НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВОНИ НЕ ХОЧУТЬ «ПРОГАВИТИ СВІЙ ШАНС»…  БУТИ ЧИ НЕ БУТИ НМУ ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ «ВУЗОМ» НА ЧОЛІ З ЛИЦЕМІРАМИ, АНТИМАЙДАНІВЦЯМИ-КОРУПЦІОНЕРАМИ І ПСЕВДОРЕФОРМАТОРАМИ?

28.05.2019
«Якщо колектив не об’єднається 30 травня і не зробить цей вибір, наступного разу такої можливості обирати серед кандидатів з НМУ може вже не бути.
Ми можемо прогавити всій шанс і надати можливість іншим, хто не пов’язував до цього часу своє життя з НМУ, – керувати ВУЗом.
Бути чи не бути, втратити чи знайти – вибір саме за Вами!
Тож, закликаю прийти на вибори і підримати тих, хто присвятив НМУ багато років свого життя!!».
Ось так пафосно звертається через соціальні мережі до поважної академічної спільноти провідного закладу вищої освіти Юрій Кучин, який прагне не проґавити свій шанс і очолити цю спільноту, адже «другого такого шансу може не бути».
Хотілося б лише нагадати про певну частину життя, яку Ю. Кучин «присвятив НМУ». Частину щодо оцінки членами трудового колективу діяльності людини, яка сьогодні так по-гамлетовськи розмірковує бути їй ректором чи не бути…
30 серпня 2018 року за участю Голови наглядової ради Юрія Щербака відбулося засідання Вченої ради НМУ імені О.О.Богомольця, на якому переважною більшістю голосів  під час таємного голосування директору ІПО, в.о. ректора Кучину була висловлена недовіра. Це стало підставою для його звільнення з посади директора ІПО.
Позицію членів трудового колективу можна було зрозуміти. Бо події, учасником яких був пан Кучин, напередодні відбулися непересічні. Починаючи з комісійної перевірки надання платних освітніх послуг на всіх підпорядкованих ІПО кафедрах за період 2017-2018 рр., яка відбулася влітку 2018 року і в результаті якої комісією було засвідчено нанесення збитків університету внаслідок перевитрат бюджетних коштів на фінансування не проведених викладачами ІПО курсів тематичного удосконалення у сумі 1 млн 780 тис. Крім того, директором ІПО Кучиним систематично проводилися на базі НМУ фіктивні платні курси підвищення кваліфікації лікарів без відповідних наказів по НМУ без укладання договорів зі слухачами і навіть без заяв слухачів, які, тим не менш, отримували офіційні посвідчення від університету про «навчання», що зафіксовано їхніми підписами у журналах.
Відповідне повідомлення про вчинення дій, що містять ознаки злочину надане в ГПУ.
Ще більш шокуючими стали події 14 серпня 2018 року, коли дорогу новопризначеному МОЗом «в.о. ректора» Кучину до ректорського кабінету в адміністративній будівлі проклали викликані їм «на допомогу» поліціанти Шевченківського райвідділку, більшість – без ідентифікації. Вони застосували силу до студентських активістів, що зібралися в приміщенні ректорату виказати «в.о.» свою недовіру. Постраждалим надали допомогу лікарі «швидкої». Сам Кучин на камеру назвав такі свої дії як «ефективні».
Засудження позиції Кучина колеги, авторитетні і політично незаангажовані люди, висловлювали достатньо емоційно і голосували мало не одностайно, позбавивши його усіх керівних посад.
Часу з тих подій минуло не так багато. Але чомусь дехто їх швидко викреслив зі своєї біографії і історії НМУ і вирішив написати нову її сторінку – пафосну, з закликами поважати думку колективу, але засновану на маніпуляції і викривленні подій. Такий собі «чесний» і «демократичний» керівник з сумним шлейфом силових протистоянь зі студентами, практикою фальшування документів, розкрадання державних мільйонів і розправою з колишніми колегами, яких десятками звільняв з Університету лише за те, що працювали під керівництвом людини, яку ще нещодавно називав своїм учителям і висловлював їй шану і повагу.
Та окрім минулих «досягнень», якими відзначився пан Кучин, «присвячуючи життя НМУ», не можливо оминути увагою його теперішній вектор щодо розподілу керівних посад між підрядом міліціантів-антимайданівців, зокрема, це стосується призначень заступників ректора з адміністративно-господарської роботи В. Поливача, з кадрових питань – І. Драпея, начальника загального відділу Ю.Лукіши та заступника ректора з наукової роботи С. Павловського.
Останній з них заслуговує окремої уваги. Наукові пошуки пана Сергія все більше присвячені питанням гомеопатії, що відображено й у його кандидатській дисертації «Вплив циркадних ритмів на перебіг запальних захворювань жовчного міхура, асоційованих з соматоформною дисфункцією вегетативної нервової системи», результати якої опубліковані у 5-ти фахових статтях (зарубіжні відсутні) та апробовані на 2-х конференціях, одна з яких у Москві (2015 р.).
Аналізувати «науковість» зазначеного «шедевру» немає жодної потреби, адже кожен з поважних членів академічної спільноти, зорієнтованої на дотримання світових стандартів доказової медицини все розуміє і без коментарів. Виникає лише питання, чому ж прогресивний поборник світових наукових та академічних стандартів пан Кучин призначає на посаду заступника ректора з наукової роботи саме Сергія Павловського, наукові здібності якого викликають серйозні сумніви?
Відповідь на це запитання може знаходитися у декларації останнього. Адже, на відміну від наукових здібностей, платіжоспроможність Сергія Павловського щодо реалізації революційних задумів Кучина сумнів не викликає.
Та все ж відкритим залишається питання щодо походження таких статків у сина колишнього керівника Державної автоінспекції Анатолія Павловського… Та це вже знаходиться у компетенції правоохоронних органів.
Продовження буде…