НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Щодо скасування ухвали суду про забезпечення позову у справі № 826/14303/18

31.07.2019
30 липня в Шостому апеляційному адміністративному суді відбулося судове засідання у справі № 8236/14303/18, за результатами якого скасовано ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва про забезпечення позову у даній справі.
Однак, звертаємо увагу, що заходи забезпечення позову вживаються тимчасово, а розгляд справи по суті триває, остаточного рішення у справі ще не ухвалено.
Тобто, сьогоднішня постанова суду апеляційної інстанції не свідчить про наявність у Кучина Ю.Л. повноважень виконувати обов’язки ректора НМУ ім. О.О. Богомольця, а у МОЗ України повноважень щодо призначення в.о. ректора НМУ ім. О.О. Богомольця.
При цьому, нагадуємо, що ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва про забезпечення позову у справі № 826/14303/18 від 20 грудня 2018 року:
– заборонено скликання та/або проведення засідання вченої ради НМУ ім. О.О. Богомольця, окрім як під головуванням чинного голови вченої ради НМУ ім. О.О. Богомольця Амосової К.М.;
– заборонено Кучину Ю.Л., Науменку О.М. та будь-яким іншим особам, крім обраного у встановленому чинним законодавством порядку ректора НМУ ім. О.О. Богомольця, вчиняти дії, спрямовані на виконання повноважень ректора (виконуючого обов’язки ректора) НМУ ім. О.О. Богомольця, визначених, зокрема, але не виключно, положеннями ст. 34 Закону України «Про вищу освіту», Статутом НМУ ім. О.О. Богомольця, Положенням про ректорат НМУ ім. О.О. Богомольця;
– зупинено дію Наказу МОЗ України № 48-о «Про звільнення Амосової К.М.» від 01 жовтня 2018 року.
Однак, скасування зазначеної ухвали жодним чином не впливає на обставини, які склалися в НМУ ім. О.О. Богомольця, оскільки протягом дії судової заборони і Кучин Ю.Л., і Науменко О.М., і МОЗ України вчиняли дії, які прямо суперечать вимогам вказаної ухвали.
Так, Кучин Ю.Л. та Науменко О.М. неодноразово намагалися провести та проводили фейкові засідання Вченої ради університету, про які голові Вченої ради Амосовій К.М. взагалі не було відомо.
Кучин Ю.Л. та Науменко О.М. неодноразово протиправно покладали виконання обов’язків ректора університету один на одного, а МОЗ України незаконно стверджувало про наявність в останніх повноважень виконувати обов’язки ректора НМУ ім. О.О. Богомольця.
Крім цього, незважаючи на зупинення дії Наказу № 48-о ухвалою суду, протягом її дії МОЗ України двічі видавало фактично аналогічні за змістом накази про звільнення Амосової К.М. з посади ректора НМУ ім. О.О. Богомольця, які станом на сьогодні оскаржуються в судовому порядку.
Повідомляємо, що розгляд судових справ триває, тому переконані, що справедливість восторжествує, а робота в НМУ ім. О.О. Богомольця буде налагоджена відповідно до чинного законодавства.