НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії

Новини кафедри

24 квітня 2018 р. на кафедрі фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії вдруге було проведено  засідання секції «Сучасні аспекти розробки та контролю якості лікарських засобів» в рамках квітневої студентської наукової сесії 2018 р.

         На засіданні секції було представлено 10 різнопланових доповідей з актуальних проблем сучасної системи контролю якості та створення лікарських засобів, які підготували  відчизняні і іноземні студенти  ІV та V курсів фармацевтичного факультету. Усі доповіді булі представлені на високому науково-дослідному рівні, презентації містили багато ілюстративного матеріалу, який підтверджував проведені дослідження,  студенити продемонстрували високий рівень теоретичної підготовки, представили результати власних експериментальних досліджень. Всі роботи були практично орієнтованими та можуть бути використані в подальшому у навчальному процесі або роботі контрольно-аналітичних лабораторій.

Рівень накових досліджень оцінювало журі у складі: зав.кафедрою фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, д.м.н., професор Ніженковська І.В., професор кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, д.фарм.н. Вельчинська О.В., доцент кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, к.фарм.н. Афанасенко О.В., доцент кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, к.х.н. Глушаченко О.О. Кожна доповідь супроводжувалась обговоренням, в якому брали активну участь студенти та викладачі. Представлені доповіді оцінювалася за наступними основними критеріями: новизна та наукова цінність висвітлених матеріалів, оформлення й представлення доповіді,  відповіді на запитання.

За результатами  сесії журі прийняло рішення надати диплом І ступеня студентці 5 курсу Кочерган Владі (науковий керівник – зав.кафедрою фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, д.м.н., професор Ніженковська І.В.). Диплом ІІ ступеня отримали студенти 5 курсу Черненко Марія (науковий керівник – доцент кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, к.фарм.н. Афанасенко О.В.) та Коршунова Елизавета (науковий керівник – професор кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, д.фарм.н., професор Вельчинська О.В.). Дипломом ІІІ ступеня нагороджені студенти 5 курсу Тарасенко Анна (науковий керівник – асистент кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, к.фарм.н. Шумова Г.С.) і  Когай Маргаріта (науковий керівник – професор кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, д.фарм.н., професор Вельчинська О.В.) та студент ІV курсу Говоруха Богдан  (науковий керівник – доцент кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, к.х.н. Глушаченко О.О.)

Усі доповідачі були відзначені сертифікатами учасників студентської наукової сесії. Бажаємо молодим науковцях подальших успіхів, натхнення та розширення наукових горизонтів.

 

 

 

 

25-27 квітня 2018 року у виставковому центрі КиївЕкспоПлаза (м. Київ)  відбувся ІХ Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині – здоров’я нації».

В рамках міжнародної виставки проходила презентація винаходів «IX Міжнародний  Винахід», в якій приймав участь Національний медичний університет імені О.О.Богомольця.

Кафедра фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії презентувала винахід «1-1-діетилкарбоксі-2-етокси-2-трифтор-метилетилен з потенційними фізіологічними властивостями», №90763.

Автор: професор, д.фарм. н. Вельчинська О.В.

Сполука 1,1-діетилкарбоксі-2-етокси-2-трифторметилетилен синтезована з метою отримання нового поліфункціонального фторвмісного синтону для подальшого вивчення її фізико-хімічних та біологічних властивостей, які можуть проявлятися  за рахунок наявності в будові молекули спряженої системи, що виникає між подвійним зв’язком та групами С=О у складі ефірних груп, а висока реакційна здатність забезпечується електронним впливом на молекулу з боку електронегативних атомів Флуору та етоксигрупи.

 

 

 

На щорічному засіданні Академії Наук Вищої Школи України, яке відбулося 25 листопада 2017 року,  серія навчальних посібників «Токсикологічна хімія. Отруйні речовини та їх біотрансформація» (автори:  Вельчинська О.В., Ніженковська І.В.) отримала  диплом та першу премію конкурсу АН ВО України  за номінацією  «Навчальний посібник»

 

 

 

26 квітня 2017 року на кафедрі відбулося спільне  із кафедрою аптечної та промислової технології ліків засідання студентської наукової сесії під назвою «Сучасні аспекти розробки, створення та контролю якості лікарських засобів».

У роботі секції прийняли участь студенти-гуртківці  третього, четвертого та пʹятого  курсів. Для оцінювання рівня наукової роботи студентів було створено журі у складі:

 1. д.фарм.н., професор Вельчинська О.В.
 2. к.фарм.н., доцент Глущенко О.М.
 3. к.фарм.н., доцент Шумейко М.В.
 4. к.фарм.н., асистент Шумова Г.С.

Модераторами секції були: доцент Афанасенко О.В. та асистент Саханда І.В.

konf1

До розгляду було представлено 18 доповідей. Були висвітлені інноваційні та традиційні підходи щодо розробки нових лікарських форм, експериментального дослідження створення та контролю якості лікарських засобів. Всі учасники продемонстрували високий рівень володіння матеріалом та чудову майстерність викладення дослідження.

