НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВИБОРИ РЕКТОРА – ГАНЕБНЕ ФІАСКО

01.09.2019

Протягом року триває безпрецедентний конфлікт між законною адміністрацією Національного медичного університету імені О.О.Богомольця та працівником, якому Вчена рада висловила категоричну недовіру та звільнила з посади, на якого МОЗ України, всупереч законодавству про порядок заміщення керівника закладу вищої освіти, поклав обов’язки в.о.ректора, який потім сам себе призначив першим проректором, незаконні дії якого власник Університету відверто підтримував і прикривав. Ім’я цієї «непересічної» постаті з хворобливими амбіціями – Юрій Кучин. Сьогодні саме з ним безальтернативно пов’язується найближче майбутнє найпотужнішого медичного університету України.

За майже рік зіркового «керування» Юрій Кучин став маріонеткою у руках зухвалої групи професійних рейдерів, імена яких вже відомі, а нитки брудних оборудок тягнуться до високих владних кабінетів, будемо сподіватися, назавжди колишніх господарів…. Замовлений і щедро проплачений сюжет на персональному фейсбуці, який містить лише власне ego, також не здатний толерувати прихід зради, брехні, переслідувань, залякування і зла…

Відчуваючи власну безкарність та підтримку посадовців МОЗ України, Юрій Кучин, всупереч судовій забороні, призначив та провів з численними порушеннями 30 травня 2019 року «вибори» ректора, спрямовані на те, аби якнайшвидше легалізувати себе на омріяній посаді. Правда, не вийшло, чим викликав величезне незадоволення своїх покровителей з вулиці Грушевського, 7.

Відповідні повідомлення до Національної поліції України та прокуратури про вчинення злочину, передбаченого ст. 382 КК України, направлені, зареєстровані, наразі закінчується досудове розслідування. При цьому Ухвалу Печерського райсуду м. Києва від 21.05.19р. про забезпечення позову у справі № 75720293/19-ц, яка підлягає негайному виконанню, було офіційно направлено спецзв’язком та отримано НМУ імені О.О.Богомольця 22.05.2019 р. 24.05.2019 р.

Судом було заборонено будь-які дії НМУ імені О.О.Богомольця, спрямовані на організацію, підготовку та проведення виборів ректора.

Незважаючи на це, 30.05.2019 р. в ректораті за адресою: м. Київ, бульв. Т.Шевченка, 13, було проведено голосування, тобто злочин, передбачений ст. 382 КК України, є закінченим.

Отже, в діях осіб, що організували та провели 30.05.2019 р. «вибори» ректора, крім ознак злочину, передбаченого ст. 382 КК України, вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч.ч. 3,4 ст. 358 КК України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою  влади чи службового становища…).

Останньою крапкою в цьому питанні стала подача колективної заяви та позову до поліції про визнання незаконним першого туру виборів посадовими особами НМУ, серед яких є голова організаційного комітету щодо проведення виборів ректора (!).

Новою чинною ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 27.08.2019 р. у справі № 757/45267/19-ц за позовом професора, доктора медичних наук, Лауреата Державної премії України Черняка Віктора Анатолійовича, заборонено МОЗ України та НМУ імені О.О.Богомольця призначати та проводити вибори ректора на підставі оголошення про вибори від 23.04.2018 р.

У позові йде мова про позбавлення права подати свою заяву про участь у виборах, адже внаслідок судової заборони на проведення виборів він, як і інші законослухняні громадяни, які планували подати свої заяви в період з 13.06.2018 р. до 24.06.2018 р., були позбавлені такої можливості, оскільки з 13.06.2018 р. вчинення будь-яких дій з проведення конкурсу, в т.ч. з приймання та аналізу пропозицій претендентів було неможливим, зважаючи на судову заборону.  Ухвалу від 27.08.2019 р. вручено МОЗ України, з нею ознайомлено «адміністрацію» НМУ імені О.О.Богомольця та особисто Ю.Кучина.

Відповідно до ч. 1 ст. 157 Цивільного процесуального кодексу України, ухвала суду про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Отже, проведення «другого туру виборів» вважатиметься злочином, передбаченим 382 КК України, а всі учасники цього «другого туру» будуть співучасниками у вчиненні злочину.

