НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра патологічної анатомії №2

kafedra-patologichnoyi-anatomiyi-2

 

Кафедра патологічної анатомії №2 є базовим структурним підрозділом Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, що проводить освітню, навчально-виховну, методичну, наукову діяльність, міжнародне співробітництво та лікувально-консультативну роботу із загальної і спеціальної патологічної анатомії, навчальних дисциплін “Патоморфологія” і “Секційний курс”.

Кафедра створена у лютому 2016 року на базі кафедри патологічної анатомії, що була заснована у 1841 році на медичному факультеті Київського Університету Святого Володимира. Створення кафедри відбулося на виконання рішення Вченої ради про реорганізацію кафедри патологічної анатомії від 24 червня 2015 року. Кафедра закріплена за медичним факультетом №3 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця і є клінічною кафедрою.

Завідувач кафедри патологічної анатомії №2 – доктор медичних наук, професор, президент Асоціації патологів України, академік АН ВШ України
Гичка Сергій Григорович.

Основні організаційні, навчальні, методичні та наукові питання діяльності кафедри розглядаються на засіданні її науково-педагогічного складу.
Бази кафедри: Київська міська клінічна лікарня №1, Київський міський медичний центр «Академія здоров’я людини» (вул. Харківське шосе, 121), навчальний корпус по вул. Мечникова, 5 (метро «Кловська»), Комунальна міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги (вул. Братіславська, 3), Київська міська клінічна лікарня №4 (вул. Солом’янська, 17), Київська міська клінічна лікарня №12 (вулиця професора Підвисоцького, 4a).

Колектив кафедри тісно співпрацює з колективами клінік, які є базами для навчальної, консультативно-діагностичної та наукової роботи. На клінічних базах проводяться практичні заняття для студентів 3 і 5 курсу медичних факультетів №3 і №4, 2-го і 3-го курсу іноземного стоматологічного факультету, які вивчають навчальні дисципліни “Патоморфологія” та “Секційний курс”.

Наукова робота: дослідження морфогенезу і патологічної анатомії інфекційних і соціально небезпечних захворювань (грип, туберкульоз, ВІЛ-інфекція) в сучасних умовах. Оптимізація патологоанатомічної діагностики інфекційних і онкологічних захворювань. Вивчення патоморфології ендокринних захворювань.

Для навчальних і наукових потреб використовується секційний блок, сучасна патоморфологічна лабораторія.
Адреса кафедри: 02091, м. Київ, Харківське шосе, 121
Тел.: (044) 560-89-70
e-mail: nmu.patan2@gmail.com