Кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку

Міжнародне співробітництво

Відповідальний співробітник – доц., к.мед.н. Єфіменко В.П.  iefymenko_vlad@ukr.net

 

Співробітники кафедри долучилися до благодійного заходу, якій проходив вдруге, в рамках гуманітарної місії, організованої віцепрезиденткою American Cleft Palate-Craniofacial Association  та співдиректоркою CHOP’s Cleft Lip and Palate Program –  Dr. Oksana Jackson та лікарнями Святого Миколая і «ОХМАТДИТ» м. Львів. Від Сполучених Штатів в заході брали участь пластичні хірурги – проф. Оксана Джексон, проф. Девід Лоу та Наталія Біскуп. Під час візиту отримали консультацію понад 30 пацієнтів та було прооперовано 36  дітей з складними випадками вроджених вад щелепно-лицевої ділянки. За сприянням благодійного фонду «ISKRA» була можливість долучитись до наукової програми – Cleft Lip and Palate Master Course організованою працівниками медичного університету Пенсильванії. Таке співробітництво відіграє вагому роль в розвитку галузі вроджених черепно-лицевих вад розвитку та  дитячої щелепно-лицевої хірургії в Україні в цілому.

 

 

 

7 березня професор Університету Сіте (Франція) Роман Хосейн Хонсарі на запрошення НМУ імені. О.О. Богомольця прочитав лекцію «Майбутні перспективи краніофаціальної хірургії» для студентів, інтернів та слухачів з фаху «Щелепно-лицева хірургія». Напередодні проф. Роман Хосейн Хонсарі відвідав КНП ДКЛ №7, разом з співробітниками кафедри та працівниками Центру дитячої нейрохірургії і ЩЛВ провів консультацію пацієнтів з синдромом Аперта, множинними вадами розвитку (гідроцефалія, сагітальний синостоз, мікрогнатія).

 

Представництво в міжнародних асоціаціях:

 

ПІБ, посада Асоціація Період
1 Шафета О.Б., ас. iCPF з 2019 р.
2 Кисельова Н.В., доц. The International Society for the Study of Vascular Anomalies з 2020 р.
3 Кисельова Н.В., доц. International Confederation of Cleft Lip & Palate and Related Craniofacial з 2022 р.
4 Ковтун Т.О., ас. International Association of Dental Traumatology (IADT) з 2022 р.
5 Ковтун Т.О., ас. International Confederation of Cleft Lip & Palate and Related Craniofacial з 2022 р.
6 Єфименко В.П., доц. International Confederation of Cleft Lip & Palate and Related Craniofacial з 2022 р.
7 Єгоров Р.І., доц. International Confederation of Cleft Lip & Palate and Related Craniofacial з 2022 р.
8 Примак І.А., ас. International Confederation of Cleft Lip & Palate and Related Craniofacial з 2022 р.
9 Ододюк В.В., ас. International Confederation of Cleft Lip & Palate and Related Craniofacial з 2022 р.

 

Співробітниками кафедри було організовано та проведено

4 міжнародні конференції:

1. Міжнародна науково-практична онлайн конференція “Хірургічне лікування вроджених вад обличчя” в рамках проекту “Smile Ukraine” з відео – трансляціями хірургічних втручань з приводу усунення вторичної деформації верхньої губи та Bone graft альвеолярного відростка верхньої щелепи, 2019 р.

 

2. Міжнародна конференція до 25 річчя кафедри «Актуальні питання щелепно-лицевої хірургії дитячого віку», 2019 р.

 

3. Перші наукові читання пам’яті члена-кореспондента НАМНУ професора, д.мед.наук, завідувача кафедри Л.В. Харькова, 2021 р.

 

4. Науково-практична конференція з міжнародною участю, присвячена пам’яті наших Вчителів  Мультидисциплінарний підхід в комплексній реабілітації пацієнтів з вродженими захворюваннями щелепно-лицевої ділянки», 2023 р.

На кафедрі успішно виконана науково-дослідна робота разом з відділом пластичної хірургії Гетеборзького університету (м. Гетеборг, Королівство Швеція) на тему «Комплексне лікування дітей із односторонніми наскрізними незрощеннями губи і піднебіння з використанням різних методик хейло- та ураностафілопластики». З ТОВ «Трінон-Тітаніум» (м. Карслруе, Німеччина) проведені дослідження по визначенню ефективності застосування дистракційних апаратів при лікуванні дітей із мікрогеніями різної етіології.

