НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Ректори, директори і декани

Декани медичного факультету Університету Св. Володимира
(1841 – 1920)  

П.І.Б.

Роки життя (народ.)

Термін на посаді декана

ВНЗ, де отримав вищу освіту, основна діяльність

1.

Караваєв Володимир Афанасійович 8 липня 1811 –

3 березня 1892

квітень 1843 – лютий 1847

 

з 32 років

Медичний факультет Казанського університету (1831). Лікар-хірург, доктор медицини (1938), екстраординарний професор хірургії (1840), ординарний професор (1842), Заслужений ординарний професор (1865), засновник і керівник факультетської хірургічної клініки (1844-1882).

2.

Цицурін
Федір Степанович
12 червня 1814 –

19 грудня 1895

квітень 1847 –

31 грудня 1849

 

з 33 років

Медичний факультет Харківського університету (1835), лікар-терапевт, доктор медицини (1841), ординарний професор (1844), засновник і завідувач кафедри терапевтичної клініки з семіотикою (1844-1857).

3.

Алфер’єв
Сергій Петрович
4 жовтня 1816 –

31 березня 1884

 

січень 1850 – січень 1854

 

з 33 років

Московське відділення Санкт-Петербурзької Медико-хірургічної академії (1838). Лікар-терапевт, доктор медицини (1843), екстраординарний професор (1846), ординарний професор (1847), засновник і перший завідувач кафедри спеціальної патології і терапії з госпітальною клінікою (1849-1857), завідувач кафедри терапевтичної клініки з семіотикою (1858-1864).

4.

Мірам
Едуард Ернестович
4 серпня 1811 –1887 січень 1854 – листопад 1857; грудень 1857 – грудень 1861

з 42 років

Медичний факультет Дерптського університету (1833). Фізіолог і анатом, доктор медицини і хірургії (1842), екстраординарний професор (1842), ординарний професор (1843), засновник і перший завідувач кафедри фізіології (1842 – 1862).

5.

Матвєєв Олександр Павлович 20 квітня 1816 –

23 травня 1882

грудень 1861 – квітень 1865

 

з 45 років

Медичний факультет Московського університету (1841), акушер-гінеколог, доктор медицини (1847), екстраординарний професор (1847), ординарний професор (1848), Заслужений ординарний професор (1869), засновник і завідувач кафедри акушерства, жіночих і дитячих хвороб (1844 – 1882).

Проректор (1865, 1872 – 1875), ректор (1865 – 1871, 1875 – 1878) Університету Св. Володимира

6.

Ергардт Федір Федорович …..1828 – 21 грудня 1895 квітень 1865 – квітень 1868; листопад 1875 – квітень 1883; січень 1887 – серпень 1890

 

з 37 років

Медичний факультет Університету Св. Володимира (1853). Лікар, фахівець з судово-медичної та судово-психіатричної експертизи, доктор медицини (1854), екстраординарний професор (1859), ординарний професор (1860), Заслужений ординарний професор (1879), завідувач кафедри державного лікарознавства (судової медицини) (1857 – 1889), завідувач клінічного судово-медичного відділення для практичного викладання судово-медичних досліджень живої людини при Київському воєнному госпіталі (1862 – 1888).

7.

Мацон
Юлій(-Фердинанд) Іванович
22 квітня 1817 –

20 грудня 1886

квітень 1868 – грудень 1869

 

з 51 року

Медичний факультет Дерптського університету (1843). Лікар-терапевт, патологоанатом, доктор медицини (1850), екстраординарний професор (1854), ординарний професор (1858), один з організаторів та завідувач кафедри патології і патологічної анатомії (1854 – 1874). Засновник і перший директор міської Олександрівської лікарні (1875 – 1885).

8.

Хржонщевський Никанор Адамович 2 6 липня 1836 –

19 серпня 1906

грудень 1869 – грудень 1872

 

з 33 років

Медичний факультет Казанського університету (1859). Патолог і гістолог, доктор медицини (1859), ординарний професор (1868), засновник і перший завідувач кафедри загальної патології (1868 – 1887).

