НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ ВІД УКРАЇНСЬКИХ ПОРОДІЛЬ – В ОФШОРНІ ФІРМИ КІПРУ: ФІГУРАНТИ СПРАВИ ПРО РЕЙДЕРСЬКЕ ЗАХОПЛЕННЯ НМУ ПРОДОВЖУЮТЬ СВОЇ ЧОРНІ СПРАВИ

12.08.2019

«Как деньги рожениц выводят в офшор».  Стаття під такою гучною назвою, яка зранку 12 серпня, з’явилася  на інтернет-ресурсі «Вести», не могла не стати центром уваги української спільноти, і не лише медичної. Ще б пак. Поки МОЗ декларує безкоштовні пологи і вагітність під егідою медреформи Уляни Супрун, столичний державний пологовий будинок косить мільйони… А вершки з цієї схеми знімає офшорна кіпрська компанія.

Журналістське розслідування Маргарити Мстиславскої містить усе – факти, свідчення, документи… Все – окрім коментаря перших осіб у МОЗ, які до сьогодні уперто повторюють, що пологи в Україні безкоштовні.

Ось він, той самий прейскурант цін на пологи у одному з найкращих пологових будинків столиці, який видають усім породіллям, але якого чомусь вперто не бачать ні Супрун, ні Лінчевський.

Пологи у них безкоштовні, а люди, які реформують медицину, чесні і порядні.

То хто вони, ці «порядні» люди?

Згідно з договором, який укладається з пологовим будинком, стороною договірних відносин є якась недержавна компанія “НДІ” ЖИТТЯ ” (директор Володимир Копил), зареєстрована  в 2013 році в Києві із статутним фондом в 5 млн гривень, за якою стоять сотні незадоволених судових позовів, коли пацієнти намагалися повернути гроші. Але це не вдавалося, навіть якщо немовля померло або пологи відбулися за межами п’ятого пологового будинку. І ще одна важлива деталь –  90% грошей пацієнток п’ятого пологового будинку потрапляють … в офшор. І надходять на рахунки кіпрської фірми “Лазар Лімітед”. Про це йдеться в публікації у «Вести».

Дуже цікаво. Адже фірма саме з такою назвою фігурувала у сумнозвісній справі рейдерського захоплення «Міжнародної академії екології і медицини (МАЕМ)» у 2017 році.

(Подробиці «віджиму» МАЕМ відомі із матеріалів прес-конференції Багірова

(https://blogs.korrespondent.net/blog/events/3855853/

https://antikor.com.ua/articles/200263-kak_regionaly_postavili_sebe_na_sluhbu_postmajdannyh_rukovoditelej))

З даних у відкритих джерелах можна дізнатися, що директор “Життя” Володимир Копил також є керівником ще кількох фірм. Одна з них – “Еко Мед Груп”, кінцевим бенефіціаром якої є Титикало Володимир Сергійович.

Стає ще цікавіше. Бо вже повторюється не лише назва фірми, а й конкретне прізвище.

Заступник головного лікаря пологового будинку № 5 з економічних питань Володимир Титикало в історії з рейдерським захопленням МАЕМ засвітився дуже відверто. Саме він тоді, у січні 2017 року, в супроводі декількох чоловіків характерної зовнішності зайшов до кабінету мажоритарного власника і ректора приватного медичного вишу під гучною назвою «Міжнародна академія екології і медицини (МАЕМ)» Михайла Салюти, і шляхом погроз та залякувань змусив його підписати підготовлені папери, відмовитись від більшої частини своїх корпоративних прав, скласти повноваження  ректора.

І вже після цього на сцені з’явився його колега по пологовому будинку №5 Дмитро Говсєєв, котрий зараз керує тим само 5-тим пологовим будинком, який так безсоромно знімає гроші з новонароджених українців. Протягом багатьох років спільної роботи Говсєєв успішно займався різного роду схемами разом з керуючим економічними питаннями цього лікувального закладу Володимиром Титикало. Але щодо МАЕМ у них тоді «бізнесу» не вийшло. Влітку 2018 р. за результатами позапланової перевірки комісією МОН ліцензія на проведення освітньої діяльності МАЕМ була анульована.  Причиною, за даними джерел, була тіньова надприбутковість бізнесу Говсєєва. Кількість студентів, що навчалися (500, із яких не менше чверті – іноземці) в декілька разів перевищувала обсяг ліцензії.