 

В 2016 р. на клінічній базі кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку НМУ імені О.О. Богомольця відбулася презентація програми «Smile Ukraine Project», ініціаторами та спонсорами якої стали члени Ротаріанських клубів Бразилії.

Rotary – інтернаціональна організація, яка працює в 168 країнах, налічує 1,2 млн. членів та проводить благодійну діяльність. Для практичного втілення ідей цієї програми були підготовлені угоди між Департаментом DE CLÍNICA, CIRURGIA E PATOLOGIA Faculdade DE ODONTOLOGIA DA UFMG та Universidade de Sao Paulo USP (Бразилія) і НМУ імені О.О.Богомольця (Україна), які направлені на академічну співпрацю для обміну студентами, навчання персоналу та наукові дослідження.

Метою проекту є обмін досвідом щодо комплексного підходу лікування та реабілітації дітей з вродженими вадами щелепно-лицевої ділянки. В рамках цього проекту здійснюється консультативна та хірургічна допомога дітям з вродженими незрощеннями губи та піднебіння, обговорення міжнародних протоколів лікування таких пацієнтів.

 

Соколовський В.А. (ортодонт), доц. Єфименко В.П., prof, PhD, dr. Sergio Monteiro Lima jr., проф. Яковенко Л.М., prof, PhD, dr. Saulo Borges та Коротченко Г.М. (зав. відділення ЩЛХ)

 

Консультації пацієнтів з вродженими вадами ЩЛД в рамках проекту «Smile Ukraine»

 

Eudes Nobrega (пластичний хірург), доц.Єфименко В.П., ас. Шафета О.Б.

 

Renato Yassutaka Faria Yaedu (щелепно-лицевий хірург), доц. Єфименко В.П., асп. Васьковська М.О.

 

доц. Єфименко В.П. із командою бразильських хірургів

 

Sergio Monteiro Lima jr., ас. Шафета О.Б., доц. Єфименко В.П.

 

Команда бразильських колег: dr. Saulo Borges (ортодонт, координатор проекту), Giovana Brandao (логопед), dr. Eudes Nobrega (пластичний хірург), Renato Yassutaka Faria Yaedu (щелепно-лицевий хірург).

 

В 2017 в аудиторії СМЦ була прочитана лекція prof, PhD, dr. Sergio Monteiro Lima jr. на тему «Лікування та реабілітація пацієнтів з важкими краніо-фаціальними аномаліями» – сучасна, добре ілюстрована клінічними випадками інформація про методики гнатохірургічних втручань за Ле-Фор 3, виникнення можливих ускладнень та їх профілактика. Дискусія, яка виникла після лекції, свідчила про актуальність і складність обраної теми та професійний рівень наших викладачів і лікарів.

За рокі існування «Smile Ukraine» всі співробітники кафедри пройшли стажування в клініці USP «Centrino» (м. Бауру, Бразилія) в рамках бразильсько-української програми.

В 2018 р. доц. Кисельова Н.В. виступила з доповіддю «Anthropometric characteristics of the premaxillary and their influence to repair of bilateral complete cleft lip and palate» на12th World Congress of ICPF в Лейпциге, Німеччина (Leipzig, Germany).

В 2019 р. ас. Шафета О.Б. виступив з доповіддю «Vomer morphometric parameters in normal and in children with bilateral complete cleft lip and palate»  на 13th World Congress of ICPF в Нагоя, Японія (Nagoya, Japan).

 

З початку повномасштабного вторгнення співробітники кафедри ведуть активну волонтерську роботу та за допомогою іноземних колег (Німеччина, Франція, Велика Британія, Румунія)  отримають та доставляють гуманітарну допомогу в лікарні м. Києва.

Квітень 2022 р.

 

Лютий 2023 р.

 

Жовтень 2023 р.

 

Smile Train є найбільшою у світі організацією, що займається проблемою дітей з незрощеннями верхньої губи та піднебіння та допомагає хірургам в понад 70 країнах надавати кваліфіковану допомогу. За 20 років організація надала безкоштовну допомогу більше ніж  1,5 мільйонам дітей з різних частин світу.

Окрім хірургічного втручання, партнери також надають логопедичну допомогу, психологічну підтримку, послуги з харчування, ортодонтичну та інші основні форми догляду, щоб гарантувати, що діти мають усе необхідне. Це ключова різниця між Smile Train та іншими організаціями, які базуються на місійних поїздках.

До складу команди Smile Train з 2023 р. входить співробітник кафедри – к.мед.н., доц. Єгоров Р.І.