Кафедра патофізіології

Студентський науковий гурток

Науковий керівник гуртка:

Зябліцев Сергій Володимирович

професор кафедри патофізіології НМУ імені О.О. Богомольця, доктор медичних наук.

Контакти:

📩 zsv1965@gmail.com

 

 

Кравченко Владислав Геннадіович

Студент 5-го курсу, 1-го медичного факультету

Голова Навчального відділу

Студентської ради Медичного факлуьтету #1.

Член Ради СНТ імені О.А. Киселя.

Контакти:

📩 vlad_vladiislav@ukr.net

 

 

Єгорова Еваліна Сергіївна

Студентка 3-го курсу, 1-го медичного факультету

Лаборант кафедри патофізіології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

Контакти:

📩 evalinaiegorova@gmail.com

 

 

Основні напрямки наукової діяльності гуртка:

–  патології органів і систем організму

– Патогенез сучасних інфекційних хвороб

– Вплив шкідливих та пошкоджуючих факторів на розвиток патологічних станів організму

– Дослідження факторів негативного впливу на фізіологічні процеси

 

Тематика засідань 2022/2023 навчального року:

 

 

Звіт

про участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Щорічна конференція молодих клініцистів та вчених» («clinical annual scientific experience 2023, case2023»)

 Дата проведення 28.03.23 та 06.03.23

28 лютого 2023 року відбувся І етап науково-практичної конференції Сlinical Annual Scientific Experience (CASE) 2023.

Єгорова Еваліна Сергіївна під керівництвом професора кафедри патофізіології Зябліцева Сергія Володимировича взяла участь, представивши результати наукового дослідження легеневої експресії макрофагальних маркерів cd68 і cd163, ангіотензинперетворювального ензиму 2 (асе2) та каспази-3 при covid-19 за результатами летального випадку.

Актуальність дослідження є надвисоким, адже механізми розвитку легеневого пошкодження при covid-19 не до кінця вивчені, адже ж без ретельного розуміння того, які саме запальні шляхи та типи клітин є ключовими у розвитку легеневого пошкодження не можливо розробити цільові напрямки патогенетичної терапії.

Морфологічні дослідження легень показали наявність гострої ексудативно-геморагічної пневмонії з формуванням у альвеолах гіалінових мембран, вогнищеву організацію фібрину, склероз строми, стаз та тромбоутворення у судинах.

Ознаки важкої дихальної недостатності були спричинені заповненням повітряних просторів легень ексудатом, злущеним епітелієм і запальними клітинами.

Іншою причиною дихальної недостатності можна вважати фіброзно – проліферативне ремоделювання легеневої паренхіми, що обумовлювало необхідність застосування штучної вентиляції.

Важливе місце має активація CD68+/CD163+ макрофагів. У просторі альвеол скупчувалися гігантськи злущені альвеолярні макрофагі, тоді як у міжальвеолярних перетинках і клітинних інфільтратах виявлялися чисельні поліморфні, переважно дрібни клітини.

При цьому експресії АСЕ2 у легеневій тканині  виявлено не було.

Наше клінічне дослідження виявило позитивне забарвлення на каспазу-3 при важкій формі COVID-19, яке відмічалося в епітеліальних клітинах бронхіального епітелію і частині альвеолоцитів, в макрофагах клітинних інфільтратів, а також у клітинах ендотелію судин.  Значну активацію каспази-3 у ендотелії судин можна пояснити з одного боку безпосередньою дією S1-субодиниці SARS-CoV2. З іншого боку, значна активація апоптозу при коронавірусній інфекції, дозволяє вважати його неспецифічним результатом гіперімунного легеневого запалення.

Єгорова Еваліна Сергіївна посіла призове місце та перейшла на ІІ тур конференції.

Захист проходив 06.03.2023 в очному форматі в ректораті університету за адресою бульвар Тараса Шевченка, 13.

Члени журі:  Ректор, доктор медичних наук, професор, Голова організаційного комітету Кучин Ю.Л Перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор, заступник Голови організаційного комітету Науменко О.М. Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор, заступник Голови організаційного комітету Канюра О.А. Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зав’язків та європейської інтеграції, професор, заступник Голови організаційного комітету Скрипник Р.Л. Проректор з наукової роботи та інновацій, професор, заступник Голови організаційного комітету Земсков С.В. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор Власенко О.М. В.о. завідувач відділу наукової роботи студентів Потаскалова В.С. Голова Товариства молодих вчених і спеціалістів Костюк І.А.

 

Професор, доктор медичних наук,

науковий керівник гуртка      Зябліцев С.В.

Єгорова Е.С.

 

 

 

 

Електронні сигарети: безпечна альтернатива чи шкода здоров’ю?

 08.12.22 відбулося чергове засідання СНГ кафедри патофізіології, на якому було порушено надзвичайно актуальну тему щодо безпечності сучасних електронних пристроїв.

Гуртківці підготували доповіді лекційного формату з наступних тем: “Вплив куріння на організм людини – скільки потрібно часу, щоб “очиститись” “,,

“Особливості впливу на організм різних видів електронних сигарет” та “Міфи і цікаві факти про куріння”.  Цікавий матеріал з науковим підґрунтям нарешті дозволив “розставити крапки над ‘і’ ” та розвіяти розповсюджені міфи, які так переконливо просувають маркетологи.

