НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СТУДЕНТИ ТА СПІВРОБІТНИКИ УНІВЕРСИТЕТУ СТАЛИ ДОНОРАМИ ДЛЯ ХВОРИХ ДІТЕЙ

09.12.2016

З 5 по 8 грудня 2016 року студенти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вже традиційно здавали кров, щоб допомогти хворим діткам. За 4 дні соціальної акції «Тиждень донора крові», яка проходила в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАТДИТ» донорами стали 20 студентів та співробітників університету.

Охматдит регулярно потребує поповнення запасів крові різних груп. Нею рятують життя маленьких пацієнтів в онкологічному відділенні, відділенні токсикології, у реанімації.

Донорство – благородна і почесна місія, яка дозволяє зберегти життя хворим на важкі хронічні захворювання і потерпілим від опіків, аварій та катастроф. Донорство символізує безкорисну ідею допомоги іншим людям. Для студентів НМУ це вже традиційна благодійна акція, яка проходить за підтримки адміністрації університету та ректора – професора Катерини Амосової.

Окрім морального задоволення від усвідомлення того, що ти врятував чиєсь життя, здача крові приносить і фізичну користь нашому організму. Ця процедура тренує організм, посилаючи сигнал до самооновлення. Стимуляція кровотворення привоздить до поліпшення емоційного стану людини. Регулярна здача крові – це профілактика захворювань серцево-судинної системи і хвороб накопичення шкідливих речовин – атеросклерозу, подагри, порушень функції печінки.

Донором крові може стати будь-яка особа у віці від 18 років.Перед забором крові донор повинен обов’язково пройти безкоштовне медичне обстеження, яке включає терапевтичний огляд і лабораторне дослідження. Вміст у донорській крові навіть незначних доз алкоголю або нікотину може заподіяти шкоду, адже переливають її ослабленій людині. Якщо кров з такими домішками перелити, наприклад, дитині грудного віку, це негативно позначиться на діяльності її нервової і серцево-судинної систем, на функції залоз внутрішньої секреції. Тому донор напередодні того дня, коли він даватиме кров, не повинен пити міцні спиртні напої, а в день здавання крові не можна і палити. Паління безпосередньо після забору крові може нанести шкоду самому донору.

ЗАБОРОНЕНО здавати кров тим, хто перехворів такими інфекційними недугами, як малярія, вірусний гепатит, бруцельоз, туберкульоз, сифіліс, є носієм ВІЛ або хворіє на СНІД. Не можуть бути донорами і хворі на алергію. Кровопускання може негативно вплинути на тих, у кого підвищиний або знижений артеріальний тиск, маго гемоглобіну, є захворювання серця, легень та інших органів Абсолютним протипоказанням є також онкологічні захворювання. Тимчасові протипоказання мають різні терміни залежно від причини. Найпоширенішим є видалення зуба (10 днів), нанесення татуювання (1 рік), ангіна, грип, ОРВІ (1 місяць з моменту одужання), місячні (5 днів з моменту завершення), аборт або постановка імпланта (6 місяців), період вагітності і годування груддю (1 рік після пологів, 3 місяці після завершення лактації), щеплення (від 10 днів до 1 року залежно від виду щеплення), контакт з хворими на гепатит (1 рік).

Як підготуватися до здачі крові?
Не плануйте цю процедуру безпосередньо перед змаганнями, іспитами, під час інтенсивного періоду на роботі. За день до здачі крові не потрібно вживати жирну, смажену, копчену, гостру їжу, а також молоко, яйця і масло. Краще пити солодкий чай з варенням, соки, морс, компоти, мінеральну воду і їсти каші, овочі і фрукти. За дві доби до процедури забороняється приймати алкоголь, а за 72 години приймати ліки, які містять аспірин і знеболюючі. Вранці необхідно поснідати, а безпосередньо перед процедурою випити гарячий чай.

Після здавання крові небхідно дотримуватись таких рекомендацій:
Безпосередньо після процедури посидіти розслаблено 10-15 хвилин. Якщо відчуваєте слабкість, звернутись до персоналу за допомогою.
Не знімати пов’язку протягом 3-4 годин.
Не палити протягом години після здачі крові.
Протягом доби уникати значних фізичних навантажень і утриматись від вживання алкоголю.
Стежити за регулярним харчуванням і споживанням рідини хоча б протягом двох діб. Всі лікувальні маніпуляці (такі як щеплення, видалення зубів тощо) після процедури можуть виконуватися тільки з дозволу лікаря.

Бути донорами можуть 10-15% населення, але реально людей, що здають кров, в десять разів менше. Якщо Ви здорові, але ще не є донором, не зволікайте – даруйте любов та будьте здорові! Хай донорство дає Вам відчуття гордості і радості за врятовані життя.

Прес-центр