ВІДБУВСЯ ВІДКРИТИЙ КУБОК ПАМ’ЯТІ Є.Ф. ГАРНИЧ-ГАРНИЦЬКОГО І ЧЕМПІОНАТ ФГС УКРАЇНИ З ГИРЬОВОГО СПОРТУ

02.04.2018

З 30 березня по 1 квітня 2018 року у спортивному комплексі НМУ імені О.О. Богомольця відбувся відкритий кубок пам’яті Є.Ф. Гарнич-Гарницького і чемпіонат ФГС України з гирьового спорту. Не випадково цей турнір проводиться саме в стінах нашого ВУЗу. Є.Ф. Гарнич-Гарницький був лікарем за фахом, випускником медичного факультету університету імені Св. Володимира, першим в Україні в 1895 році створив атлетичні гуртки в Києві.

Саме з цього історичного факту розпочинається офіційний відлік часу заснування гирьового спорту в нашій країні. Велику популярність цього виду спорту продемонстрував і нинішній турнір, в якому взяли участь 122 учасники з 15-ти областей України, а вихованка стоматологічного факультету Рім Хумані представляла на змаганнях свою батьківщину-Республіку Ліван. Господарі чемпіонату атлетичний клуб «Тонус» на чолі з професором кафедри фізичного здоров’я і спорту Ю.В. Щербиною представляли об’єднану команду Києва. Вперше в історії змагань з гирьового спорту в Україні проводився турнір серед спортсменів з інвалідністю. У наполегливій боротьбі за призові місця взяли участь спортсмени різних вікових груп від 14 до 70 років. В результаті атлетичного марафону команда Києва посіла перше місце, спортсмени Кіровоградської області стали другими, а третю сходинку посіла команда Київської області. Варто відзначити атлетів клубу «Тонус» Віктора Івахненка, Богдана Черненка,Олександра Ковальчука, Василя Семенця, Віталія Терещенка, які внесли свій вагомий внесок в командну перемогу і показали чемпіонські результати в індивідуальному заліку. Попри вагомі успіхи атлетів чоловіків, головною героїнею чемпіонату стала вихованка стоматологічного факультету Рім Хумані. Вона продемонструвала гідні спортивні результати. Їй урочисто вручили від імені федерації посвідчення Почесного майстра спорту і пам’ятний іменний приз. Рім вже завершила клінординатуру і відїжджає до Лівану. Цей турнір є прощальним акордом перебування її в Україні. Підтримати Рім Хумані прийшли представники посольства Республіки Ліван в Україні. Вона подякувала українцям і запевнила, що на батьківщині буде палким пропагандистом гирьового спорту і постарається гідно представляти українську медичну освіту у своїй практичній діяльності.