НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра загальної і медичної психології

Громадська та виховна робота

  Кафедра традиційно приймає активну участь в громадській та виховній роботі.

Так, завідувач кафедри, академік НАПН України, д.психол.н., професор Максименко Сергій Дмитрович є Президентом Товариства психологів України, Почесним президентом Української асоціації лікарів-психологів.

Українська асоціація лікарів-психологів – є всеукраїнською професійною громадською організацією, яка об’єднує лікарів за спеціальністю «медична психологія», «психотерапія», «сексологія» та психологів.

За підтримки УАЛіП кафедрою започатковані такі навчально-виховні заходи як:

 

Психологічний клуб « Mental Core » 

Метою діяльності клубу є:

– об’єднання професійної спільноти медичних психологів;

– розвиток професійних традицій медичної психології;

– поглиблення професійної ідентичності медичних психологів;

– формування соціально-психологічного контексту діяльності медичного психолога;

– формування професійних властивостей особистості фахівця.

 

Навчально-виховний проект: Літньо-осіння психологічна школа «Вступ до спеціальності лікаря-психолога»

Збільшення потреби суспільства в кваліфікованій медико-психологічній допомозі обумовило створення нового фаху – лікаря-психолога. Соціум висуває високі вимоги до рівня підготовки даних спеціалістів, котрі поєднують в собі як медичні так і психологічні знання. Професія лікаря-психолога є досить молодою і перспективною, знаходиться в стані соціально-психологічного становлення та має власні особливості набуття професійного спрямування майбутніх лікарів-психологів.

Саме тому з ініціативи декана медико-психологічного факультету, академіка НАПН України, доктора психологічних наук, професора Максименка Сергія Дмитровича з 2012 року була започаткована психологічна школа «Вступ до спеціальності лікаря-психолога», орієнтована на осіб, які лише вступають на шлях професійної підготовки, тобто на студентів 1 курсу медико-психологічного факультету.

Місцем проведення було обрано чудовий осередок природи на березі річки Козинка – Спортивно-оздоровчий табір «Медик» Національного медичного університету.

Під час заходу починаючі студенти мають змогу ознайомитись з вимогами до навчальної діяльності та правилами поведінки у вищому навчальному закладі, сформувати уявлення про зміст майбутньої професійної діяльності та основні напрямки сучасної психокорекції та психотерапії, пройти тренінгові програму, направлену на ближче знайомство студентів в групах між собою, мотивацію, розвиток комунікативних навичок та навичок спільної групової роботи, а також кожною групою готується рекламний ролик «Професія лікаря-психолога».