НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СПІВРОБІТНИКИ НДІ ЕКМ ОТРИМАЛИ СТАТУС МІЖНАРОДНИХ ТРЕНЕРІВ ЗА ПРОГРАМОЮ ПІДГОТОВКИ МЕДИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЙ ДО АКРЕДИТАЦІЇ

05.04.2018

Одним із критеріїв існування системи якісного менеджменту та роботи діагностичної лабораторії в світі є акредитація за вимогами основаними на стандарті ISO 15189:2012. Але проведення акредитації потребує серйозної підготовки і перш за все імплементації в лабораторії системи управління якості та її контролю.

Американською спілкою клінічних патологів (ASCP), Центром контролю та профілактики захворювань США (Center of Disease Control and Prevention; CDC) в країнах з обмеженими ресурсами успішно втілений і довів свою ефективність Поетапний процес покращення якості роботи лабораторій заснований на програмі Strengthening Laboratory Management Toward Accreditation (SLMTA). У січні 2018 року відповідно до підписаного меморандуму між ASCP, CDC та МОЗ в Україні почалася реалізація плану покращення якості санітарно-гігієнічних лабораторій у країнах, що розвиваються, задля досягнення вимог стандарту ISO 15189 за програмою SLMTA.

Команда з 24 фахівців зі всієї України (в складі яких були співробітники НДІ ЕКМ НМУ імені О.О.Богомольця – професор Лариса Натрус та зав.лабораторії Ірина Рижко) пройшла два 2-х тижневих курсів навчання «Тренінг для тренерів» для оволодіння методиками та техніками підготовки спеціалістів лабораторії в напрямку досягнення відповідності вимогам стандарту ISO 15189. Навчання на Тренінгу супроводжувалося виконанням «Проекту покращення у власній лабораторії» і після успішного завершення навчання учасники отримали сертифікат Тренера міжнародного рівня. 2-3 квітня 2018 року відбувся фінальний тренінг для 12 учасників-лідерів за програмою Laboratory Mentorship з отриманням сертифікату «Наставника за програмою SLIPTA» із можливістю залучатися до програм акредитації в якості ментора або аудитора. Такий статус отримала Лариса Натрус – директор НДІ ЕКМ.

Науково-дослідний інститут експериментальної та клінічної медицини