Суцільною несподіванкою стало зняття останнім конкурентом «зірковому керманичу» –  Науменком О.М. своєї кандидатури на посаду ректора… Поєднати це в один логічний ланцюг з повним втаємниченням проведення підготовки до другого туру виборів пропонуємо кожному самостійно. Дійсно страшні професори, коли мовчать…

Наразі Юрій Кучин, знаючи про факт винесення ухвали та її зміст, отримавши її офіційно, відчайдушно вчиняє дії, які, відповідно до ст. 14 КК України, є готуванням до злочину (готуванням до злочину є підшукування або пристосування засобів чи знарядь, підшукування співучасників або змова на вчинення злочину, усунення перешкод, а також інше умисне створення умов для вчинення злочину), за яке також передбачена кримінальна відповідальність та намагається обманути академічну спільноту.

Вся огидна фейкова підготовка робиться справжніми рейдерами і шахраями. Ніхто з членів колективу як і у «першому турі» не бачив наказу про організацію проведення виборів ректора, положень про порядок проведення виборів, організаційний комітет і виборчу комісію, порядок обрання представників із числа штатних працівників і студентів, залучення спостерігачів і громадськості.

Особливо цинічним став факт виведення з членів «таємного оргкомітету» голови профспілкової організації НМУ(!), мабуть, щоб не заважала і не задавала незручних запитань. Жодних списків виборців, протоколів роботи оргкомітету, виборчої комісії, навіть зразка бюлетеня для голосування не можна знайти у загальному доступі, не кажучи про сайт НМУ(!). Так, за кого тримає членів трудового колективу єдиний «демократичний» кандидат?

Академічна спільнота, добре знаючи моральні якості Ю.Кучина, який неодноразово зраджував не тільки колег, але й своїх вчителів, має розуміти ціну його обіцянок та зважати на те, що вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб не означає, що ніхто не несе особистої відповідальності, адже «голосували гуртом», –  навпаки, є обтяжуючою обставиною.

Застерігаємо персонально голів, заступників і секретарів  організаційного комітету і виборчої комісії про персональну відповідальність за їхні дії, які вчиняються у правовій державі, а саме починає діяти стаття 382 Кримінального кодексу України Невиконання судового рішення іменем України. Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню – карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ті самі дії, вчинені службовою особою, – караються штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, –

караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох .

Звичайно, псевдоперший проректор разом із кишеньковими адвокатами, можуть трактувати Закон на свій розсуд, вводити в оману членів Вченої ради щодо отримання чи неотримання рішень судів України, навіть закривати двері ректорату на початку навчального року, не пускати спецпошту, кур’єрську службу, залякувати працівників канцелярії, не приймати жодної кореспонденції «за особливою вказівкою», але, як підсумок, відповідають за конкретні дії саме конкретні люди – співробітники і службові особи, яких шахраї завжди кидають напризволяще…

У випадку невиконання судової заборони всі матеріали будуть негайно долучені до відкритого Державним бюро розслідувань та Шевченківським управлінням Національної поліції України кримінального провадження про незаконне проведення виборів ректора….

Окремо звертаємось до новопризначеного Міністра охорони здоров’я України, шановної пані Зоряни Скалецької.

Ви відомий, висопрофесійний правник, знаєте, що протягом місяця з моменту виборів ректора Міністерство повинно укласти з переможцем контракт. Чи може це відбутися у правовій державі, якщо вибори ректора зразка 2018 (!), з багатьма звільненнями і поновленнями керівника закладу, категорично заборонено проводити іменем України? Безсумнівно, такі фейкові вибори не можуть бути організовані, їхні результати навіть у разі незаконного проведення  скасовуються, а винні особи притягуються до кримінальної відповідальності.

Так чому ж «перший проректор» Юрій Кучин так нахабно обманює і примушує вчиняти злочин академічну спільноту Національного медичного університету імені О.О. Богомольця? Саме тому, що інакше він ніколи не стане ректором і не розрахується із своїми господарями, які «вклалися» у цей ганебний проект…