міністра МОЗ України Лінчевського О.В., останній перебував в реальному конфлікті з НМУ ім. О.Богомольця. Його призначення і його дії, вчинені щодо виконання обов’язків Голови комісії з проведення перевірки знаходяться за межею допустимих дій, визначених Законом України “Про запобігання корупції”, – зазначає в своєму листі ректор К.Амосова.

Так само автор листа зазначила, що на момент конфлікту, що виник в 2018 між НМУ та Державною організацією “Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки “Медицина” і “Фармація” при Міністерстві охорони здоров’я” щодо форми співробітництва, заступник міністра О. Лінчевскій прийняв сторону Центру тестування. Фактично, як зазначає К.Амосова, він спонукав Центр тестування зірвати проведення іспитів в Університеті, не прагнучи вплинути на монополіста виконати свої прямі обов’язки перед державним ВНЗ.

“При таких умовах, призначення заступника Міністра МОЗ України Лінчевського О.В. є прямим порушенням антикорупційного законодавства”, – підкреслюється у відкритому листі.

З огляду на вищевикладене ректор НМУ ім О.Богомольця просить виконуючу обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляну Супрун скасувати Наказ №15-Адм від 20 лютого 2018 р, призначити службове розслідування діяльності заступника міністра охорони здоров’я О. Лінчевського з приводу прийняття протизаконних рішень і допущеної протиправної бездіяльності у взаєминах НМУ ім.О.О.Богомольця та Центру тестування влітку 2017 року і протягом січня – лютого 2018 г. Крім того, К.Амосова просить в.о. міністра У.Супрун призначити службове розслідування обставин порушення заступником міністра охорони здоров’я України О. Лінчевським антикорупційного законодавства.

 

Джерело: Українські новини