НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

НМУ ІМ. О. БОГОМОЛЬЦЯ ЗАЯВЛЯЄ ПРО ЗАГРОЗУ ЗРИВУ ТЕСТУ “КРОК 1. СТОМАТОЛОГІЯ” ЦЕНТРОМ ТЕСТУВАННЯ ПРИ МОЗ УКРАЇНИ, – АМОСОВА

19.02.2018

Проведення ліцензованого іспиту за програмою “Крок 1. Стоматологія” зі студентами Національного медичного університету імені Олександра Богомольця знаходиться під загрозою зриву. Про це в коментарі Українським Новинам заявила ректор НМУ Катерина Амосова.

“Ситуація практично зайшла в глухий кут. Проведення тестування зі студентами-третьокурсникам стоматологічного факультету намічено на завтра (20 лютого, – ред). А формального дозволу на тестування ми не маємо”, – констатувала доктор Амосова.

При цьому ректор підкреслила, що ситуація була доведена до критичного стану аж ніяк не керівництвом університету.

“НМУ своєчасно запропонував Центру тестування при МОЗ, який має виняткові повноваження з надання послуг з проведення ліцензійних інтегрованих іспитів, надати ці послуги в рамках, передбачених законодавством, для конкретного іспиту, вартість якого не передбачає проведення тендеру. Раніше ми вносили в проект бюджету нашого ВНЗ необхідну суму оплати цих послуг. Однак отриманий з МОЗ фінальний фінансовий документ цю графу не передбачав”, – підкреслила К.Амосова.

Ректор заявила, що для того, щоб тестування “Крок 1. Стоматологія” відбулося вчасно, а його скасування не вплинуло на налагоджений навчальний процес, нею  персонально і ще двома проректорами сьогодні було прийнято рішення у формі благодійного внеску перерахувати передбачену суму в 104202 грн на рахунок центру тестування при МОЗ.

“Я добре розумію, що ставлячи під сумнів проведення іспиту за програмою “Крок 1. Стоматологія”, окремі чиновники хочуть поставити під сумнів ефективність мого перебування на посаді керівника НМУ ім. О. Богомольця. Але я в черговий раз заявляю: нинішнє керівництво університету і надалі буде працювати виключно в рамках правового поля”, – резюмувала ректор Катерина Амосова.

Так само ректор зазначила, що з даної ситуації керівництво НМУ обов’язково вийде, а після проведення тесту звернеться до суду для правової оцінки діяльності монополіста профільного ринку – Центру тестування при МОЗ.

Джерело: Українські новини