Кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії

Міжнародне співробітництво

Відповідальний за міжнародну співпрацю – к.мед.н., доцент Логвиненко Ірина Петрівна

 

 

 

 

ЗВІТ ПО РОБОТІ З СЛУХАЧАМИ ІЗ КИТАЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ
( 24.02 – 04.03.2016 р. )

 

Останні роки, реалізуючи політичний вимір України та інтеграцію з країнами світу, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця активує свою міжнародну діяльність, зокрема за участі проректора О.В. Линовицької було досягнуто згоди про співробітництво з Департаментом охорони здоров’я провінції Ганьсу Китайської народної республіки (КНР) та візиту групи слухачів на профільні кафедри стоматологічного факультету нашого Університету.

Група слухачів (4 особи, серед яких 3 – жіночої статі) є практикуючими лікарями із різних провінцій Китаю, пройшли ознайомчий курс на кафедрі хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з 24 лютого по 04 березня 2016 року.

Запропонований їм план роботи включав представлені нижче тематики.

 

Тематичний план лекцій для слухачів з КНР

19.02.2016

9 30-13 00

Запальні захворювання щелепно-лицевої ділянки: етіологія, патогенез, клініка, диференціальна діагностика, лікування.

Проф. В.О. Маланчук /

доц. І.В. Бродецький

22.02.2016

9 30-13 00

Стоматологічна імплантація. Види імплантів. Хірургічний етап дентальної імплантації.

Проф.Воловар О.С./

доц. В.М. Єфисько

24.02.2016

9 30-13 00

Біологічні основи клінічної онкології. Доброякісні одонтогенні та неодонтогенні пухлини щелеп.

Проф. В.О. Маланчук /

доц. Д.В. Топчій

26.02.2016

9 30-13 00

Деформації і дефекти нижньої щелепи: етіологія, патогенез, класифікація, клініка, діагностика, лікування.

Проф. В.О. Маланчук /

доц. О.О. Астапенко

29.02.2016

9 30-13 00

Деформації і дефекти верхньої щелепи: етіологія, патогенез, класифікація, клініка, діагностика, лікування.

Проф. В.О. Маланчук /

доц. К.Я. Передков

02.03.2016

9 30-13 00

Парадонтальна хірургія. Передпротезна хірургія.

Проф. В.О. Маланчук /

асс. С.І. Лисенко

04.03.2016

9 30-13 00

Параліч мімічних м´язів, атрофія обличчя: етіологія, патогенез, лікування. Косметична хірургія. Зморшки обличчя та шиї. Ринопластика.

Проф. В.О. Маланчук /

доц. І.П. Логвиненко

 

Заняття проходили у формі лекцій і участі у лікуванні пацієнтів в амбулаторних хірургічних кабінетах Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О. Богомольця (вул. Зоологічна, 1) та щелепно-лицевого відділення КМКЛ №12 (вул. Підвисоцького, 4а).

Спілкування з курсантами допомогли здійснити українські студенти Педагогічного інституту іноземних мов та клінічні ординатори кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології з Китаю, що володіють перекладом термінології та рідну мову.

Китайські лікарі були присутні на реконструвно-відновних втручаннях, асистували при видаленні пухлини верхньої щелепи, виконали частину типового етапу операції.

Окрема увага приділялася сучасним способам проведення анестезії в стоматологічній практиці, раціональному вибору препаратів для антибактеріальної терапії для профілактики та лікування гнійних захворювань, комп’ютерним (3 D ) методам топічної діагностики наслідків травм та існуючих, в першу чергу, кісток лицевого черепа, можливостям тканинної інженерії з використанням штучних конструкцій (імплантатів), ауто-та ксеноматеріалів.

 

p1

 

Члени делегації написали вдячний лист на ім’я ректора Університету, член-кореспондента НАМН України Амосову К.М., проректора з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи, професора Линовицьку О.В., завідувача кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії, член-кореспондента НАМН України Маланчука В.О. та зробили кафедрі подарунки.

 

p2

4-ТА КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МІСІЯ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ НА МАЙДАНІ ТА СХОДІ УКРАЇНИ (20-26.02.2016 р.)

Маланчук В.О., Паливода Р.С.

Нещодавно аеропорт «Бориспіль» покинув літак з командою із 22 членів-учасників чергової вже 4-ої канадської місії, серед яких були щелепно-лицеві та пластичні хірурги, анестезіологи, реабілітологи та фізіотерапевт, молодший медичний персонал, координатори та співорганізатори місії-представники Канадсько-української Фундації.

Символічно, що цього року великою Західною діаспорою відзначається 125-та річниця переселення перших українців до Канади. Та, не зважаючи на це, для більшості з них Україна була і лишається другою домівкою, де пройшли юнацькі роки, спочили батьки, продовжуються корені генеалогічного дерева. Чітка організація, спокій та злагодженість простежувалися в роботі команди канадських лікарів. Мабуть, лише мовний бар’єр був незначною перепоною, але і він був нівельований спільними зусиллями.

