НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Спортивна сторінка

На кафедрі фізичного виховання і здоров’я працюють такі групи спортивного удосконалення як гирьовий спорт, армспорт, шахи, волейбол, футбол, настільний теніс, теніс, баскетбол, легка атлетика, в яких займаються понад 470 студентів-спортсменів.

Щорічно на кафедрі організовуються і проводяться змагання за програмою відкритої Універсіади НМУ щонайменше з 7 видів спорту. У змаганнях беруть участь представники дванадцяти ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації м. Києва.

Протягом 2016-2017 н.р. в університеті були проведені масові старти студентів з різних видів спорту на факультетах за програмою чемпіонатів. Змагання проводились на курсах, в академічних групах з таких видів спорту як футбол, волейбол, баскетбол, настільний теніс, легка атлетика, армспорт, гирьовий спорт і т. д. Щорічно проводяться Чемпіонати НМУ з шахів, армреслінгу, волейболу, крікету, настільного тенісу, гирьового спорту, баскетболу, футзалу та ін.

27-30 квітня 2017 року у м. Печ (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з гирьового спорту серед чоловіків, жінок, юніорів і ветеранів та 7-й чемпіонат світу з гирьового спорту серед студентів. У змаганнях взяли участь 107 спортсменів з 9 країн.

Перше місце в загальнокомандному заліку серед студентів посіла збірна команда України під керівництвом професора кафедри фізичного виховання і здоров’я Юрія Щербини, на другому місці спортсмени Італії, третє місце у команди Лівану.

Вперше в історії чемпіонатів Європи жінки змагалися у поштовху двох гир вагою 16 кг кожна. Золоту медаль у цій вправі отримала аспірантка НБУВ НАНУ Недашківська Олександра, яка тренується в в атлетичному клубі «Тонус» НМУ імені О.О.Богомольця, вона ж стала срібною призеркою чемпіонату світу серед студентів у ривку. Вдало виступила дебютантка міжнародних змагань, клін-ординатор дитячої стоматології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Рім Хумані, яка також здобула срібну медаль чемпіонату світу з гирьового спорту серед студентів.

25 березня 2017 року представники НМУ імені О.О. Богомольця взяли участь у Чемпіонаті міста Києва з плавання «Містер Батерфляй» за програмою VI Київської міської спартакіади «Здоровий киянин». Змагання проходили в спорткомплексі «Наука-Спорт»

Збірна команда НМУ імені О.О. Богомольця показала блискучі результати і здобула перше місце в загальнокомандному заліку у категоріях Public health 18-35, Public health 45+ та 55+.

На дистанціях 25 та 50 м вільним стилем серед жінок у віковій категорії 45+ золоті та срібні медалі здобули в.о. завідувача кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини, професор Олена Дорофєєва та доцент кафедри фізичного виховання і здоров’я Анжела Дяченко.

Професор кафедри фізичного виховання і здоров’я Юрій Щербина виборов срібну медаль серед чоловіків у віковій категорії 55+ на дистанції 50 м вільним стилем. Разом в естафетному плаванні вони вибороли перше місце.

У категорії Public health 18-35 студенти збірної команди НМУ з плавання завоювали головний приз змагань – Кубок Виклику. На дистанціях 25 м і 50 м вільним стилем серед жінок цієї вікової категорії друге та третє місця завоювали: студентка 2 курсу стоматологічного факультету Єлєна Оголь та студентка 6 курсу медичного факультету №2 Валерія Соколик.

Серед чоловіків на дистанціях 50 м вільним стилем і 100 м комплексним плаванням студенти 1 і 4 курсів медичного факультету №1 Сергій Демчук і Станіслав Колесников здобули золоту та бронзову медалі. В естафетному плаванні 4х25 м вільним стилем збірна команда НМУ у складі Оголь Є., Шадурська К., Демчук С. і Колесников С. вибороли перемогу.

21-24 квітня 2017 року у басейні Центру фізичного виховання НТТУ «КПІ імені Сікорського» відбулися змагання з плавання ХІІІ літньої Універсіади України. Протягом трьох днів 197 спортсменів-плавців з 14 – ти областей України та м. Києва підкорювали блакитні доріжки. 27 вищих навчальних заклади України відрядили своїх найкращих спортсменів-плавців, з яких мають звання Майстер спорту України – 83 та п’ятеро – є Майстрами спорту України міжнародного класу.

