НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедрa соціальної медицини та громадського здоров’я

Новини

Участь співробітників НМУ імені О.О. Богомольця в роботі ІV Міжнародного конгресу Польського товариства громадського здоровя

22-23 листопада 2018 р. відбувся ІV Міжнародний конгрес Польського товариства громадського здоров’я, який проходив у Вроцлавському медичному університеті. Форум мав широке міжнародне представництво, об’єднавши організаторів, науковців і практиків охорони здоров’я, спеціалістів у сфері управління, планування, якості, епідеміології, економіки,профілактичної та клінічної медициниз Польщі, Словаччини, Чехії, Нідерландів, Угорщини, України.

На запрошення польських колег у роботі форуму взяли участь науковці НМУ імені О.О. Богомольця – завідувач кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я, професор Грузєва Т.С., директор Інституту гігієни та екології, професор Омельчук С.Т., декан медичного факультету №4, професор Пельо І.М. Вони презентували низку доповідей з актуальних проблем громадського здоров’я, тези доповідей надруковано у профільному міжнародному журналі «Public Health Forum».

Надзвичайний інтерес у учасників Конгресу викликали панельні дискусії, в яких взяли участь Голова Польського товариства громадського здоров’я, професор А. Фал, заступник Міністра охорони здоров’я Республіки Польща Якуб Шульц, Головний санітарний інспектор Республіки Польща Ярослав Пінкас, керівник міжнародної ради експертів Польського товариства громадського здоров’я Криштоф Кушинський, Президент федерації роботодавців в охороні здоров’я, доктор Ясек Краєвські, представники наукових шкіл. Обговорення у професійному середовищі перспектив розвитку профілактичного напряму в країнах Європи, має важливе значення для розбудови національної системи громадського здоров’я, її науково-практичного та  освітнього напрямів.

Співробітники НМУ імені О.О. Богомольця провели низку зустрічей з польськими колегами, у т. ч. з Президентом Польського товариства громадського здоров’я, професором А М. Фалом, директором Інституту громадського здоров’я Ягелонського університету, професором К. Совадою, науковим редактором видавництваALUN A.О. Руденко та учасниками форуму з інших країн, у ході яких окреслено перспективи подальшої співпраці у сфері громадського здоров’я.

 

 

Участь співробітників НМУ імені О.О. Богомольця у роботі XVІІI Міжнародного фінансового форуму

Співробітники Національного медичного університету імені О.О.Богомольця – завідувач кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я, д.мед.н., професор Грузєва Т. С. та к.мед.н., доцент Замкевич В.Б. взяли участь у XVІІI Міжнародному фінансовому форумі за підтримки Ліги страхових організацій України, який відбувся 12–15 вересня 2018 року в м. Одесі. Учасниками форуму були відомі представники владних і регуляторних органів, керівники компаній і установ фінансового ринку, вчені, експерти, іноземні гості. Цьогорічний науковий захід зібрав 150 учасників з України та 14 зарубіжних країн, у т. ч. Латвії, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Канади, Нідерландів, Молдови, Білорусі, Таджикистану, Польщі, Азербайджану, Грузії та ін.

Порядок денний включав низку актуальних питань щодо державного регулювання ринків фінансових послуг в Україні, змін, тенденцій та прогнозів; основних драйверів, змін пріоритетів та нових перспектив страхування в Україні; очікуваних змін і прогнозного сценарію розвитку страхового ринку.

Особливий інтерес учасників викликало засідання круглого столу«Медична реформа: перші результати, наслідки, проблеми впровадження». Фахівці НМУ імені О.О. Богомольця представили доповідь «Шляхи підвищення ефективності системи охорони здоров’я: думка студентів-медиків». В її обговоренні взяли участь колеги-науковці та працівники практичної охорони здоров’я, економісти, представники страхових організацій з України та Польщі.

Голова оргкомітету Міжнародного фінансового форуму, Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк подякував спікерам та гостям за особисту участь, підтримку ідей якісного реформування страхового ринку України.

Було висловлено впевненість, що прогресивні ідеї, озвучені на форумі, стануть джерелом подальших рішень, направлених на розвиток страхування в Україні та будуть реалізовані найближчим часом.