Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії

Лікувальна робота

На базах КНП КМКЛ №17, НДСЛ «ОХМАТДИТ», КНП КМКЛ №4 співробітниками кафедри з перших днів повномасштабного вторгнення росії цілодобово надавалась невідкладна допомога постраждалим цивільним та військовослужбовцям. В умовах масових поступлень пацієнтів з мінно-вибуховими травмами співробітниками кафедри активно використовувались сучасні методи регіонарної анестезії під УЗД контролем, які мають кращий профіль безпеки пацієнта, забезпечують адекватну інтра- та післяопераційну анелгезію.

Протягом перших місяців війни співробітниками кафедри на базі КНП КМКЛ №17 були проаналізовані клінічні випадки постраждалих та опублікована стаття “Структура травматичних ушкоджень та досвід лікування поранених внаслідок бойових дій в перші дні нападу росії на Україну” в журналі “Біль, знеболення та інтенсивна терапія” №1 (98) 2022.

Доцент Ярославська С.М. на базі НДСЛ «ОХМАТДИТ» надавала невідкладну допомогу та анестезіологічний супровід 10-ти денній дитині та її матері, які потрапили під ворожий обстріл та мали множинні осколкові поранення, внаслідок руйнування скла.

 

Одним з основних напрямків роботи кафедри є лікувально-консультативна робота. Станом на сьогоднішній день кафедра анестезіології та інтенсивної терапії має 4 клінічні бази в лікувально-профілактичних закладах ДОЗ м. Києва, НАМН України, МОЗ України, НАМН України закладах відомчого підпорядкування та приватних медичних закладах.

Загальна кількість хворих, які перебувають на лікуванні у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії, що є клінічними базами кафедри щороку становить близько 10 тисяч осіб. Завідувач кафедри професор Дубров С.О., професор Олійник О.В., доцент Ярославська С.М., асистент Понятовська Г.Б., асистент Середа С.О., асистент Котляр А.О., асистент Гаврилюк О.П., асистент Денисюк М.В., старші лаборанти:  Заікін Ю.М., Черняєв С.В. надають допомогу пацієнтам з COVID-19 з початку пандемії в Україні.

На базі КНП “КМКЛ№17” та КНП “КМКЛ№4” розгорнуто відділення для надання інтенсивної терапії пацієнтам з COVID-19, станом на листопад 2021 року надана допомога понад 500 пацієнтам з важким перебігом COVID-19.

 

За участі професора Дуброва С.О. був створений протокол та стандарт надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19.

Професор Дубров С.О. є президентом асоціації анестезіологів України, сумісно з асоціацєю анестезіологів організована освітня програма з безперервного медичного розвитку (БПР) що дає можливість лікарям постійно удосконалювати медичні знання .

 

 

Співробітники кафедри приймають участь в міжнародних та вітчизняних науково-практичних конференціях таким чином постійно удосконалюють свої знання.

Щорічно проходить конгрес анестезіологів України, організатором якого є ГО «Асоціація анестезіологів України» та НМУ імені О.О.Богомольця, співробітники кафедри активно приймають участь в організації конгресу, та є доповідачами .

 

 

Доцент Волошина Н.О. працює на базі НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України у відділенні інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій. Основний напрямок  лікувальної діяльності  – впровадження в клінічну практику новітніх технологій екстракорпоральних методів детоксикації у пацієнтів дитячого віку з тяжким перебігом гострих інтоксикацій ендогенного та екзогенного походження.

 

 

Доцент Волошина Н.О. є членом центрального формулярного комітету МОЗ України. Робота ЦФК МОЗ України забезпечує розвиток і впровадження формулярної системи забезпечення лікарськими засобами як основи раціональної фармакотерапії на принципах доказової медицини і відповідних стандартів лікування, забезпечення оптимального використання наявних ресурсів для досягнення високої якості медичної допомоги.

Видання є Державним формуляром лікарських засобів. Містить рекомендації щодо раціонального призначення та використання лікарських засобів з урахуванням ефективності, безпеки та економічної доцільності їх застосування при медикаментозному лікуванні хвороб та станів.

Співробітники кафедри проводять виїздні консультації пацієнтів в м. Києві та України, та є постійними консультантими ДЗ «Української станції виїздної екстренної консультативної медичної допомоги МОЗ України»

 

Доцент Ярославська є ініціатором організації медико-психологічної допомоги в НДСЛ «ОХМАТДИТ, також є консультантом з дитячої паліативної медицини та пацієнтів з рідкісними орфанними захворюваннями, зокрема бульозним епідермолізом.