Члени збірної команди з плавання Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, студенти медичного факультету №1 Демчук Сергій і Колесников Станіслав, медичного факультету №2 Чувашева Кристина та стоматологічного факультету Оголь Єлєна і Витвицький Роман гідно захищали честь своєї Alma Mater.

Оголь Є. подолала дистанцію 50 м брасом за 43,24 с, а 50 м плавання на спині –39,35 с відповідно. Витвицький Р. подолав дистанцію 50 м плавання на спині за 34,42 с.

24-25 лютого 2017 року у спортивному комплексі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся 8-й чемпіонат України з гирьового спорту серед студентів вищих навчальних закладів та чемпіонат України серед юнаків і дівчат.

У змаганнях взяли участь понад 100 спортсменів з 17 міст України, які представляли 16 вищих навчальних закладів. Юнаки змагались у підніманні гир вагою 24 кожна у поштовху довгим циклом, а дівчата – у ривку гирі вагою 16 кг. Змагання проводились за підтримки Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України та Федерації гирьового спорту України.

В результаті змагань збірна команда НМУ імені О.О. Богомольця з гирьового спорту (тренер професор Щербина Ю.В.) виборола третє загальнокомандне місце. Перше місце у командному заліку посіла дружня команда ВП «Старобільський технікум Луганського НАУ» (тренер Суркіс В.Я.). На другому місці студенти Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету (тренер Татарчевський О.О.). В особистому заліку у змаганнях серед студентів медалі різного гатунку у своїх вагових категоріях вибороли: Егембердиєв Зеріпбай – стоматологічний факультет, 5 курс (2 місце); Дяченко Галина – медичний факультет №4 (3 місце).

Вагомий внесок до перемоги та виступу збірної команди НМУ зробили: Анна Смуток, Андрій Шматко, Богдан Черненко, Андрій Андрейчук, Анна Скрябіна На особливу увагу заслуговує четверте місце громадянки Лівану Рім Хумані, яка навчається в інтернатурі стоматологічного факультету НМУ імені О.О.Богомольця. Змагання такого рангу перші в її житті, але вона зуміла підтримати команду університету у боротьбі за призове місце.

У процесі змагань спортсмен із Запоріжжя – Владислав Яровий встановив рекорд України у жонглюванні 16-кілограмовою гирею з закритими очима з подвійними обертами в сагітальній площині – 211 разів за 6 хвилин 38 секунд.

До складу команди суддів входили: Щербина Ю.В. – головний суддя змагань, Биков Є.Ю. – головний секретар, Ромас Є.О., Махно В.М., Кожушко О.В. (м. Київ), Суркіс В.Я. (м. Старобільськ, Луганська обл.), Семенова О. (Словенія), а також Петренко Ю.О. – Заслужений Майстер спорту, національна категорія (м. Черкаси), Татарчевський О.О. – Майстер спорту, національна категорія (м.Дніпро).

Чемпіонат України серед студентів був фінальним етапом підготовки і відбору до участі у 7-у Чемпіонаті світу з гирьового спорту, який відбудеться 27-30 квітня в Угорщині.

10 лютого 2017 року у спортивному комплексі НМУ імені О.О. Богомольця відбувся чемпіонат м. Києва з гирьового спорту серед студентів та колективів фізичної культури м. Києва і Київської області.

У змаганнях взяли участь понад 60 спортсменів з 18 колективів, із них 8 – з вищих навчальних закладів. Вперше проводились змагання серед жінок у поштовху двох гирь вагою 16 кг кожна. Чемпіонат проходив за підтримки Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України та Федерації гирьового спорту України.

Команда НМУ здобула перемогу в командному заліку як серед «вишів», так і серед колективів фізкультури. На другому місці команда Національної академії внутрішніх справ. Третє місце зайняла команда Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка.

В особистому заліку команда медиків також отримала медалі чемпіонів і призерів змагань. Перше місце в чемпіонаті м. Києва серед студентів у своїх вагових категоріях вибороли: Зеріпбай Егембердиєв (стоматологічний факультет, 5 курс); Анна Смуток (стоматологічний факультет 1курс); Галина Дяченко (медичний факультет №4, 6 курс).

Призерами змагань стали: Андрій Шматко (випускник медичного факультету №3), Богдан Черненко (фармацевтичний факультет, 5 курс); Павло Книжников (стоматологічний факультет, 1 курс); Іван Корчемний (медичний факультет №4, 3 курс). Успішним був виступ громадянка Лівану, яка навчається в інтернатурі на стоматологічному факультеті – Рім Хумани (2 місце в особистому заліку).