НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

7 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

06.04.2019

World Health Day або Всесвітній день здоров’я — одна з важливих соціальних дат, головна мета якої — змусити суспільство звернути увагу на те, наскільки важливими є здоровий спосіб життя і своєчасна профілактика захворювань.

Щорічно світ відзначає свято в один і той же день — 7 квітня, а офіційний свій відлік День здоров’я веде з 1948 року. До 1950-го  року захід проводився 22 липня – в честь затвердження Статуту організації охорони здоров’я. Потім вона була змінена на 7 квітня — день створення ВООЗ.

Аж до 1995 року міжнародні дні проводилися виключно силами ВООЗ, однак в кінці XX століття до проблем здорового способу життя доєднався Генеральний секретар ООН. Його щорічні Послання сприяють залученню уваги державних і комерційних організацій, волонтерів, простих громадян до питань захисту здоров’я і профілактики різних соціально-небезпечних захворювань.

Всесвітня організація присвячує кожен рік темі, що належить до профільних питань охорони здоров’я. Найпершою стала тематика поліомієліту — вкрай небезпечного захворювання, з яким, проте, вдається справлятися шляхом своєчасної вакцинації. Саме викорінення поліомієліту і стало головною ідеєю, реалізації якої ВООЗ присвятила весь 1995 рік.

Уміння захоплювати не тільки вузькоспеціальні, а й загальні питання було продемонстровано темою 1996 року «Здорові міста для здорового життя». В цей рік пророблялися питання екології великих населених пунктів і вплив неблагополучних обставин на здоров’я городян.

Наступний рік став роком інфекційних хвороб, потім була піднята тема безпечного материнства, слідом порушені питання довголіття Головним питанням 2016 року стало цукровий діабет, а 2017 го — депресія.

Важливою проблемою у сучасному світі нині є той факт, що, згідно зі статистичними даними, половина всіх людей у ​​світі не мають можливості отримувати послуги охорони здоров’я. Ще близько 100 млн. людей опинилися за межею бідності через те, що витрати на лікування були занадто великі. Більше 800 млн. чоловік змушені витрачати більше однієї десятої сімейного бюджету на послуги охорони здоров’я — такі витрати ВООЗ називає катастрофічними. І попри те, що середня тривалість життя, згідно доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я, опублікованій у Женеві, зросла у світі з 2000 по 2016 рік з 66,5 до 72 років, проблема катастрофічних витрат поряд з проблемою доступу до послуг охорони здоров’я вважається однією з найважчих у світі. Викорінення цих проблем і є основна мета ВООЗ, а боротьбі з ними і присвячений Всесвітній день здоров’я, до якого своїми справами, направленими на пропаганду здорового способу життя і демонстрацію власного прикладу того, як запобігати хворобам, може долучитися кожен із нас.