Втім, згодом Говсєєв, маючи досвід тіньового керівника рейдерського захоплення, матеріальні можливості і досвідчену команду, в т.ч. економіста і адвоката із тісними зв‘язками з поліцією і нотаріусами, долучився цими ресурсами до близької по дизайну «операції» в НМУ. На цей раз – під захистом особисто очільниці МОЗу Супрун та її заступника, товариша самопроголошеного керівника НМУ Кучина Лінчевського.
І з початком епопеї «реформування» НМУ, ініційованого керівництвом МОЗ, почав щедро витрачати свій дороговартісний час на «наради» Кучина з Науменком в порожній будівлі ректорату. Що радив тим, здогадатися нескладно…

Відео про роль Говсєєва і Титикало у рейдерському захопленні НМУ дивіться за посиланням  ПСЕВДОРЕФОРМАТОРИ НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ ТА ЇХ ПОПЛІЧНИКИ. СТАРІ І НОВІ ОБЛИЧЧЯ.

Шляхом елементарних підрахунків можна припустити, що у рік “НДІ” ЖИТТЯ “заробляє більше 113 млн гривень. А враховуючи, що фірма, з великою ймовірністю, пов’зана з фігурантами рейдерських захоплень,  зареєстрована п’ять років тому, виходить, що в офшори вже вивели понад півмільярда гривень.

Звертаємося до керівництва партії «Слуга народу» і нинішньої  тимчасової керманички МОЗу пані Супрун. Пояснюємо «на пальцях».

Заступник міністра охорони здоров’я пан Лінчевський з його покровителькою пані Супрун були ініціаторами і виконавцями  незаконного звільнення ректора Амосової, про що свідчить рішення Верховного Суду України, задля передачі Університету в управління свого ставленика і друга Лінчевського – Кучина. Цікаво, чи Кучин посвятив їх у те, що вони мають ще одного партнера в рейдерстві НМУ – це головний лікар пологового будинку №  5 Говсєєв, який взяв на себе фінансування судових спорів з Амосовою, охорону будівлі ректорату і нейтралізацію конкурентів  Кучина на ректорське крісло та багато ще «поточних витрат»? Ймовірно, ні. Тоді це зробимо ми.

Отже, МОЗівські «антикорупціонери» в «справі захоплення НМУ» мають класного партнера – керівника пологового будинку номер 5 м. Київа Дмитра Говсєєва.  Саме він,  разом зі своїми поплічниками-братами Титикало, не тільки здійснили рейдерське захоплення МАЕМ  в 2017р., але через ту саму кіпрську офшорку вже багато років реалізують цікаву схему оплати  за пологи для громадян України (https://vesti-ukr.com/strana/346648-kak-denhi-rozhenits-vyvodjat-v-ofshor).  Учасник цього угрупування, яке має ознаки злочинного,  Володимир Титикало за погодженням МОЗу, зараз плідно працює  проректором НМУ з економічних питань. Саме він, з багатим досвідом рейдерства щодо МАЕМ і налагодження схеми платних пологів, як заступник головного лікаря з економіки пологового будинку №5, є виконавцем схем Говсєєва по «освоєнню» 800 мільйонного бюджету НМУ і його «смотрящим». Сам Говсєєв успішно «водить рукою» Кучина при підписанні всіх фінансових документів господарської діяльності НМУ.

Ще один «подільник» Говсєєва- юрист Роман Титикало, помічник депутатки Ірини Сисоєнко, увесь цей час здійснює юридичний супровід діяльності Кучина на посаді «в.о ректора». Як волонтер?

Отож, маємо триумвірат: Лінчевський (Супрун) – Говсєєв / Титикало – Кучин. Всі вони, звісно, брали владу в  НМУ виключно заради підвищення якості медичної освіти і законно.

Так що там з репутацією урядових «анти корупціонерів»? Вголос боремося з корупцією, а нишком співпрацюємо з людьми, які з неї годуються?