НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

НМУ випускає лікарів – через Національний палац «Україна». Помпезно і зі студентської кишені. Схоже, радіє лише Кучин.

23.06.2019

Урочисті заходи з нагоди випуску лікарів цього року відбудуться не в НМУ ім. О.О.Богомольця, а в  Національному палаці “Україна”.

Повідомлення про це з закликом до ЗМІ звертатися для акредитації розміщено на інтернет-ресурсі і перепощено Юрієм Кучиним на власній сторінці у ФБ.

Ще б пак. Саме і тільки на першій сцені країни, на основному майданчику для проведення загальнодержавних та міжнародних мистецьких заходів, має помпезно і яскраво звітувати про рік свого «управління» провідним закладом вищої медичної освіти держави самопризначений його керівник з командою собі подібних. І не лише тому, що це – додаткова увага громадськості, ЗМІ, чергова спроба продемонструвати наставникам у МОЗі, як все гарно складається в Університеті, які щасливі і задоволені студенти, викладачі… Це ще й складова такого непростого процесу легалізації в очах суспільства псевдокерівництвом свого статусу, який, вочевидь, вже дуже затягнувся у часі і ніяк не може увінчатися повною перемогою.

Університет продовжує лихоманити. Навчальний заклад втрачає позиції в престижних міжнародних рейтингах. Окрім того, існує серйозна загроза визнання недійсними дипломів за підписом псевдокерівництва…

Звісно, про це на головній сцені країни Кучин говорити не буде. Але це не означає, що будуть мовчати члени колективу. Вочевидь, не усім прийшлась до душі ідея, яка народилась у голові людини, котра спить і бачить себе у ректорському кріслі. І причини тому, наприклад, у студентів та їх батьків абсолютно банальні. Не кожному із них по кишені місце в Національному палаці. Особливо обурюються іноземці, яким доведеться за урочистості платити вдвічі більше, ніж українцям – причому, за кожного присутнього на урочистостях родича чи знайомого окремо. Дійшло до того, що іноземні студенти відмовляються йти на урочистості, про що повідомляє староста курсу у тому ж ФБ.  І тепер Кучину доведеться якось їх умовляти не псувати свою піар-акцію.

Чим би не закінчилась ця урочисто-показова епопея, нічого спільного ні з новими успіхами і досягненнями Університету, ні з хвилюючими моментами  прощання з альма-матер вона не має. Це лише черговий і, треба визнати, не дуже вдалий крок Кучина, який він намагається зробити на шляху до заповітного ректорського крісла.