9.

Перемежко
Петро Іванович
24 липня 1833 –

27 грудня 1893

грудень 1872 – листопад 1875

 

з 39 років

Медичний факультет Університету Св. Володимира (1859). Гістолог, доктор медицини (1863), екстраординарний професор (1868), ординарний професор (1870), Заслужений ординарний професор (1886), засновник і завідувач кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії (1868 – 1891).

10.

Томса
Володимир Богумилович
1831 – 1895 вересень 1883 – січень 1884

 

з 52 років

Медичний факультет Празького університету (1854). Фізіолог, доктор медицини (1854) Празького університету, доктор хірургії (1859) Празького університету, екстраординарний професор (1865), ординарний професор (1867), завідувач кафедри фізіології (1865 – 1884) Університету Св. Володимира.

11.

Субботін
Віктор Андрійович
1 березня 1844 –

17 вересня 1898

січень 1884 – січень 1887

 

з 40 років

Медичний факультет Університету Св. Володимира (1867). Лікар-гігієніст, доктор медицини (1869), екстраординарний професор (1872), ординарний професор (1880), засновник і перший завідувач кафедри гігієни, медичної поліції, медичної географії і статистики (1871 – 1893).

12.

Гейбель
Емілій Георгійович
25 вересня 1839 – …. вересень 1890 – грудень 1897

 

з 50 років

Медичний факультет Дерптського університету (1861). Фармаколог, доктор медицини (1865), екстраординарний професор (1877), ординарний професор (1882), завідувач кафедри загальної терапії і фармакології (1865 – 1868, 1876 – 1897).

13.

Тихомиров Михайло Андрійович 12 жовтня 1848 –

16 травня 1902

січень 1898 – травень 1902

 

з 50 років

Санкт-Петербурзьку Медико-хірургічну академію (1872). Анатом, доктор медицини (1880), екстраординарний професор (1890), ординарний професор (1895), завідувач кафедри нормальної анатомії (1890 – 1902).

14.

Оболонський Микола Олександрович 15 жовтня 1856 –

14 березня 1913

жовтень 1902 – березень 1913

 

з 56 років

Медичний факультет Харківського університету (1880). Лікар, фахівець з судової медицини, доктор медицини (1886), ординарний професор (1889), завідувач кафедри судової медицини (1889 – 1913).

15.

Садовень

Олексій Андрійович

Останній декан медичного факультету Університету Св. Володимира

25 вересня 1857 –

8 жовтня 1919

квітень 1913 – травень 1917; листопад 1917 – вересень 1919

 

з 56 років

Медичний факультет Казанського університету (1880). Фахівець з медичної хімії; доктор медицини (1886), екстраординарний (1889), ординарний професор (1900), Заслужений ординарний професор (1914), завідувач кафедри медичної хімії (1889 – 1919).

Ректор (листопад 1917 – квітень 1918) Університету Св. Володимира.

16.

Морозов Павло Іванович * 16 серпня 1846 – 1927 вересень 1919 – березень 1920

 

з 73 років

 

 

Медичний факультет Харківського університету (1872). Лікар-хірург, доктор медицини (1875), ординарний професор (1886), Заслужений ординарний професор (1902), перший завідувач кафедри оперативної хірургії і топографічної анатомії (1886 – 1910, 1917 – 1922) Університету Св. Володимира, з 1921 р. – Київського медичного інституту.

 

* декан медичного факультету Київського університету; з 1918 р. – Українського народного університету. Назв у «Університет Св. Володимира» бул о скасован о 23 квітня 1919 року.

 

Ректори (директори)
Київського медичного інституту
(Національного медичного університету імені О.О. Богомольця)
(1920-2008)  

П.І.Б

Роки життя (народ.)

Термін на посаді ректора

ВНЗ, де отримував в/освіту

1.

Черняхівський Євген Григорович 1873 – 1938 19.03.1920 – 14.12.1921

 

з 47 років

Університет Св. Володимира (1898)

2.

