НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЛІТНІ СТАЖУВАННЯ СТУДЕНТІВ НМУ ЗА КОРДОНОМ

12.09.2016

Протягом літніх канікул студенти Національного медичного університету імені О. О. Богомольця не гаяли часу даремно, а намагалися здобути цінний досвід медичної практики перебуваючи на стажуваннях у зарубіжних клініках та на клінічних кафедрах провідних медичних університетів світу. Більшість таких стажувань відбулися за програмою студентських обмінів IFMSA SCOPE.

Своїми незабутніми враженнями від стажування в університетській клініці медичного факультету Університету імені Яна Коменського, яка знаходиться у м. Мартін (Словацька Республіка), поділилася студентка 6-го курсу медичного факультету №2 Вікторія Бігунець:

«Я проходила стажування в місті Мартін, в університетській клініці, відділенні кардіології. Країна і місто – просто неймовірні! Природа в Словаччині надзвичайна. Загалом стажування пройшло чудово. Усі лікарі розмовляють англійською, усі привітні, усе розповідають, показують, сприймають тебе як колегу. Найбільш цінний досвід отримала з нічних чергувань, адже вдалося подивитися, як працює вся система зсередини. Я ще раз переконалася в тому, як сильно нам потрібна страхова медицина. Пацієнти забезпечені чудовими умовами перебування в лікарні, необхідними ліками, обстеженнями, починаючи від банального загального аналізу крові і до постановки стентів – все абсолютно безкоштовно. Усі лабораторні дані та обстеження – в електронному вигляді у єдиній базі для всієї лікарні, що значно спрощує роботу лікарів і дозволяє більше часу приділити саме обстеженню і лікуванню пацієнтів, а не заповненню документів. Особливе враження створила їхня cath lab,у якій я провела майже весь місяць стажування. Кардіологи ставлять стенти, проводять кардіографії, роблять імплантацію кардіостимуляторів і при цьому коментують кожен свій крок, детально все пояснюють, дискутують, радяться.
Надзвичайним це стажування зробила компанія з 14 студентів з усього світу (Канада, Тайвань, Естонія, Литва, Іспанія, Італія, Туреччина, Польща, Індонезія, Словенія), які теж проходили практику в цій же лікарні. Вони просто неймовірні, всі такі різні й такі чудові. За місяць стажування ми відвідали близько 10 нових міст, 3 нові країни, ділилися різними традиціями із власних країн. Було цікаво дізнатися, що в жодній з країн не повторюється система навчання в медичному університеті, повсюди є свої відмінності. Тепер в мене є 14 нових друзів, які радо зустрінуть мене в своїх містах, а я, у свою чергу, з нетерпінням чекатиму їхнього приїзду в Україну. Я впевнено можу сказати, що ці люди стали моєю сім’єю на місяць і друзями на все життя».

Міжнародний відділ