Ембріологічна колекція кафедри гістології та ембріології

Колекцію було відкрито в 1957 році. Ідея щодо його організації належить видатному українському гістологу, член-кореспонденту АМН СРСР, професору М. І. Зазибіну.

Експозиція починається 25 експонатами, котрі демонструють розвиток людського ембріона протягом перших двох місяців. Відвідувач може прослідкувати поступові зміни розмірів і форми тіла зародка. Представлено особливості формування позазародкових оболонок, трофобласта і хоріона. У зародків четвертого тижня розвитку можна побачити серцеву опуклість, бруньки верхніх кінцівок, соміти, кількість яких збільшується від 20 до 30 доби. У зародків п’ятого тижня розвитку починається формування обличчя, з’являються бруньки нижніх кінцівок. На шостому і сьомому тижнях можна побачити зачатки пальців на руках і ногах, прослідкувати розвиток плаценти.

Основна експозиція включає 71 плід від початку третього місяця майже до кінця вагітності. Відвідувач може познайомитися з динамікою внутрішньоутробного розвитку, у процесі якого відбувається остаточне формування зовнішнього вигляду плода, завершення розвитку його функціональних систем.

Досить цікавим є препарат вагітної матки.

Тератологічна частина експозиції невелика – включає лише два препарати.

У колнкції представлено також 14 експонатів із розділу порівняльної ембріології та воскові муляжі, які демонструють особливості дроблення та гаструляції.

embrio