Канадські лікарі представляють провідні медичні заклади країни, зокрема, госпіталі Саннібрук (Торонто) та Гамільтона (провінція Онтаріо), беззаперечним є їх високий професіоналізм та багатий практичний досвід.

Організація роботи команди включала проведення передопераційного розбору всіх пацієнтів, що записалися заздалегідь. Анонсована напередодні консультація в соціальних мережах, інтернет-виданнях була здійснена спільно з Національним військово-клінічним госпіталем та координатором місії, магістром з менеджменту в охороні здоров’я, громадянином України Романом Фіщуком.

Клінічний розбір-консультація пацієнтів 20 та 21 лютого 2016 року складався з двох напрямків: огляд щелепно-лицевої ділянки та огляд верхніх кінцівок. Кожному з хворих проводили вимірювання артеріального тиску, пульсу, збирали скарги та анамнез, заповнювали розроблену форму. Таким чином, кожен пацієнт отримував індивідуальний номер, згідно якого формувалася інформативна база, план оперативних втручань залежно від складності та об’єму, необхідність у виготовленні фіксуючих або захисних термопластичних лангет, шин, тренувань з фізіотерапевтом.

З 22 по 26 лютого 2016 року щоденно команда медиків з Канади спільно з українськими лікарями проводили операції у відділені абдомінальної хірургії Національного військо-клінічного центру «ГВКГ». Було прооперовано 40 пацієнтів, яким проведено реконструктивно-відновні втручання на кістках лицевого та мозкового черепа, естетичні та косметичні операції (риноплатика, блефаропластика, видалення рубцевих змін та ін.), операції на кисті, її суглобах, сухожилках, пересадка нервів, місцева пластика.

Вражала фізична витривалість канадських колег при щоденній 9-10 годинній напруженій сконцентрованій роботі в операційному блоці та відділенні. До речі, дбаючи про власну ергономічність та зручність, кожен член канадської команди мав спортивне взуття, більшість з них вже тривалий час займаються різними видами спорту, полюбляють активний відпочинок (пластичний хірург Марк професійно займався хокеєм, палатна медична сестра Ліза – каякінгом). І ще один їхній секрет – неймовірно позитивний та привітний настрій як у спілкуванні з пацієнтами, так і з колегами.

 


Президент УАЧЩЛХ, проф. Маланчук В.О. з проф. О. Антонішином (Канада) під час операцій у військовому шпиталі, 26.02.2016 р.


Аспірант кафедри, волонтер місії Паливода Р.С. разом з проф. О. Антонішином

 

Щиро віримо, що подібна канадсько-українська акція лишиться доброю традицією і в перспективі. Схвалення від керівництва, вдячні відгуки пацієнтів, а також теплі професійні та особисті відносини, сподіваємося, дадуть поштовх новій п’ятій місії.

Висловлюємо сердечну вдячність від керівництва та членів Української асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів потужній команді канадських лікарів за проявлену волонтерську підтримку, професіоналізм, унікальний досвід як в клінічному так і суспільному плані, непереборне бажання та щирість допомогти та реабілітувати постраждалих на теренах нашої країни.

 

m1

30.11.2012р. аспірант Г.Г. Тур захистив кандидатську дисертацію у Каролінському інституті (Швеція) на тему: «Інженерія кісткової тканини черепно-щелепно-лицевої ділянки біосумісними матеріалами». Наукові керівники: д-р Іон Ткаченку (КІ, Швеція), доц. Мікаель Вендель (КІ, Швеція), проф. Маланчук В.О. (НМУ імені О.О. Богомольця, України). Оцінка захисту – «високий рівень» ( high level ) .

 

 

 

m2

m3

Г.Тур з офіційними опонентами з української та шведської сторін

 

 

Співпраця з Білорусією (Вітебський державний медичний університет)

m4

 

Співпраця з білоруськими колегами розпочалася ще у 1994 році, коли професор О.П. Чудаков (м. Мінськ) був обраний членом Ради Європейської асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів на конгресі у Гаазі. Надалі відбувалися зустрічі на зарубіжних та вітчизняних наукових форумах, обмін рецензіями і відгуками на наукові роботи, дисертаційні дослідження, велика кількість публікацій.

У грудні 2013 року проф. Маланчук В.О. був запрошений для прочитання лекцій студентам ВДМУ на тему: «Сучасні погляди на проблему остеомієліта щелеп», в якій висвітлені наукові розробки кафедри у вивченні остеомієліту щелепно-лицевої ділянки, зокрема його токсичної форми. Також білоруські колеги виявили зацікавленість у педагогічному досвіді стоматологічного факультету НМУ, окремі аспекти якого були представлені у лекції «Розвиток професійної компетентності майбутніх лікарів» (доц. Кульбашна Я.А.).

За взаємною згодою співпраця буде тільки поглиблюватися.