НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

НЕЗАКОННІ ДІЇ САМОПРОГОЛОШЕНОІ АДМІНІСТРАЦІЇ НМУ: РЕТРОСПЕКТИВА І ПРОДОВЖЕННЯ

07.05.2019

У своєму звернення від 3 травня 2019 року «перший проректор» Кучин розмірковує про роль колективу у прийняті важливих рішень.

 «Рішення трудового колективу мають важливе значення…» – дуже переконливо звучить із уст Ю. Кучина, якому 30 серпня 2018 р. саме цей трудовий колектив шляхом таємного голосування висловив свою недовіру, що стало підставою для подальшого звільнення з посади директора ІПО. Тож в нас питання до пана Кучина – чи не завадила йому думка колективу, яка має беззаперечно важливе значення, з порушенням закону та застосуванням грубої фізичної сили по відношенню до студентів потрапити до ректорату та самопроголосити себе керівником?».

30 серпня 2018 року за участю Голови наглядової ради Юрія Щербака відбулося засідання Вченої ради НМУ ім. О.О.Богомольця, на якому переважною більшістю голосів під час таємного голосування директору ІПО в.о. ректора Кучину була висловлена недовіра. Це стало підставою для його звільнення з посади директора ІПО.

Позицію членів трудового колективу можна було зрозуміти. Бо події, учасником яких був пан Кучин, напередодні відбулися непересічні. Починаючи з комісійної перевірки надання платних освітніх послуг на всіх підпорядкованих ІПО кафедрах за період 2017-18 рр., яка відбулася влітку 2018 року і в результаті якої колеги Кучина засвідчили нанесення збитків університету внаслідок перевитрат бюджетних коштів на фінансування непроведених викладачами ІПО курсів тематичного удосконалення у сумі 1 млн 780 тис. Крім того, директором ІПО Кучиним систематично проводилися на базі НМУ фіктивні платні курси підвищення кваліфікації лікарів без відповідних наказів по НМУ без укладання договорів зі слухачами і навіть без заяв слухачів, які, тим не менш, отримували офіційні посвідчення від університету про «навчання», що зафіксовано їхніми підписами у журналах.

Відповідне повідомлення про вчинення дій, що містять ознаки злочину надане в ГПУ.

Ще більш шокуючими стали події 14 серпня 2018 року, коли дорогу новопризначеному МОЗом «в.о. ректора» Кучину до ректорського кабінету в адміністративній будівлі проклали викликані їм «на допомогу» поліціянти Шевченківського райвідділку, більшість – без ідентифікації. Вони застосували силу до студентських активістів, що зібралися в приміщенні ректорату виказати «в.о.» свою недовіру. Постраждалим надали допомогу лікарі «швидкої». Сам Кучин на камеру назвав такі свої дії як «ефективні».

Засудження позиції Кучина колеги, авторитетні і політично незаангажовані люди, висловлювали достатньо емоційно і голосували мало не одностайно, позбавивши його усіх керівних посад.

Часу з тих подій минуло не так багато. Але чомусь дехто їх швидко викреслив зі своєї біографії і історії НМУ і вирішив написати нову її сторінку – пафосну, з закликами поважати думку колективу, але засновану на маніпуляції і викривленні подій. Такий собі «чесний» і «демократичний» керівник з сумним шлейфом кривавих протистоянь зі студентами, практикою фальшування документів, розкрадання державних мільйонів і розправою з колишніми колегами, яких десятками звільняв з Університету лише за те, що працювали під керівництвом людини, яку ще нещодавно називав своїм учителям і висловлював їй шану і повагу.

Фальшивою була та шана, як, на жаль, і та, яку сьогодні так пафосно висловлює пан Кучин вже цьому колективу…