НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

кафедра медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії

Кафедра психосоматичної медицини і психотерапії була створена  1.08.2015 року (наказ НМУ № 338 від 14.05.2015) в межах медико-психологічного факультету, її очолив проф. О.С.Чабан. Кафедра створена в результаті реструктуризації кафедри загальної і медичної психології та педагогіки та її поділу на клінічну та дві теоретичні кафедри, що відповідає вимогам часу та запиту вітчизняної системи охорони здоров’я.

На сучасному етапі кафедра психосоматичної медицини і психотерапії визначає пріоритетні напрями комплексного розвитку медико-психологічної науки, проведення фундаментальних  і прикладних досліджень, підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації в галузі психології та медицини.

Результати наукових пошуків кафедри пов’язані з дослідження актуальних і необхідних для медицини на її сучасному етапі функціонування медико-психологічних впливів на лікування пацієнтів як психіатричного, так і загально медичного профілю, і вже впроваджуються в медичну практику ВМНЗ України та практичну медицину і психотерапію.

На кафедрі вивчаються такі дисципліни:

Нормативні – «Медична психологія», «Психофізіологія», «Нейропсихологія», «Медико-психологічна експертиза», «Патопсихологія», «Психологія життєвої кризи, вмирання та смерті», «Внутрішня медицина з клінічною психологією», «Педіатрія, дитячі інфекції з клінічною психологією», «Хірургія, дитяча хірургія з клінічною психологією», «Акушерство і гінекологія з клінічною психологією», «Онкологія з клінічною психологією», «Психотерапія», «Основи психосоматики», «Комунікативні навички лікаря».

Вибіркові – «Психологія здоров’я людини», «Деонтологія в медицині», «Основи психоаналізу», «Психологія залежності», «Основи геронтопсихології», «Психокорекція та психотерапія сексуальної сфери особистості», «Психологія та психотерапія посттравматичних станів», «Психологія девіантної поведінки» та інші.

 

Клінічні бази кафедри:

  1. м. Київ, проспект Повітрофлотський, 9

Державний заклад «Дорожня клінічна лікарня №2 ст. Київ ДТГО «Південно-Західна залізниця»

  1. м. Київ, вулиця Копилівська, 1/7

Дитяча клінічна лікарня №9, Подільського р-ну м. Києва.

  1. м. Київ, вулиця В. Чорновола, 28/1

Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» МОЗ України

  1. м. Київ, вулиця Саксаганського, 44

Медичний центр психотерапії, психіатрії та практичної психології «Софія»

Адреса кафедри:

м. Київ – вул. М.Коцюбинського 8а, «Дорожня клінічна лікарня №1 ст. Київ ДТГО «Південно-Західна залізниця», психоневрологічне відділення;

тел. (063) 801-88-38

електронна адреса – nmu.psychotherapy@gmail.com

сайт кафедри: www.facebook.com/psychotherapy.nmu