НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СТАЖУВАННЯ В УНІВЕРСИТЕТІ ТРАДИЦІЙНОЇ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ ПРОВІНЦІЇ ГАНЬСУ

13.03.2014
10 березня 2014 року в рамках Угоди про академічне співробітництво між НМУ ім. імені О.О. Богомольця, Університетом традиційної китайської медицини Ганьсу та Департаментом охорони здоров’я цієї провінції розпочалося стажування з основ традиційної китайської медицини 11 молодих фахівців НМУ. Навчання проходитиме в університетських шпиталях №1 та №2 Університету ТКМ. Серед стажистів асистент кафедри неврології к.м.н. Антон Волосовець, аспіранти Владислав Мороз, Лев Приступюк, Наталя Динник, Ганна Радиш, магістранти Катерина Мурланова, Катерина Гапонова, Вячеслав Красюк, Людмила Наумова, Оксана Горощук. Керівник групи – асистент кафедри неврології та реабілітаційної медицини к.м.н. Олекса Головчанський, знаний фахівець з традиційної китайської медицини, який, до того ж, вільно володіє китайською. Навчання триватиме 4 тижні. Лекції та практичні заняття проводитимуть відомі в КНР вчені-фахівці з ТКМ професори та доценти Університету ТКМ. Це, наприклад, такі курси як «Аналіз способів підтримки здоров’я в ТКМ» (професор Ван Лунде), «Діагностика внутрішніх хвороб цзан-сянь» (професор Чжао Куньпен), «Вчення про чинники захворювань та теорії патогенезу з позицій ТКМ», «Основи підтримки здоров’я впродовж 24 сезонів» (професор Ма Хунбинь), «Теорії техніки лікування ТКМ» (професор Тянь Юнпін, доцент Хоу Чуньїн), «Хірургія в ТКМ» (професор Лю Яньпін) та багато-багато інших цікавих та корисних для сучасного лікаря та науковця питань. Робочий день наших стажистів триває по 8-10 годин, а ввечері, вже у форматі круглого столу, заняття продовжує керівник групи Олександр Миколайович Головчанський.
Університет традиційної китайської медицини провінції Ганьсу (Gansu University of Traditional Chinese Medicine) (до 2011 р. – Коледж) був заснований у 1978 році як самостійний навчальний заклад, який ставив за мету підготовку для охорони здоров’я КНР фахівців з традиційної китайської медицини. Сьогодні він налічує близько 5 тисяч студентів, надає медичну та фармацевтичну освіту за рівнями бакалавр, магістр, доктор філософії за 13 спеціальностями (у т.ч. ТКМ, клінічна медицина, інтегративна клінічна медицина на основі традиційної китайської та західної медицини, менеджмент в охороні здоров’я, громадське здоров’я, державне управління, міжнародна економіка в медицині та фармації, медсестринська справа тощо). Заклад має три інститути, шість університетських лікарень та 51 клінічну навчальну базу потужністю 17 971 ліжко-місце. Загальна кількість співробітників університету становить 2600 осіб, серед яких понад 1500 – професорів, доцентів, викладачів вищого та середнього рівня. Університет ТКМ Ганьсу підтримує близько 390 наукових проектів, з яких 68 відзначені державними нагородами за видатні досягнення в галузі науки і техніки, а також педагогіки. Науковці закладу пишаються видатним науковим проектом Dun Huang TCM, який отримав національну нагороду та оцінюється як наукова робота світового класу.
Університет ТКМ розвиває наукове та академічне співробітництво з багатьма установами світу, у т.ч. США, Великобританії, Німеччини, Японії, Кореї, Гонконгу і Тайваню. У 2013 році започатковано співробітництво з Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця.
Нагадаємо, що в листопаді-грудні 2013 року в Стоматологічному медичному центрі НМУ впродовж 4 тижнів стажувалися 12 лікарів-стоматологів з лікувально-профілактичних закладів провінції Ганьсу з актуальних питань сучасної стоматології. Лікарі пройшли навчання з передових технологій профілактики стоматологічних захворювань, пародонтології, ортодонтії, імплантології, травматології щелепно-лицевої ділянки тощо.