P.S. Крім патофізіологічних знань, було значно підвищено новорічний настрій 🎄

 

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах!

https://instagram.com/gurtok_pf

 

 

t.me/gurtok_pf

 

 

Продовжуємо поглиблювати наші знання з патофізіології, незважаючи на відсутність електроенергії та повітряні тривоги

Відсутність світла, тепла та води. Звук повітряної тривоги замість будильника. Гучні вибухи та моторошні здригання будівель як їх наслідок. То вже давно не сенсаційні оголошення нового блокбастера, а сувора реальність кожного українця. А ще – це потужний “натиск на гальмо” для будь-якої сфери і наука не є виключенням. Та попри труднощі, наші гуртківці наполегливо продовжують просувати вперед дослідницьке ремесло. Єдиний вірний шлях реалізації вказаної мети – глибокі знання в обраній сфері та розвинуте клінічне мислення. Саме над цим ми і працюємо на чергових засіданнях СНТ. Цього разу організувати наукову зустріч було як ніколи складно: повна відсутність електроенергії вже котру добу та й ще на “десерт” – повітряна тривога і масові ракетні атаки. Та ми знайшли вихід. Зібрались в кафе і презентували підготовлені доповіді.

Як говорять: “Кого ви намагаєтесь перемогти?” 😁  ВІДЕО

 

Наші досягнення

 Гуртківці резулярно приймають участь у олімпіадах з патофізіології , науково-практ конференціях в Україні та за кордоном. Готують виступи на кафедральних і міжкафедральних засіданнях університету.

Наші досягнення підтверджені багатьма дипломами гуртківців.

 

 

 

 

 

 

Міжфакультетський брейн-ринг з патофізіології

 2 лютого відбувся інтелектуальний батл з патофізіології, на якому зійшлися у спекотній боротьбі збірні команди медичних факультетів НМУ.

 

🥇Перемогу отримала збірна команда 3-го медичного факультету – команда “Т-кілери” із девізом

«Імунітет наш Батько, Тимус наша Мати — ми за організм будем воювати».

Друге місце зайняла збірна команда 1-го медичного факультету під назвою «Діти Мельника».

Третє місце посіла збірна команда 2-го медичного факультету – «Запальні запальнички»

 

Інтелектуальний батл складався з трьох турів:

1-й тур — серія питань з відповіддю на табличках;

2-й тур містив у собі два раунди:

🔻1 раунд — відкриті питання на кмітливість;

🔻2 раунд — ситуаційна задача;

3-й тур — бліц питання

 

Імена переможців змагання, членів команди збірної М3:

〰️Марія Степанюк (група 10308мс);

〰️Юля Магар (група 10304п);

〰️Маргарита Власик (група 10305п);

〰️Дарина Бродова (група 10301п);

〰️Марина Дзей (група 10301п).

Кафедра патофізіології та СНГ кафедри, зокрема, щиро дякує всім командам за високий рівень знань, товариську атмосферу, гумор та акторські здібності у представленні команд. Бажаємо всім вам подальших успіхів у навчанні та особистісного розвитку!

Окрема вдячність за підтримку в організації цієї події Профкому НМУ та СНТ імені О.А. Киселя.

Також, дякуємо Збройним силам України за можливість організовувати такі події!

 

Фотозвіт засідань та наукової діяльності

 Цікава можливість з користю провести час, дізнатися про щось нове

На першому фото

9 квітня на кафедрі патофізіології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулося заключне засідання №9 “Актуальні питання патофізіології”. В ході засідання було заслухано та обговорено доповіді гуртківців, а також підведення підсумків студентської наукової роботи гуртка кафедри патофізіології в теоретичній галузі.

З вітальним словом виступили завідувач кафедри, доктор медичних наук, професор Панова Т.І., науковий керівник гуртка доктор медичних наук, професор Зябліцев С.В. та староста гуртка, студент 5 курсу Медичного факультету №1 Грішов Андрій.

Протягом всього періоду роботи гуртківці показали якісну роботу в галузі студентської науки, виконавши всі поставлені цілі на початку навчального року.

Наприкінці засідання було проаналізовано результати наукової діяльності гуртка, поставлені завдання на майбутнє, з метою ще більшого удосконалення підготовки та розвитку потенціалу науки серед університетської молоді.

23 квітня на базі НДІ експериментальної та клінічної медицини (директор – професор Натрус Л.В.) відбувся майстер клас, що мав на меті ознайомити гуртківців з методикою проведення полімеразно-ланцюгової реакції – Школа ПЛР. Захід мав на меті закріпити теоретичні знання гуртківців на практиці, продемонструвати можливості застосування даного методу в науковій та лікарській діяльності. Модератором зустрічі виступив асистент кафедри патофізіології Чернобривцев О.П.

У 2018/2019 навчальному році загальна кількість студентів-гуртківців кафедри склала близько 150 осіб, середня кількість відвідуваності одного засідання – 35 осіб. Всього було проведено 10 засідань гуртка. Кількість доповідачів склала близько 60 осіб. Надіслано до друку 10 наукових тезисів.

На другому фото

На чергових засіданнях СНГ ми розглядаємо цікаві клінічні випадки та поглиблений патогенез розладів і захворювань

На третьому фото

2019 рік змусив увесь світ прийняти нові реалії та популяризувати формат  “онлайн”.

Тож ZOOM став посередником між патофізіологією та гуртківцями, що прагнуть пізнавати її глибини в будь-яких умовах