За результатами оцінювання диплом першого ступеню отримав студент 5 групи, 5 курсу, фармацевтичного факультету Каневський Роман (тема доповіді – «Дослідження стабільності та характеристик комплексоутворення полівінілпіролідону з кверцетином та іонами важких металів»).

konf2

 

Дипломи ІІ ступеня отримали:

 1. Бакун Анастасія, студентка 5 курсу, 2 групи (тема доповіді – «Квантово-хімічні аспекти механізму дії координаційних сполук Германію»).
 2. Заєць Пилип, студент 5 курсу, 2 групи (тема доповіді –
  «Розробка та валідація методики визначення клотримазолу в лікарських формах методом спектрофотометрії»)
 3. Кривой Ігор, студент 3 курсу, 1 групи (тема доповіді –
  «Вплив координаційних сполук германію з органічними біолігандами на активність індикаторних ферментів крові»)
 4. Холоденко Вікторія, студентка 4 курсу, 1 групи (тема доповіді –
  «Спектрофотометричне дослідження комплексостійкості флавоноїдів з солями важких металів»)

 

Дипломи ІІІ ступеня отримали:

1.Хоменко Руслана, студентка 6 групи, 5 курсу (тема доповіді – «Дослідження органічних кислот та аскорбінової кислоти в траві та коренях живокосту лікарського»).

2.Сворень Наталія, студентка 4 групи, 4 курсу (тема доповіді – «Спектрофотометричне визначення вмісту дротаверину гідрохлориду в таблетках»).

Всі інші учасники були нагороджені сертифікатами.

konf3

Щиро вітаємо учасників студентської наукової сесії та бажаємо високих наукових звершень і подальшої плідної праці!

 

 

 

28 березня 2017 року на базі Національного медичного університету імені О.О.Богомольця на виконання наказу Міністерства освіти і науки України №1266 від 20.10.2016 року «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2016/2017 навчальному році» відбувся II тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Фармацевтичні дисципліни».

Конкурсна комісія визнала переможцем Конкурсу і нагородила дипломом ІІ ступеню студента 5 групи 5 курсу фармацевтичного факультету Каневського Романа Сергійовича, який представив наукову роботу на тему «Розробка та валідація методики спектрофотометричного визначення сорбату калію в лікарській формі – сироп» (науковий керівник доцент кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, Афанасенко О.В.)

news_1
news_2

 

 

Указом Президента України №80/2016 від 4 березня 2016 року Про відзначення державними нагородами з нагоди Міжнародного жіночого дня за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю завідувачу кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, доктору медичних наук, Ірині Володимирівні Ніженковській присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України»

Студенти наукового гуртка кафедри за 2015-2016 навчальний рік приймали участь у роботі міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій.

Студентка 2 групи 4 курсу фармацевтичного факультету Бакун Анастасія виступила з доповідью «Myocardial prooxidant-antioxidant homeostasis in chronic intoxication with doxorubicin and administration of germanium with nicotinic acid» на Міжнародній конференції студентів (RSU International Student Conference Health and Social Sciences 2016), яка проходила 16 березня 2016 року на базі Ризького університету Страдиня (Латвія).

29 березня 2016 року на базі Національного медичного університету імені О.О.Богомольця на виконання наказу Міністерства освіти і науки України №1079 від 13.10.2015 року «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2015/2016 навчальному році» відбувся II тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Фармацевтичні дисципліни».

Конкурсна комісія визнала переможцем Конкурсу і нагородила дипломом І ступеню студентку 2 групи 4 курсу фармацевтичного факультету Бакун Анастасія, яка представила наукову роботу на тему «АНТИОКСИДАНТНІ ВЛАСТИВОСТІ КООРДИНАЦІЙНИХ СПОЛУК ГЕРМАНІЮ ПРИ ТОКСИЧНИХ УРАЖЕННЯХ МІОКАРДУ» (науковий керівник зав.кафедрою фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, проф. Ніженковська І.В.)

З 06 по 08 квітня 2016 року студенти 4 курсу Хоменко Руслана та Каневський Роман приймали участь у другому турі ювілейної ХХ Всеукраїнської олімпіади за фахом «Фармація», яка відбувалась на базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбувся другий тур ювілейної ХХ Всеукраїнської олімпіади за фахом «Фармація».

Студентка 6 групи Хоменко Руслана отримала грамоту за відмінні знання з фармацевтичної хімії.

29-30 березня 2016 року в Донецькому національному університеті відбулася 9-та Українська наукова конференція студентів, аспірантів і молодих учених з міжнародною участю «Хімічні проблеми сьогодення» у м. Вінниця. На конференції доповідали молоді науковці, аспіранти і студенти із наукових установ, університетів та інститутів Національної академії наук України, Республіки Білорусь, Російської Федерації, Туреччини, Польщі в галузі органічної, медичної, фармацевтичної хімії, біохімії, хімічної освіти.

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця представляла студентка 5 курсу Фармацевтичного факультету Молотинська Адріана зі стендовою доповіддю про результати наукових досліджень на тему «Химико-фармакологические исследования противоопухолевой активности производного бензимидазола», які були виконані під керівництвом професора кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії, д. фарм. н. Вельчинської О.В.

Молотинська Адріана нагороджена Дипломом за кращу стендову доповідь у секції «Медична та фармацевтична хімія» та Сертифікатом учасника конференції.