НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЗАЯВА ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЛІКАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЩОДО СИТУАЦІЇ ДОВКОЛА НМУ

01.03.2018

ЗАЯВА
Всеукраїнського лікарського товариства
щодо ситуації навколо
Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця

З огляду на публічний конфлікт між МОЗ України та НМУ ім. О.О. Богомольця і страйк студентів та викладачів, спровоковані протизаконним втручанням Міністерства охорони здоров’я України у його діяльність, Всеукраїнське лікарське товариство (ВУЛТ) заявляє наступне:

– дії МОЗ, спрямовані на усунення ректора НМУ Катерини Амосової з посади є нелегітимними та нікчемними, нічим іншим, ніж спробою «рейдерського» захоплення зазначеного навчального закладу;
– вважаємо неприпустимим бюрократичне свавілля щодо діяльності самоврядних організацій, якою є університет, а дії МОЗ волюнтаристськими і, такими, що суперечать демократичним принципам функціонування українського суспільства і держави;
– вимагаємо негайного втручання Уряду у конфліктну ситуацію та відсторонення із займаних посад непрофесійних очільників МОЗ, які спровокували кризу в системі вищої медичної освіти в Україні.

Всеукраїнське лікарське товариство висловлює свою підтримку студентству, що виступило на захист Alma Mater, а також викладацькому складу і керівництву Університету, які обстоюють свої законні cамоврядні права.

Ні! Невігластву, зверхності і нехтуванню законом! Не дозволимо чиновникам чавити осередки громадянського суспільства!

Правління ВУЛТ