Левитський Леонід Макарович 20.03.1892 – 1973 грудень 1921 – квітень 1927

 

з 29 років

природниче відділення фізико-математичного факультету та одночасно 2 курси медичного факультету Варшавського університету (1914)

3.

Стрільчук Йосип Васильович 1897 – 1932 квітень 1927 – жовтень 1928

 

з 30 років

З 1917 р. – Університет Св. Володимира, далі Київський медичний інститут (1922)

4.

Волковий М.Є. Невідомо жовтень 1928 – травень 1930 Нвідомо

5.

Музиченко Андрій Павлович 1900 – 1960 червень 1930 – 1932

 

з 30 років

Київський медичний інститут (1927)

6.

Кабанник Олександра Йосипівна 1896 – 1986 1932 – 1934

 

з 36 років

Київський медичний інститут (1932)

7.

Кондрашов Іван Степанович 1899 – 1976 1934 – 1936

 

з 35 років

Одеський медичний інститут (1922)

8.

Сапронов Сергій Іванович 1900 – 1937 1936 – 20.07.1937

 

з 36 років

Московський медичний інститут (1922)

9.

Шашко Павло Ілліч 1901 – 1939 в.о. 20.07. – 08.1937

 

з 36 років

Одеський медичний інститут (1926)

10.

Дудко Микола Омелянович 16.12.1901 – 1973 в.о. 08 – 09.1937

 

з 36 років

Київський медичний інститут (1925)

11.

Баранник Петро Іванович 31.01.1895 – 31.08.1988 09.1937 – 05.1941

 

з 42 років

Харківський медичний інститут (1927)

12.

Медвєдь Лев Іванович 5.06.1905 – 22.02.1982 05.1941 – 05.1945

 

з 36 років

Вінницький фармацевтичний інститут (1927) та Київський медичний інститут (1939)

03.1936 – 08.1937 – перший заступник наркома охорони здоров’я УРСР; 05.1945 – 03.1947 – перший заступник міністра, 03.1947 – 1952 – Міністр охорони здоров’я УРСР

13.

Кефелі Євген Ілліч 13.09.1895 – 1954 в.о. 01.10 – 19.10.1941; 11.1943

 

з 46 років

Університет Св. Володимира (1919)

14.

Калініченко Терентій Якович 10.11.1904 – 10.10.1961 31.08.1945 – 28.04.1953

 

з 41 року

Харківський медичний інститут (1934)

15.

Алєксєєнко Іван Піменович 26.08.1899 – 6.04.1966 28.04.1953 – 1959

 

з 54 років

Київський медичний інститут (1926)

16.

Шамрай Євген Федорович 14.07.1911 – 4.07.1980 в.о. 9.1955 – 10.1956

 

з 44 років

Біологічний факультет Київського державного університету (1938)

17.

Братусь Василь Дмитрович 26.12.1916 – 11.10.2008 1959 – 1966

 

з 43 років

Куйбишевську ВМА (1940).

1952 – заступник міністра, 1954 – 1956, 1968 – 1975 – Міністр охорони здоров’я УРСР

18.

Мілько Василь Іванович 18.05.1921 – 3.02.1998 1966 – 1970

 

з 45 років

Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця (1953)

19.

Лаврик Семен Семенович 2.11.1915 – 7.07.1990 21.05.1970 – 1984

 

з 55 років

Вінницький медичний інститут (1941).

09.1954 – 12.1960 – перший заступник Міністра охорони здоров’я УРСР

20.

Гончарук Євген Гнатович 7.01.1930 – 19.04.2004 1984 – 07.2003

 

з 54 років

Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця (1954)

21.

Москаленко Віталій Федорович народився 25.01.1949 вересень 2003- квітень 2014

 

 

Харківський медичний інститут (1972); 1998 – заступник, 1999 – Перший заступник, 01.2000 – 11.2002 – Міністр охорони здоров’я України

22.

Амосова Катерина Миколаївна народилася 08.02.1956

 

червень 2014

 

 

Київський медичний інститут імені О.О.Богомольця (1978)