НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

МИ ЗРОБИЛИ, МИ ЗАПРОВАДИЛИ, МИ ДОСЯГЛИ – ЮРІЙ КУЧИН

30.01.2019

https://www.youtube.com/watch?v=sEQzdhcFbrA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3F0URDc6jsNES0QZ9ZUMIigqYMO3xdunYXHj3ek8m9eDS4rTCQKW3KUzk

«Ми повинні зосередитися, щоб покращити свою якість, а не кількість». Мабуть, саме з цієї фрази професора Юрія Кучина, ключової фігури подій, які під виглядом ініційованих Супрун та її заступником Лінчевським так званих реформ медичної освіти, в останні місяці  відбуваються в НМУ ім. О.О.Богомольця, варто розпочати цю публікацію.

Молодий професор, який до того, як звалив на свої плечі відповідальну ношу керувати провідним закладом вищої медичної освіти України зі славетною понад 175-річною історією, тихо очолював Інститут післядипломної освіти, куди його привели за руку, напевне, батьки (якщо вірити його постам у ФБ), а не тодішня ректорка Катерина Амосова, перед телекамерою трохи нервується.

І не дивно. У фільмі для 5 каналу з проекту «Навчайся з нами», який має закликати абітурієнтів зробити свій вибір на користь закладу вищої освіти, який останнім часом не виходить зі смуги скандалів, йому, нині першій і головній особі у цьому Університеті, потрібно знайти переконливі слова і аргументи. Треба аргументовано розповідати, перше – про досягнення, друге – про плани.

Почав з планів.

«Ми повинні зосередитися, щоб покращити свою якість, а не кількість». Бо, мовляв, за кількісними показниками ми демонструємо шалені темпи, а от звернути увагу на якість саме сьогодні прийшов час. Що мав на увазі пан професор, сказати складно, бо більше він не сказав ні про погану, ні про добру якість нічого.

До речі, на планах головний мозівський претендент на крісло ректора НМУ і закінчив свій спіч, повідомивши, що відтепер Університет буде готувати парамедиків, очевидно, виконуючи завдання очільниці МОЗу з часом замінити ними професійних лікарів та фельдшерів, скажімо, швидкої. Звісно, професійна якість парамедиків буде такою, яку бачить за мету Кучин, бо інакше він працювати не вміє. Чи таки вміє?

Щоб зрозуміти це, варто згадати його скромну, але активну діяльність на посаді директора інституту післядипломної освіти, у результаті якої бюджет Університету поніс мільйонні збитки, чому є підтвердження у вигляді висновків комісії.

Про цей момент своєї біографії пан професор в інтерв’ю згадувати не любить. Набагато приємніше кидатися звинуваченнями у корупції та фінансових зловживаннях команді своїх попередників (без жодних на те документальних підтверджень). Згадувати не любить, але цікавий  досвід розпоряджатися університетськими коштами на свій розсуд має. Тож чи не його збирається використовувати на шляху «покращення своєї якості», що, напевне, слід розуміти, як якості Університету, чи щось таке…

Тепер щодо здобутків.

Тут не менш цікаво.

«У цьому напрямку університет робить великі кроки…  МИ перші з вузів запровадили 140 як прохідний бал. МИ зробили так, щоби наші викладачі проходили стажування в зарубіжних вузах. МИ привели у відповідність основні програми для того, щоб навчати за такими ж системами якості як у Європі…».

Взагалі-то, якби про здобутки говорив той, хто реально над ними працював, то цей перелік був би більш конкретний, переконливий і широкий. Тому що похвалитися адміністративній команді Амосової дійсно є чим. ОСКІ, інтерактивні лекції, капітальне покращення матеріальної бази корпусів, гуртожитків, придбання сучасного обладнання для навчання студентів на мільйони гривень… Та й щодо міжнародних рейтингів – НМУ реально піднявся на пристойний рівень надання освітніх послуг згідно європейських стандартів. І англійська для викладачів давно перестала бути перепоною до нових світових методик і наробок. Але Кучин про це поки що знає не дуже багато, хоч і зі спокійним сумлінням повсякчас вимовляє те МИ.

До речі, про ремонти. Гарно знято у фільми студентські гуртожитки з упорядкованими територіями і прекрасним  ремонтом всередині, сучасні тренажерні зали у приміщеннях колишніх захаращених підвалів. Прекрасно виглядають кафедри, якими пройшлись журналісти. Є що показати. Можна було ще завітати на кафедру на Мечнікова і показати знімки, як вона раніше виглядала, у приміщення фармацевтичного факультету на Пушкінській, у якому зроблено капітальний сучасний ремонт, у віварій, де нарешті почали створювати людські умови роботи, у оздоровчий табір «Медик» з його новенькими ошатними будиночками та майданчиками… Це все також зробили якісь абстрактні МИ, де Кучин прагне бути центральною фігурою. Не Амосова, не її команда, не Никитюк, який брався за самі складні ділянки робіт по облаштуванню територій і капітальному ремонту споруд, за які боялись братися десятиліттями (згадайте лише, яким був морг на Мечнікова, де навчалися студенти і працювали професори, і яким він є сьогодні)…

Телесюжети про привабливість НМУ для абітурієнтів будуть записуватися і демонструватися і надалі.

Пан професор трохи потренується, перегляне презентації-звіти Амосової, вникне в термінологію, вивчить базові фрази, можливо, подивиться архів її коментарів журналістам, інтерв’ю… Навчиться. Врешті, є рідні люди, близькі за цінностями і впливові покровителі, які завжди можуть взяти за руку і підняти до наступної сходинки.  

ЮРІЙ КУЧИН Лідер «нової» команди «реформаторів» НМУ.

КОГО ПРИЙМАЄ У СВОЇ АНТИКОРУПЦІЙНІ ОБІЙМИ РЕФОРМАТОР УЛЯНА СУПРУНФігурант номер дваЮРІЙ КУЧИН Лідер «нової» команди «реформаторів» НМУ.Саме його МОЗ бачить як ректора реформованого НМУ, в т.ч. шляхом об‘єднання з іншими закладами. Або як першого проректора при ректорові Лінчевському.

Posted by Національний медичний університет імені О.О. Богомольця on Thursday, October 25, 2018