НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку

Лікувально-консультативна робота

 

 Співробітники кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку активно виконують лікувально-консультативну роботу. Для подальшого вдосконалення медичної допомоги дітям із вродженими та набутими захворюваннями щелепно-лицевої ділянки згідно Наказу МОЗ України №209 від 18.08.99 р. було затверджено Положення про Український (м. Київ) та міжобласні центри дитячої щелепно-лицевої хірургії у містах Одесі, Львові, Харкові, Донецьку. Таким чином, були створені передумови проведення висококваліфікованого комплексного лікування вроджених і набутих захворювань щелепно-лицевої ділянки І-ІІ ступеня важкості.

lik_1

Колектив кафедри активно працює в Українському центрі по наданню допомоги дітям з вродженими та набутими захворюваннями щелепно-лицевої ділянки, одним із головних напрямків діяльності якого є раннє комплексне лікування та реабілітація хворих з вродженими вадами губи та піднебіння. В основу лікування вроджених на набутих захворювань у дітей покладено принцип комплексності, своєчасності, щадності та ефективності всіх видів втручань, надійного зворотного зв’язку.

lik2

Основні напрямки роботи Українського центру:

  • Комплексне лікування і реабілітація хворих із вродженими вадами ЩЛД.
  • Розробка і впровадження нових методів діагностики та лікування дітей із вродженими та набутими пухлинами ЩЛД
  • Спеціалізована допомога і реабілітація дітей із травматичними ураженнями ЩЛД і зубів
  • Діагностика та хірургічне лікування захворювань скронево-нижньощелепного суглоба у дітей.
  • Лікування запальних процесів м’яких тканин і кісток ЩЛД у дітей

 

Переважну частину планових оперативних втручань в клініці виконують співробітники кафедри. За останні 5 років ними прооперовано близько 2500 дітей з захворюваннями щелепно-лицевої ділянки, тобто 87% від усіх операцій, зроблених у клініці

На базі Центру надаються наступні види високоспеціалізованої медичної допомоги: хірургічна, педіатрична, ортодонтична, логопедична, психологічна, комплексне лабораторне обстеження та функціональна діагностика.

В клініці кафедри був запроваджений селективний спосіб підготовки спеціалістів, які залучені до організації спеціалізованої допомоги дітям із захворюваннями ЩЛД на робочих місцях.

lik3

На базі клініки кафедри – у відділенні щелепно-лицевої хірургії Дитячої клінічної лікарні №7, – в 2001 році було організовано єдиний в Україні пункт невідкладної медичної допомоги дітям із захворюваннями щелепно-лицевої ділянки. Тут цілодобово надається швидка спеціалізована допомога з травматичними ушкодженнями м’яких тканин та щелеп, запальними захворюваннями щелепно-лицевої ділянки. В середньому за рік лікарі травматологічного пункту приймають біля 5 тисяч маленьких пацієнтів. Ця цифра за останні 5 років склала 22000 хворих. Існування такого спеціалізованого пункту невідкладної допомоги зводить до мінімуму кількість ускладнень, пов’язаних з некваліфікованою та несвоєчасною діагностикою зазначених захворювань, а також неправильною тактикою їх лікування.

Поліклінічні бази кафедри в постійному режимі надають висококваліфіковану лікувально-консультативну допомогу дітям м. Києва та Київської області, за останні 5 років через поліклінічні кабінети пройшло більше 7000 дітей і більше 8500 особам були виконані хірургічні втручання.

lik4

 За 2016 рік співробітниками кафедри проконсультовано 718 хворих, 517 прооперорано з захворювання ЩЛД.

 

Привітання колективом кафедри спільно з благодійним фондом “Здоровье и гармония” відділення щелепно-лицевої хірургії ДКБ №7 з Днем Святого Миколая

 

Проведення передопераційного розбору пацієнтів під керівництвом проф. Яковенко Л.М.

 

 

Проведення оперативного втручання з приводу вродженого незрощення верхньої губи проф. Яковенко Л.М. та доц. Єфименко В.П.