НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

НМУ ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ НА РЕЖИМНИЙ ОБ’ЄКТ. НОВІ ВИМОГИ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ.

08.02.2019

«ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ДОСТУПУ (АКРЕДИТАЦІЇ) ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ (ЗМІ) ДО ЗАСІДАНЬ ВЧЕНОЇ РАДИ ТА ІНШИХ ЗАХОДІВ УНІВЕРСИТЕТУ».

Так називається наказ від 20.01.2019 № 73, підписаний Юрієм Кучиним, який остаточно нівелює відкритість та публічність процесів, що відбуваються в стінах провідного закладу вищої медичної освіти України.

Наказом зазначено, що попередній наказ від 22.01.2018 № 28, яким регламентувалась діяльність ЗМІ у питанні висвітлення подій в НМУ, втрачає чинність. Мабуть, видався занадто демократичним для нової адміністрації.

Натомість нині  журналістам буде дуже складно потрапити в заклад освіти. Бо порядок акредитації містить просто неперевершений перелік положень, вимог. Наприклад, до журналістського посвідчення потрібно обов’язково додавати паспортні данні, номер, серії і навіть позицію про те, де, коли і ким він був виданий. А «у разі необхідності» – навіть марка і державний номер автомобіля, на якому приїхав журналіст,  має бути зазначена.

Заява, яка надається в прес-центр Університету щодо можливості зйомки на території Університету не пізніше, ніж за 3 робочих дня до події, має містити інформацію по цілому переліку обов’язків пунктів, і усі вони виписані з просто неймовірною (без досвіду роботи у правоохоронних структурах не обійшлося) педантичністю…

ПОВНА НАЗВА… РЕКВІЗИТИ… МЕТА… МІСЦЕ… ПИТАННЯ…

А якщо подія термінова і незапланована (як правило, саме такі найбільше цікавлять журналістів, бо стають основою для найгостріших сюжетів)?

Тоді без зайвих очей, вух. Без зайвої уваги. У вузькому колі…Все у дусі так званих демократичних перетворень від нової «демократичної» адміністрації.

Утаємничення є прикметою  бажання приховати певні наміри, вчинки або процедури від суспільства, щоб уникнути відповідальності.  Але все таємне рано чи пізно стає відомим.

І настає час відповідати, якщо не перед законом, то перед людьми.