Кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології

Спеціалізація

Сучасна стоматологія в Україні відповідає всім міжнародним нормам та поділяється на наступні рівні:

  • загальна стоматологія – це надання стоматологічної допомоги всіх напрямків, але не всіх рівнів складності;
  • спеціалізована стоматологія – це надання стоматологічної допомоги підвищеного рівня складності, яку може проводити лише фахівець певної спеціалізації.

Як здобути спеціальну освіту, чи необхідна спеціальна освіта в цілому, чи було б ідеально, щоб один лікар виконував всі маніпуляції?

Безперечно, лікар-стоматолог повинен володіти знаннями зі всіх напрямків професії і вдосконалювати їх протягом життя. Але, оволодіти абсолютно всіма знаннями та навичками неможливо. Тому, при зростанні складності клінічного випадку пацієнт переходить від стоматолога загальної практики до лікаря-спеціаліста.

Ким є такий спеціаліст? Це лікар, який здобув додатковий рівень освіти на спеціалізованій кафедрі. Починаючи з 2019 року спеціалізацію можна здобути на кафедрі ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології НМУ ім. О.О. Богомольця.

Київська школа ортодонтії відома ще з 1919 року завдяки її засновнику Костянтину Прокоповичу Тарасову. За наказом МОЗ України від 28.06.1982 кафедра ортодонтії (вдруге) була виділена в окрему, її очолив професор Василенко З.С.

Кафедра завжди мала найпотужніший викладацький склад, на інтелектуальні напрацювання якого посилались всі науковці країни того часу. Кафедра безперервно розвивається, впроваджує в роботу новітні міжнародні стандарти. Зараз це потужна фахова школа з напрямку «Ортодонтія». Свої знання та вміння викладачі передають курсантам, які обрали свій майбутній професійний шлях в оволодінні спеціальністю «Ортодонтія».

Запрошуємо на навчання!

З повагою,

керівник курсу

Скрипник І.Л.

 

 Організація навчання на кафедрі

 

Цикл спеціалізації за напрямком «Ортодонтія» розпочинається з вересня поточного року і триває 9 місяців.

Відбувається 3 цикли тематичного удосконалення (ТУ) лікарів-ортодонтів, тривалістю по 2 тижні кожний, та цикл стажування з ортодонтії протягом 1-3 місяців, за кожний блок з яких нараховується по 50 балів.

 

Цикли тематичного удосконалення (ТУ)

1. “Основи механіки ортодонтичного лікування мультибондинговою апаратурою”, Київ, 78 годин.

 

2. “Ретенція. Рецедив і зміни в період закінчення лікування”, Київ, 78 годин, червень

 

 

3. “Співпраця ортодонта в комплексі мультидисциплінарного підходу до відновлення стоматологічного здоровʼя”, 78 годин, грудень.

 

Посилання до завантаження 

  1. Навчальний план та програма циклу спеціалізації за спеціальністю “Ортодонтія”.
  2. Навчальний план та програма циклу стажування за спеціальністю “Ортодонтія”.

 

Докладніше