НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

МОЗ ЗМІНИВ СТАТУТ ЦЕНТРУ ТЕСТУВАННЯ. ЧИМ ОБУРЕНИЙ КОЛЕКТИВ?

03.05.2019

“Рівно двадцять років тому, 03 травня 1999 року, була здійснена державна реєстрація Центру тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України як юридичної особи.

Цією ж датою наказом МОЗ України затверджено перший статут Центру тестування, – йдеться на офіційному сайті Центру тестування. – За ці двадцять років існування в розвиток проекту USAID за підтримки міжнародних експертів, у т.ч. Європейської Комісії, Центром тестування розроблена та впроваджена система зовнішнього незалежного контролю якості підготовки фахівців для галузі охорони здоров’я; сформовано колектив чесних порядних професіоналів.

Центр тестування – перша спеціалізована атестаційна організація в Україні – визнана Асоціацією медичної освіти Європи унікальною для країн Східної Європи.

Колектив Центру тестування пишається високою оцінкою його роботи з боку міжнародних партнерів, у т.ч. Національної ради медичних екзаменаторів США (NBME).

Гірким присмаком є ситуація, в якій через двадцять років без жодного зауваження з боку уповноваженого органу управління – Міністерства охорони здоров’я України, чи інших органів центральної виконавчої влади, опинився Центр тестування. Сьогодні, 03 травня 2019 року, без згоди з трудовим колективом МОЗ змінює статут, перетворюючи фактично Центр тестування з державної неприбуткової атестаційної організації у структуру, фактична мета діяльності якої – отримання прибутку на чолі з директором, до якого тепер у статуті взагалі відсутні будь-які вимоги – професійні, ціннісні, моральні… До речі, вимоги до директора були присутні у всіх редакціях статуту, починаючи з 1999 року, закінчуючи 2018.

Колектив обурений таким рішенням Міністерства, окремі співробітники у знак протесту вже подали заяви на звільнення.

Для розбудови потрібні роки, для руйнації достатньо одного дня…”.